تظاهرات در واشنگتن آتش زدن پرچم آمریکا در اعتراض به مجازات سقط جنین + فیلم


به گزارش خبرگزاری فارس (آژانس انرژی اتمی)، به نقل از رسانه ها، عصر شنبه به وقت تهران استاندارد، پس از اعتراض به حکم دادگاه عالی آمریکا در مورد سقط جنین، تجمعاتی در چندین شهر آمریکا از جمله واشنگتن دی سی برگزار شد.

دادگاه عالی ایالات متحده روز جمعه حکم داد که زنان می توانند سقط جنین کنند که ۵۰ سال پیش در قانون اساسی این کشور به ثبت رسیده است.

Roe v.، که از سال ۱۹۷۳ به زنان اجازه سقط جنین را در شش ماهه اول بارداری داد یک حکم تاریخی در وید توسط شش قاضی دیوان عالی کشور روز جمعه لغو شد. سه قاضی دیگر با این تصمیم مخالفت کردند. حکم دادگاه عالی ایالات متحده به هر ایالت اجازه می دهد زمان خود را برای تصمیم گیری در مورد زمان و مکان غیرقانونی سقط جنین انتخاب کند.

رسانه ها در تهران گزارش دادند که معترضان در خیابان های دیوان عالی واشنگتن دی سی، شامگاه شنبه پرچم آمریکا را به آتش کشیدند. منابع رسانه ای نشان می دهند که پلیس بمب های گاز اشک آور را در آریزونا پراکنده کرده است.

پلیس واشنگتن اعلام کرده است که برای اعتراضات احتمالی پس از حکم دادگاه عالی آمریکا در مورد لغو سقط جنین، آمادگی کامل دارد.

سی ان ان گزارش می دهد که نزدیک به نیمی از ایالت ها انتظار ممنوعیت سقط جنین یا محدودیت های شدیدتر دارند. سایر ایالت ها احتمالا قوانین مستقل بیشتری در این زمینه وضع خواهند کرد.

دستور سقط جنین رایگان یک روز پس از صدور حکم جنجالی در مورد حق حمل اسلحه در ملاء عام صادر می شود. دادگاهی در ایالات متحده حکم داده است که آمریکایی ها حق حمل سلاح در ملاء عام را دارند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید.