ترس از ایدئولوژی هسته ای روسیه در جنگ اوکراین – نبأ خبر


ایالات متحده کمک های نظامی گسترده ای را به اوکراین داده است، اما پنتاگون به دلیل ترس از پاسخ خطرناک روسیه، در برابر درخواست اوکراین برای ارسال سامانه های موشکی تاکتیکی ارتش (ATACM) مقاومت کرده است.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه به ایالات متحده در خصوص ارائه چنین تسلیحاتی به اوکراین هشدار داد و آن را «خط قرمز» روسیه خواند و گفت اگر آمریکا از این موشک‌ها به اوکراین بفرستد و از آنها استفاده کند، روسیه تضمین خواهد شد. حق حفاظت از سرزمین خود؛

به گزارش ناباخبر، جنگ در اوکراین به کندی پیش می رود. مسکو ۲۰۷ روز است که با کی یف در جنگ بوده است. مدتی است که جنگ های شدید و تلفات سنگین جای خود را به نبردهای مسالمت آمیز بین مسکو و کی یف داده است. برخلاف آنچه در ابتدا گفته شد. روسیه جنگ فرسایشی را تا زمستان ادامه داد. ارزیابی اولیه کرملین این بود که اجداد روسیه همیشه در جنگ های زمستانی پیروز شده بودند، اما واقعیت این بود که مسکو یک شوک اروپایی بود. افزایش تورم و در نهایت شورش یا حداقل ناآرامی سیاسی در قاره سبز در حال وقوع است. خبر خوب برای مسکو این است که هزینه های انرژی در اروپا به شدت در حال افزایش است. به موازات فشار گازپروم، اداره آمار اروپا (یورواستات) اعلام کرد تورم در منطقه یورو در ماه اوت به ۹.۱ درصد رسید که سه برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود.
او کرملین را به جنایات جنگی متهم می کند.
همزمان، بازپس گیری برخی مناطق توسط ارتش اوکراین یک اتفاق ناخوشایند برای مسکو است. در سایه این رویداد، شرکای غربی کی یف مسکو را به جنایات جنگی متهم می کنند. رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، وضعیت مناطق تازه آزاد شده در شمال شرق اوکراین را با شهر بوچا در نزدیکی خاریف مقایسه کرد، جایی که نیروهای روسی به جنایات جنگی متعدد متهم شده اند. اما در حالی که مسکو همه این اتهامات را رد می کند. وی گفت: «تا امروز ۴۵۰ جسد دفن شده کشف شده است.
اما افراد زیادی هستند. در بعضی جاها اعضای خانواده و افرادی که شکنجه شده اند.» زلنسکی در پاسخ به این سوال که آیا وجود دارد، گفت: “شواهدی وجود دارد… هم اوکراین و هم جامعه بین المللی در حال ارزیابی هستند.” او گفت: «برای ما بسیار مهم است که جهان این جنایات جنگی را به رسمیت بشناسد و تأیید کند. اوله سینهوبوف، فرماندار خارکف امروز به خبرنگاران گفت: برخی از اجساد در یک گور دسته جمعی با پشت بسته پیدا شدند.
واشنگتن تایمز در این باره گزارش داد: کاخ سفید ضمن انتشار گزارشی درباره کشف گورهای دسته جمعی در شهر ایسیوم که قبلاً توسط نیروهای روسیه اشغال شده بود، اعلام کرد روسیه مسئول این جنایت جنگی احتمالی است. “
به گزارش واشنگتن تایمز، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، این گزارش را “وحشتناک” خواند و روسیه را به جنایات جنگی متهم کرد و افزود: “ما فعالانه از تلاش‌ها برای مستندسازی جنایات جنگی و جنایات روسیه حمایت می‌کنیم.” سربازان در اوکراین.» تمام شد، ما به حمایت از تلاش های داخلی و بین المللی برای پاسخگویی روسیه ادامه خواهیم داد.
ترس از بمب اتمی واشنگتن
