تست دقت: آیا می توانید همه ۱۲ نقطه سیاه را یکجا ببینید؟


تست بینایی نقطه سیاه

تست دید نقطه سیاه امروز یک چالش بسیار جالب و چالش برانگیز است. در این تصویر باید ۱۲ نقطه سیاه را به طور همزمان ببینید. این آزمایش از سال ۲۰۰۰ در اینترنت در گردش بوده است. کارشناسان می گویند، اما هنوز هیچ کس در این آزمایش موفق نشده است. با حل آن، رکورددار جهانی می شوید.

آزمایش امروز بینندگان را به چالش می کشد تا به طور همزمان به نقاط تاریک مشخص شده روی تصویر نگاه کنند. این توهم نوری یک آزمایش دقیق از تمرکز شماست. اما چیزی در مورد شخصیت شما نمی گوید. هیچ فردی در دنیا تا به حال موفق به حل این تست نشده است. بیا امتحانش کن شما ممکن است فردی با قدرت های ویژه باشید.

تست بینایی نقطه سیاه

این آزمایش اولین بار توسط ژاک نینیو و کنت استیونز در مجله Perception منتشر شد. این آزمایش بعداً توسط پروفسور کیتائوکا و طراح بازی ویل کرسلیک مجدداً در فیس بوک منتشر شد و در توییتر ترند شد.

تصویر زیر را ببینید؛ آیا می توانید همه نقاط را یکجا ببینید؟

تست بینایی نقطه سیاه

شرط می بندم که همه آنها را به یکباره ندیده اید. بیشترین درخواستی تا کنون ۵ است. چند تا طرح دیدی؟

چرا این اتفاق می افتد؟

این توهم نوری دید محیطی انسان نامیده می شود. من می توانم درک کنم که شما به راحتی می توانید نقاطی را که مستقیماً در تصویر مشاهده می کنید مشاهده کنید، اما وقتی به پایین نگاه می کنید و روی نقطه دیگری تمرکز می کنید، نقطه ای که به دنبال آن هستید از بین می رود.

مردم دید خوبی نسبت به محیط ندارند. دید ما جهت دار و متمرکز است. این دلیل این توهم نوری است. شما فقط می توانید آنچه را که در مقابل شماست ببینید. تا زمانی که گردن خود را کمی به یک سمت نچرخانید، واقعاً نمی توانید ببینید که در کنار شما چه می گذرد.

نقطه سیاه

اگر به تصویر بالا نگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

خوانندگان محترم خبرنامه شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک ارسال کنید. آخرین امتحانات از طریق بخش سرگرمی خبرنامه. پازل ها، شما همیشه می توانید به سوالات و آزمون ها دسترسی داشته باشید. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقه مند به شناخت بهتر خود هستند.