تا کی اینترنت قطع میشه؟ / بستن روبیکا – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، آخرین اخبار قطعی اینترنت در ایران را اینجا بخوانید.

روبیکا دقایقی پیش از دسترس خارج شد.

آیا دسترسی به واتس اپ را از دست داده اید؟

دسترسی به پهنای باند محدود بین المللی در اینترنت ارائه شده توسط اپراتورهای تلفن همراه از شب گذشته به حالت عادی بازگشت. متاسفانه، واتس اپ و تلگرام همچنان غیر فعال هستند.

وزیر ارتباطات: اقدامات افشاگران ادامه دارد.

وزیر ارتباطات در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: عملکرد سایت‌ها و پیام‌رسان‌های داخلی مانند گذشته بوده و دچار کندی و اختلال نشده است.

دسترسی به پهنای باند اینترنت بین المللی در شبکه تلفن همراه کشور از ساعتی قبل بدون مشکل است. اینترنت همراه تا عصر دیروز فقط برای شبکه سراسری اینترنت در دسترس بود. فارس گزارش داد که این محدودیت ها در مصوبه شورای امنیت کشور گنجانده شده است، در حالی که خبرگزاری تسنیم این تصمیمات را موقتی دانسته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، دسترسی به پیام رسان واتس اپ و شبکه اجتماعی اینستاگرام از صبح امروز همچنان محدود است اما دسترسی به اینترنت بین المللی برای کاربران امکان پذیر است.

قطعی اینترنت همچنان ادامه دارد.

به گزارش برنا، پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان نوشت: اینترنت از عصر دیروز قطع شده و قطع آن همچنان ادامه دارد.

قطعی اینترنت از عصر دیروز در سراسر کشور آغاز شده است. اینترنت موبایل قطع شد و اینترنت خانگی قطع نشد.

حوادث و خشونت های دو روز اخیر در کشور پس از قطع اینترنت در برخی نقاط کشور ادامه یافت.

شبکه های اجتماعی فیلتر شده

از ساعت گذشته اینستاگرام با آی پی ایرانی قابل دسترسی نیست فقط اینستاگرام با فیلترشکن باز می شود. این موضوع فیلتر اینستاگرام را زیر سوال می برد.

همچنین بر اساس مشاهدات خبرنگار تجارت نیوز، خیابان جمهوری اکثر مناطق مرکزی شهر تهران. تقاطع جاده حافظ و انقلاب اسلامی؛ گزارش قطعی اینترنت در چهارراه ولی عصر (عج) و غیره

این افت سرعت و قطعی اینترنت مختص شهر یا اپراتور خاصی نیست. اختلالات و مشکلات اینترنت در شبکه اکثر اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی در نقاط مختلف کشور وجود دارد. اختلالات در این شبکه اجتماعی از روز جمعه گذشته شروع شد و بسیاری از کاربران گاهی مجبور به استفاده از VPN برای اتصال به اینستاگرام شدند.

وزیر ارتباطات احتمال محدودیت ها را تایید کرد.

امروز ۳۰ شهریور ۱۴۰۱، عیسی زارع پور در حاشیه هیئت دولت با بیان اینکه پهنای باند کاهش نمی یابد، علت محدودیت جدید را تشریح کرد. ما به طور مستمر این موضوع را رصد می کنیم. با توجه به مسائل امنیتی و برخی از بحث هایی که امروز در جریان است. ممکن است گاهاً محدودیت‌هایی توسط سازمان‌های امنیتی تعیین و اعمال شود، اما عموماً ما هیچ گونه کاهش پهنای باندی نداریم و معمولاً پهنای باند مورد نیاز کشور را تأمین می‌کنیم.

وزیر ارتباطات از محدودیت اینترنت خبر داد اما توضیح بیشتری نداد که این محدودیت مانند روزهای گذشته قطعی اینترنت بوده است. این بدان معناست که برای چند ساعت از روز در برخی نقاط ایران اینترنت وجود نخواهد داشت و یا تکرار تجربه آبان ماه ۱۳۹۵ که اینترنت قطع شد و تلگرام برای همیشه فیلتر شد.

وی اظهارات وزیر را تکذیب کرد.

پس از تایید احتمال محدودیت اینترنت توسط وزیر ارتباطات و روابط عمومی، این وزارتخانه ظهر امروز اعلام کرد که برخی از خبرگزاری ها نقل قولی کذب از سخنان امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را منتشر کرده اند. این اشتباه در جلسه شورای دولت اصلاح شد که متعاقباً توسط مرکز روابط عمومی رفع شد.

شبکه های اجتماعی نادرست

حامد بیدی کارشناس فناوری اطلاعات در گفتگو با تجارت نیوز پیش از این از وجود اختلالات بی شمار در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داده بود. این کارشناس معتقد است اینترنت کاربران هک شده است. این کارشناس همچنین نسبت به کمبود توان فنی خبرنگاران داخلی در مقابل حجم زیاد کاربران هشدار داد.

NetBlocks فیلتر اینستاگرام را تایید کرد.

نت بلاکز در توییتر تایید کرد که شبکه اجتماعی اینستاگرام را برای کاربران ایرانی فیلتر کرده است.