تروریست های سعودی به نقض آتش بس در الحدیده ادامه می دهند. اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، ائتلاف متخاصم سعودی در حال نقض گسترده آتش بس در حدیده است. سعودی ها در ۲۴ ساعت گذشته ۷۲ بار آتش بس در حدیده را نقض کرده اند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی در حال نقض آتش بس در سایر استان های یمن است. پیشتر «علی الخوم» از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با سایت العهد نسبت به ادامه نقض آتش بس توسط عربستان سعودی هشدار داده بود.

نیروهای مسلح یمن هرگز در برابر این اقدامات تحریک آمیز ساکت نخواهند شد و گزینه های زیادی در پاسخ به نقض مکرر آتش بس عربستان سعودی در اختیار دارند. الکهوم ادامه داد: نیروهای مسلح یمن یک سلاح راهبردی ساخته اند که می تواند در صورت تجاوز بیشتر به عربستان سعودی مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله تاکید کرد: ائتلاف متخاصم از ابتدا آتش بس را رعایت نکرده و همواره آن را نقض کرده است. اگرچه آتش بس اساساً به دلایل بشردوستانه برقرار شد، اما عربستان سعودی همه مسائل را مسدود کرده و از به ثمر نشستن تلاش های بین المللی و منطقه ای جلوگیری کرده است.