نکته قابل توجه این است که واشنگتن نمی خواهد مسکو را به نقطه بی بازگشت سوق دهد. بایدن تاکنون درخواست ها برای قرار گرفتن در لیست نامزدی کرملین را رد کرده است.
کاخ سفید گفت این اقدام می تواند عواقب ناخواسته ای برای اوکراین و جهان داشته باشد و توانایی آمریکا برای حمایت از اوکراین در میز مذاکره را تضعیف کند.
جالب‌تر اینکه علیرغم کمک‌های نظامی گسترده آمریکا به اوکراین، پنتاگون به دلیل ترس از واکنش خطرناک روسیه، در برابر درخواست ارسال سامانه موشکی تاکتیکی ارتش اوکراین (ATACM) مقاومت کرده است.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه به ایالات متحده در خصوص ارائه چنین تسلیحاتی به اوکراین هشدار داد و آن را «خط قرمز» روسیه خواند و گفت اگر آمریکا از این موشک‌ها به اوکراین بفرستد و از آنها استفاده کند، روسیه تضمین خواهد شد. حق حفاظت از سرزمین خود؛
نگرانی اصلی واشنگتن استفاده مسکو از سلاح های هسته ای است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به این سوال که آیا حمله اتمی روسیه به اوکراین امکان پذیر است یا خیر، گفت: دکترین هسته ای روسیه را بخوانید، همه چیز در آنجا نوشته شده است. تخمین زده می شود که حداقل ۵۹۷۷ کلاهک هسته ای در زرادخانه هسته ای روسیه ذخیره شده است. بایدن دیروز در مصاحبه ای با سی بی اس نیوز هشدار داد که استفاده روسیه از تسلیحات هسته ای تاکتیکی چهره جنگ در اوکراین را در مقیاسی تغییر خواهد داد که از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون دیده نشده است.
در همین حال، بایدن از اظهار نظر در مورد اینکه اگر روسیه از چنین سلاح هایی استفاده کند، ایالات متحده چه واکنشی نشان خواهد داد، خودداری کرد.
رضایت نسبی پوتین
بیایید به مسکو برگردیم و از دیدگاه ولادیمیر پوتین به جنگ نگاه کنیم. رئیس جمهور روسیه در مورد جنگ در اوکراین لبخند می زند. برخلاف آنچه گفته می شود. پوتین همچنان در میان اقشار متوسط ​​و پایین جامعه روسیه محبوبیت دارد. بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات افکار عمومی همه روسیه، اعتماد شهروندان روسیه به ولادیمیر پوتین با ۱.۲ درصد افزایش به ۸۱.۵ درصد رسیده است.
پوتین پس از نشست سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان با بیان اینکه جنگ در اوکراین برای جلوگیری از تجزیه روسیه ضروری است، گفت: مسکو عجله ندارد و اهدافش در درگیری در اوکراین تغییر نکرده است.
پوتین با لبخند افزود: “مقامات کیف اعلام کرده اند که یک عملیات ضد حمله آغاز شده و در حال انجام است.” بیایید ببینیم چگونه پیش می رود. اولین بیانیه عمومی پوتین در مورد ضدحمله های اخیر اوکراین در منطقه شمال شرقی خاکوف، انتقاد عمومی بی سابقه ای را از سوی تحلیلگران نظامی روسیه به دنبال داشت. در تلافی، روسیه برخی از زیرساخت های اوکراین را هدف قرار داد. پوتین با لحنی سرد گفت: «اخیراً نیروهای روسیه ضربات جدی زیادی وارد کرده اند. هشدار دادن به آنها را در نظر بگیرید. اگر اینطور باشد، واکنش روسیه شدیدتر خواهد بود.
علاوه بر این، رئیس جمهور روسیه گفته است که این طرح در مورد امکان تغییر اهداف نظامی روسیه تغییر نخواهد کرد. فرماندهی عمومی یک مشکل است و مشکل دیگر نیست. اما هدف اصلی بدون تغییر باقی مانده و در حال اجراست. هدف اصلی آزادسازی منطقه دونباس است.

کد خبر: ۱۹۶۹۵۶