تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر همه مواد تشکیل دهنده آرد هستند و قبل از فرآیند پخت به محصولات نان اضافه می شوند تا با تولید گاز دی اکسید کربن سطح محصول نهایی را افزایش دهند. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است در این مقاله از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، قصد داریم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را بررسی کنیم.

جوش شیرین یک بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت و ترکیبات اسیدی در غذا مخلوط شده است. در دمای اتاق دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش به محض ترکیب شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین ، در این مرحله ، شما باید بلافاصله اقدام کنید مواد را سریع آماده کرده و در فر قرار دهید. در غیر این صورت ، گاز تولید شده از بافت خارج شده و باعث کاهش میزان محصول نهایی می شود.

بیکینگ پودر پیچیده ترین ترکیب است و حاوی جوش شیرین و ترکیبات اسیدی مانند اسید تارتاریک و فیلترهایی مانند نشاسته است. هنگام استفاده از بیکینگ پودر ، به محض مخلوط شدن مواد در دمای اتاق ، گاز دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آنها در حین پخت آزاد می شوند. کدام یک از دو ماده مورد استفاده در دستور پخت بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و باعث طعم قوی در محصول می شود ، مگر در مقایسه با ترکیبات اسیدی موجود در مخلوط ، مانند آب میوه و ماست ، اما بیکینگ پودر حاوی مواد اسیدی و قلیایی است و بنابراین تاثیری بر طعم ندارد.

دستور العمل هایی که از بیکینگ پودر استفاده می کنند به طور کلی حاوی مواد دیگری هستند که طعم ندارند ، مانند شیر. البته می توان از بکینگ پودر به جای جوش شیرین استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که در دستور تهیه کیک پودر توصیه می شود ، نمی توان از جوش شیرین استفاده کرد ، زیرا جوش شیرین حاوی مواد اسیدی برای افزایش صدای کیک نیست. ، اما می توان آن را به خامه ترش اضافه کرد. جوش شیرین به جای بیکینگ پودر استفاده می شود.

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه رویکردهای اساسی تغذیه و تغذیه و عادات غذایی ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه اصفهان کلیک کنید.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با تغذیه بوهای بد را از بین ببرید

سوء تغذیه و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش دهید

پودر سرکه یا سودا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *