ترس چیست؟ درمان اختلال عصبی


گاهی اوقات تداخل علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را برای شما مشکل می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی Na حملات اضطراب بیماری هایی نیز وجود دارند که می توانند شما را در هنگام تجربه یا تجربه شخصی خود شک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با تشخیص این بیماری ها به شما کمک کنیم ، اما به یاد داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مراجعه به متخصصان و پزشکان واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید ذکر کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان واضح:

ترس یا حمله عصبی

ترس چیست؟

علائم حملات پانیک و تشنج ممکن است مشابه باشد و تشخیص آن را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر شخصی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم ترس یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • احتراق دستها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • عرق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده حملات وحشت را تجربه می کنند و بسیاری از آنها از اختلالات اضطرابی رنج نمی برند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و حملات پانیک ، نسخه مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • عرق

هنگامی که علائم این دو بیماری ، حملات پانیک و حملات قلبی با یکدیگر تداخل پیدا می کنند ، دانستن نحوه تشخیص آن می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حملات پانیک

علائم حمله پانیک شدید است: ناگهان حمله پانیک بر شما غلبه می کند. ممکن است ناگهانی باشد ، یا ممکن است ناشی از چیزی باشد که باعث نگرانی شما شده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و باعث سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. هنگامی که با درد دست و پنجه نرم می کنید و کنترل خود را از دست می دهید ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی برای مردان و زنان متفاوت است. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – دردی که شدید و بدون تردید است. یا ممکن است “دردی خردکننده احساس کنید که در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین دست چپ ایجاد می شود.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به ویژه اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حمله قلبی به طور کلی از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کند. “این علائم معمولاً 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل توجه است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند افزایش یابد تا زمانی که احساس می کنید فیل روی دنده ها نشسته است ، تنفس سخت تر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

طبق گزارش ADAA ، علائم حملات پانیک در مردان و زنان متفاوت است. مردان اغلب ضربان قلب سریع و سریع – که به آنها ضربان قلب می گویند – را تجربه می کنند و احساس می کنند از کنترل خارج شده اند. حملات پانیک در زنان معمولاً به دلیل تزریق بیش از حد – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – و همچنین احساس گرسنگی ایجاد می شود. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، شاید به این دلیل که واکنش عصبی آنها سریعتر فعال می شود.

برای تشخیص حمله عصبی از آزمایش تروپونین استفاده کنید

آزمایش NI درک کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در طول حمله قلبی ، سلول های قلب از بین می روند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای دریافت سطح بالایی از تروپونین انجام می دهند ، و اگر این کار را انجام دهند ، به شما کمک می کند تا علت قفسه سینه خود را ناشی از حمله قلبی تشخیص دهید. آنها همچنین یک نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ضربان های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

جی! چگونه تفاوت ها را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حملات پانیک و تشنج می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر قبلاً علائم نداشته باشد. با اندازه گیری عوامل متعددی می توان بین این دو حالت تمایز قائل شد ، از جمله:

رفتار درد

اگرچه درد قفسه سینه در حملات هراس و سوزش سر دل رایج است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در طول حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً شدید یا سوزاننده است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه های شانه امتداد یابد.

راه افتادن

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما حمله قلبی ناشی از تمرینات بدنی مانند بالا رفتن از پله است.

دوره زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تشخیص حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در عرض چند دقیقه فروکش می کنند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در شروع حمله قلبی خفیف باشد اما تنها پس از چند دقیقه تشدید شود.

ترس از شوک و ارتباط آن با حمله قلبی

جی! آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب ، که جریان خون حیاتی را قطع می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند به بیماری قلبی کمک کند. حمله پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. تحقیقات دیگر نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) افزایش دهند. HRV یک زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیت و خلق و خوی فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به درستی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب شخص دنده را به طور م changeثر تغییر نمی دهد. مطالعات دیگر HRV پایین را با خطر بالای بیماری قلبی مرتبط کرده است. مطالعه افراد مورد مطالعه HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی و همچنین اختلال اضطراب تشخیص داده شده بودند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV کمتری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال اضطراب ممکن است دچار تشنج های مکرر شود ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا حملات پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و تشنج یکسان است ، همیشه در صورت شک و تردید بهتر است به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و تیز شدن قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از زیر بازو یا فک ایجاد می شود.

گزینه های درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، نگرش ها متفاوت خواهد بود. اگرچه حملات پانیک می تواند بسیار جدی باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز نیاز به درمان مناسب برای حملات پانیک دارند که می تواند زندگی آنها را تضعیف کند. پزشک شما می تواند با روشهای مختلف ، و همچنین تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره ، به درمان اضطراب و ترس بپردازد. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای کنترل بیماری های قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این نرخ کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *