تغذیه موقت – تغذیه کم


تغذیه به موقع
تغذیه به موقع

زمان: چگونه با برنامه ریزی رژیم غذایی خود وزن کم کنیم

سه رکن کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). در حالی که دو مورد اول توجه زیادی را به خود جلب کرده اند ، ما اغلب مورد سوم را نادیده می گیریم.

اگر در محل کار یا تعطیلات هستیم ، اختلالات خوردن می تواند بر بدن ما تأثیر بگذارد.

تغذیه موقت چیست؟

تغذیه موقت شامل ایجاد تعادل بین عادات غذایی و ساعت بیولوژیکی است. بدن علاوه بر ساعت ، ریتم ها و چرخه های زیادی را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب ، ریتم هورمونی ، ریتم سیستم عصبی و سیستم ها. غذا خوردن (ببینید وقتی احساس می کنید هر روز میان وعده های خاصی را می خورید چه احساسی دارید؟).

تغذیه موقت در سال 1986 توسط دکتر آلن دلابوس ، متخصص تغذیه فرانسوی و پروفسور ژان روبرت راپین توسعه یافت و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را یک ابزار مهم برای سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما در طول روز هماهنگ با چرخه های رقص کار می کند ، به همین دلیل بدن ما را مجبور می کند هر روز به طور همزمان غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی می گوید هر اندامی در بدن ما رقص مخصوص به خود را دارد (به همین دلیل متخصصان طب چینی توصیه می کنند که درمان های خاصی در ساعات خاصی از روز انجام شود).

همه سیستم های پزشکی یک چیز را می گویند: اگر از رقص بدن خود پیروی کنیم و درست غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت مرکزی به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را تماشا می کند و دائما از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی ما مطلع است. این ساعت مرکزی همچنین ساعت محیطی در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها را کنترل می کند.

با توجه به مطالعه صبحانه بزرگ ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذای سالم در زمان مناسب تضمین می کند که بیشترین مزایای تغذیه ای را از آن دریافت می کنید. این مطالعه همچنین اشاره می کند که صبحانه شما باید سنگین و پر از غذاهای پر انرژی باشد ، در حالی که صبحانه شما باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که یک شام سنگین ممکن است منجر به افزایش وزن و چاقی شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژنهای تنظیم کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر داده و در نهایت باعث افزایش قند خون بعد از یک وعده غذایی دیگر شود.

اگر تصمیم گرفته اید که ارزان عمل کنید و پهنای باند کم را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه تا ناهار و ناهار برای شام باید 4 تا 5 ساعت باشد.اما فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد تا چربی ذخیره شده تجزیه شود.

کارگران شیفت به دلیل اختلال در چرخه بیولوژیکی خود (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا خوردن / ناشتا) در معرض افزایش وزن و اختلالات متابولیک هستند.

جی! تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند چندین اثر مثبت بر بدن داشته باشد ، مانند:

هضم و جذب عالی مواد مغذی

مزایای تغذیه ای بالا

مدیریت وزن

کاهش چربی

کلسترول کنترل شده

کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی

کاهش خطر ابتلا به دیابت

تقویت سیستم ایمنی بدن

هورمون های تعادلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *