ترامپ و بایدن با امتیازات اجرایی شورشیان کنگره درگیر می شوند

ترامپ و بایدن با امتیازات اجرایی شورشیان کنگره درگیر می شوند


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز جمعه وعده داد که “همه اقدامات لازم و مناسب” را برای محافظت از پرونده ریاست جمهوری خود در برابر درخواست “بسیار گسترده” کمیته مجلس در شورش کنگره – آغاز یک نبرد احتمالی در دادگاه پس از آنکه بایدن اعلام کرد دموکرات شما باید مدارک را بدست آورد

به دلیل نادر بودن چنین مشاجره هایی بر سر سوابق روسای جمهور سابق که در اختیار بایگانی ملی قرار دارد ، عدم قطعیت در مورد پایان پرونده وجود دارد.

ترامپ در نامه ای به بایگانی ها نوشت که گزیده های اولیه از اسناد “بالقوه میلیون ها” نمی تواند در اختیار کمیته برای حمایت قانونی قرار گیرد ، از جمله ، اما نه محدود به ، ارتباطات ریاست جمهوری ، روند مشورت و امتیازات وکیل و موکل. “

نبرد حقوقی ممکن است درخواست کمیته را به تأخیر بیندازد یا ناکام بگذارد.

کاخ سفید بایدن می گوید که کنگره آمریکا ، که در 6 ژانویه توسط توده وحشی حامیان ترامپ مورد حمله قرار گرفت و اعتبار اعتبار نتایج کالج انتخاباتی را مختل کرد ، یک رویداد تاریخی منحصر به فرد است که نیاز به شفافیت دارد.

جن پساکی سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در یک نشست خبری گفت: “رئیس جمهور دریافت که اعمال امتیازات اجرایی برای اولین بسته ترامپ از اسناد کاخ سفید که توسط بایگانی ملی در اختیار ما قرار گرفته است ، ضروری نیست.”

رئیس جمهور دونالد ترامپ سپس در تظاهرات قبل از شورش های کنگره در 6 ژانویه 2021 سخنرانی می کند.
رویترز

“همانطور که قبلاً ذکر شد ، این یک روند مداوم خواهد بود و این تنها اولین بسته است و ما موارد امتیاز را به صورت موردی ارزیابی می کنیم.”

پساکی افزود: رئیس جمهور همچنین تصریح کرد که معتقد است برای کنگره و مردم آمریکا بسیار مهم است که وقایع آن روز را بطور کامل درک کنند تا دیگر تکرار نشوند.

ترامپ با جمعیت زیادی در نزدیکی کاخ سفید صحبت کرد و مدعی شد که انتخابات اندکی قبل از نقض کنگره توسط برخی از حامیان وی “سرقت” شد و به مایک پنس ، معاون رئیس جمهور مراجعه کرد ، که امیدوار بود رای دهندگان بایدن را از ایالت های نوسان مهم اخراج کند.

رئیس جمهور جو بایدن
رئیس جمهور جو بایدن استدلال می کند که نیازی به امتیاز اجرایی برای دسترسی به اسناد و مدارک قبلی خود از بایگانی ملی نیست.
AP

تجزیه و تحلیل فیلم های ضبط شده در وال استریت ژورنال نشان داد که اعضای گروه Proud Boys در آغاز درگیری با پلیس ، از جمله فروپاشی منطقه بیرونی ، در حالی که ترامپ هنوز در حال سخنرانی بود ، بازیگران اصلی بودند.

اشلی بابیت طرفدار ترامپ در این هرج و مرج به ضرب گلوله کشته شد و سه نفر دیگر از طرفداران ترامپ در یک فوریت پزشکی جان باختند. برایان سیکنیک ، کاپیتان پلیس کنگره ایالات متحده ، پس از درگیری با شورشیان و چند افسر پلیس بر اثر سکته مغزی جان خود را از دست داد و دست کم یکی از متهمان قلدر بعداً خودکشی کرد.

اشلی بابیت ، زنی که در محاصره MAGA در کنگره واشنگتن در 6 ژانویه 2021 مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.
اشلی بابیت ، معترض ، پس از تلاش برای عبور از در شکسته و ورود به خانه در جریان شورش کنگره ، به ضرب گلوله کشته شد.
توییتر

ترامپ روز جمعه در بیانیه ای گفت: “دموکرات های چپ گرای رادیکال شکار جادوگران روسی را امتحان کرده اند ، اتهامات دروغین را محاکمه کرده اند و اکنون بار دیگر در تلاش هستند تا با کمک کنگره مخالفان سیاسی خود را تحت تعقیب قرار دهند. درخواست های آنها بر اساس قانون یا واقعیت نیست – این فقط یک بازی برای این سیاستمداران است. “

ترامپ افزود: “دموکرات ها از قدرت مست شده اند ، اما این حمله خطرناک به قانون اساسی ما و سابقه قانونی مهم کارساز نخواهد بود. تحقیقات نادرست این کمیته مربوط به 6 ژانویه نیست زیرا روسیه درباره روسیه کلاهبرداری می کند. در عوض ، استفاده از قدرت دولت برای سکوت “ترامپ” و جنبش “دوباره آمریکا را بزرگ کنید” ، بزرگترین دستاورد چنین تاریخ است. “

جاناتان شاوب ، یکی از دفترهای حقوقی سابق وزارت دادگستری ، در تجزیه و تحلیل طولانی وبلاگ حقوقی Lawfare در سال جاری نوشت که حقوق روسای جمهور سابق نامشخص است. او درباره زمینه آشفته حقوقی در ارتباط با کیفرخواست ترامپ نوشت زیرا ادعا می شود که او به شورش دامن زده است.

اگر ترامپ تلاش کند در دعوی استیضاح آینده امتیازات اجرایی را اعمال کند و بایدن از آن حمایت نکند ، برای اولین بار است که من می دانم یک رئیس جمهور سابق برخلاف میل فعلی خود تلاش کرد تا امتیازات اجرایی را علیه کنگره اعمال کند. رئیس جمهور ، “او نوشت.

وی گفت: [court precedent from the case Nixon v. Administrator of General Services] یا هرگونه تصمیم دیگر دادگاه در صورت وجود چنین درگیری نتیجه خاصی را تحمیل می کند. همچنین هیچ سابقه مربوط به کنگره وجود ندارد. “

یک کارمند امنیتی در بایگانی ملی در امتداد مرکز ملی در واشنگتن دی سی ، دوشنبه 18 ژانویه 2021 نشسته است.
جاناتان شاوب ، وکیل سابق ادعا می کند که هیچ پیشینه قانونی برای روسای جمهور سابق برای حفاظت از اسناد اداری خود ، مانند آرشیو ملی وجود ندارد.
بلومبرگ با گتی ایماژ

برخی از کارکنان ترامپ همچنین اعلام کرده اند که با تلاش های کمیته مجلس برای احضار مبارزه خواهند کرد.

استیو بنن ، استراتژیست سابق ترامپ در کاخ سفید که در زمان شورش کارمند کاخ سفید نبود ، مدعی شد که از احضار این نهاد پیروی نمی کند – این باعث شد که کمیته اعلام کند که “جرم انگاری ارجاع کنگره ، تحقیر” را رد نمی کند. به به “

“در حالی که کمیته منتخب از تعهد حسن نیت به شهودانی که مایل به همکاری در تحقیقات ما هستند استقبال می کند ، ما به هیچ شاهدی اجازه نمی دهیم که با احضار قانونی مخالفت کند یا سعی کند ساعت را تخلیه کند ، و ما به سرعت تحقیر جنایی برای ارجاع کنگره را در نظر می گیریم. به گفت: رئیس جمهور بنی تامپسون (D-Miss) و معاون رئیس جمهور لیز چنی (R-Wyo.).

6 ژانویه 2021 ، واشنگتن ، دی سی ، کلمبیا ، ایالات متحده: معترضان کل ساختمان کنگره را دیدند که در آن طرفداران طرفدار ترامپ شورش کردند و کنگره را نقض کردند.  شورش ها پنجره ها را شکستند و ساختمان کنگره را برای سرنگونی نتیجه انتخابات 2020 شکستند.
رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ دموکرات ها را به دلیل سکوت جنبش “دوباره آمریکا را بزرگ کنید” با شورش های کاپیتان توبیخ کرد.
ZUMAPRESS.com

کش پاتل ، مددکار و وکیل سابق ترامپ که در زمان شورش در پنتاگون کار می کرد ، در بیانیه ای اظهار داشت که در مورد کاری که انجام می دهد اظهار نظری نکرده است.

“من می توانم تأیید کنم که به نقل قول به موقع پاسخ دادم. علاوه بر این ، من در مورد رابطه محرمانه خود با کمیته اظهار نظر نمی کنم. ” وی افزود: “اما من می توانم به شما اطمینان دهم که به گفتن حقیقت ادامه می دهم و همچنان بر روی Fight With Kash تمرکز می کنم تا به همه آمریکایی هایی که در اینترنت سانسور شده و سوء تفاهم شده اند کمک کنم.

لیز چنی نماینده
لیز چنی ، نماینده ، قول می دهد هر شاهدی را که از احضاریه کمیته مجلس سرپیچی کند مجازات کند.
AP
استیو بنن ، استراتژیست سابق کاخ سفید
استیو بنن ، استراتژیست سابق کاخ سفید ، از پیروی از احضار کمیته مجلس خودداری می کند.
رویترز

در گذشته ، مبارزه برای امتیازات اجرایی از مناسب بودن درخواست های کنگره حمایت می کرد. به عنوان مثال ، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ ، هرگز به دلیل عدم رسیدگی سریع قضایی به پرونده ، در اولین محاکمه کیفرخواست ترامپ شهادت نداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *