تغذیه با شیر مادر و ناشتا برای زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر یک ساختار تغذیه ای عالی برای رشد نوزادان است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان به ویژه در شش ماهگی اوایل زندگی (جایی که نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می کند) و اضطراب مادر شیردهی در ماه رمضان بر میزان روزه داری از نظر کمی و کیفی شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

جی! آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد دریافت غذای سالم و مایعات در ساعات درس افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف دائمی یا او دارای بیماری خاصی (به ویژه دیابت) است. کودک ضعیف یا بیمار ضعیف آنا ؛ اگر مادر در حال حاضر در دوران بارداری با نوزاد خود دچار کم خونی است ، ذخیره آهن کم است ، او ابتدا باید به سلامت خود و نوزادش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی کودک شیردهی کامل.
اگر تغذیه مادر کامل و مناسب نباشد ، بدن مادر از ذخیره می شود او خودش ترکیب شیر را تکمیل می کرد ، می توانست این باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و بیماری های استخوانی در مادر و داخل می شود اگر این مدل پایین تر است و مادر روزه می گیرد ، مامان قطعا صدمه می بیند.

به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی با تأمین مقدار مورد نیاز شیر کودک ، روزه داری اشکال دارد خیر مادران شیرده می توانند آب کافی و تغذیه مناسب دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری محدود کنید و به جای آن تلاش کنید در طول روز به نوزاد خود شیر می دهید ، شب بین افطار و سحر ، روزه می گیرید آنها راحت تر آن را منتقل می کنند.

جی! آیا کیفیت و کمیت شیر ​​تغییر می کند؟
ارائه نظر کلی در مورد همه مادران غیرممکن است زیرا این یک نوع مسئله است تغذیه و میزان ذخایر بدن مادر باز می گردد. تحقیق کرده اید درک اجزای اصلی شیر با ناشتا چشم ها را بسیار تغییر می دهد نگه نمی دارد.
تغییرات حجم شیر برای مادران مختلف متفاوت است اما معمولاً اندک است آنها سطح تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و آب نیز صدق می کند استفاده و فعالیت های روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط تا 4 تا 6 ماه از شیر مادر تغذیه می کند و پس از آن کم کم غذای اضافی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است وقتی فرزندتان غذای اضافی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز نوزاد را تولید کند.
تعیین کنید که آیا مادر را از 6 تا 12 ماهگی محکم کنید یا نه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. پسندیدن مادر باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد مشکلی در نصب وجود ندارد.
از یک سال به بعد ، به عنوان جزء اصلی رژیم غذایی کودک ، غذا و شیر مادر کمتر از قبل استفاده کنید و تغذیه خوب و کافی می تواند سریع و آسان.
به طور کلی ، مادران شیرده که تغذیه مناسب ، هیدراته ، فعالیت بدنی را در طول روز محدود کنید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید در فاصله افطار و سحر به نوزاد خود شیر بدهید ، روزه گرفتن برای او آسان است.

جی! آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن کار درست در تصمیم گیری. اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نیاز است چه در افراد مسن و چه در بزرگسالی سوءتغذیه نشان می دهد ، این این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری برای نصب در نظر گرفته شود مشاهده شده. در چنین شرایطی حتی اگر کودک در یک سال دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر مفید نیست. گاهی اوقات به عنوان یک زن او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد آنها هیچ غذایی نمی خورند و این وضعیت نشان می دهد که نوزاد ضعیف و کوچک است جدی ، در اینجا مادر مجبور نیست روزه بگیرد یا ممکن است روزی عاشق شود در ضمن عجله کن یا مثلاً اگر مادر ضعیف است و وزن دارداو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد ، باز هم توصیه می شود روزه بگیرید گریه نکن.

جی! ساعات روزه داری و فصلی که ماه رمضان در آن قرار دارد؟ جی! آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان علاوه بر ساعات بیشتر گرسنه و تشنه می مانید ، گرما همچنین باعث می شود آب زیادی در بدن آب شود او مادر می شود. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید برای برآوردن نیازهای بدن خود ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی برای نوزاد تهیه کنید شما نخواهید بود.
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما آب کافی دریافت کنید. بهتر با مهمترین این نوشیدنی ها آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از شکر خانگی و کمتر استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (بیدمشک ، نسترن و …) و همچنین تخم مرغ با شربت و خاکشیر بخورید که پر از نمک های مختلف است.

آخرین کلمه:

با پزشک خود تماس بگیرید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
مورد علاقه (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس که برتون در بسته شدن مشکل دارد ، می تواند منجر به ترشح شود شیر یا باعث بی اشتهایی شود.

برای شما آرزوی خوشبختی و سلامتی داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *