تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های شاخص تناسب اندام


زن در مقابل یک لپ تاپ باز در اتاق نشیمن چمباتمه می زند

همه ما می توانیم موافق باشیم که همه گیری COVID-19 تأثیر عمده ای بر زندگی و شیوه زندگی ما در سال 2020 داشته است و امروز نیز ادامه دارد. میلیون ها نفر به این ویروس آلوده شده اند و صدها هزار نفر خانواده های خود را از دست داده اند. با این حال ، این شیوه زندگی همه را به یک شکل تحت تأثیر قرار نداد. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند ، در حالی که دیگران ساعات کار خود را کاهش دادند و باعث مشکلات اقتصادی شدیدی شدند. دیگران کار یا تحصیل از راه دور را شروع کردند. اکثر این افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز نیاز به انجام وظیفه خود داشتند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان بهداشت و کارکنان زایمان ، چندین ساعت در محل کار خود کار می کردند.

تحقیقات در مورد تأثیر همه گیری بر مناسب بودن نسبی شهرها و ساکنان آنها در حال حاضر بسیار محدود است. شکی نیست که با گذشت زمان آنها بیشتر خواهند دانست. کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی چگونگی تأثیر این بیماری همه گیر بر شاخص های تناسب اندام و رتبه بندی شهرها در گزارش های آینده است. با توجه به ماهیت چرخه های جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های نظارتی جمع آوری شده در سال 2020 تنها برای تجزیه و تحلیل در گزارش شاخص تناسب اندام 2022 در دسترس خواهد بود. انتظار نمی رود که این بیماری همه گیر تأثیر قابل توجهی بر دارایی های جامعه و محیط زیست داشته باشد. با این حال ، کاهش استفاده از این منابع به احتمال زیاد به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی به دلیل اپیدمی است. علاوه بر این ، شاخص های سلامت فردی جمع آوری شده در طول سال 2020 به طور کلی کاهش می یابد ، که منعکس کننده اثرات نامطلوب اپیدمی بر افراد ، فعالیت های آنها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص های شاخص تناسب اندام که باید در سال 2022 کنترل شود عبارتند از:

رفتار بهداشتی

 • ٪ در ماه قبل تمرین کردند
 • ٪ با دستورالعمل های فعالیت هوازی مطابقت دارد
 • ٪ مطابق با دستورالعمل های فعالیت هوازی و شدید است
 • ٪ دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • ٪ در حمل و نقل عمومی کار می کنند
 • ٪ 2+ مصرف میوه در روز
 • روزانه٪ 3+ سبزیجات مصرف کنید

پیامدهای بهداشتی

 • ٪ در سلامت عالی یا بسیار خوب
 • ٪ در ماه گذشته در وضعیت بدنی بدی قرار داشتند
 • ٪ با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • ٪ چاق

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

بیشتر شیوه زندگی مردم در طول همه گیری کم تحرک شد. با تعطیلی سالن های ورزشی و توقف افراد در وسایل نقلیه عمومی ، پیاده روی یا دوچرخه سواری به محل کار ، عادات ورزشی تغییر کرده است. با این حال ، برخی شروع به تمرین در خانه کردند و بیشتر در منطقه قدم زدند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که برای اکثر مردم ، فعالیت بدنی در نتیجه همه گیری به طور قابل توجهی کاهش یافته است. انتظار می رود کاهش فعالیت بدنی باعث شود افراد کمتری در ماه گذشته گزارش ورزش کنند ، توصیه های مربوط به فعالیت های قدرتی و هوازی را رعایت کنند و نشان دهد که آنها در ماه گذشته روزهای بد جسمی یا روانی بدتری داشتند. همچنین پیش بینی می شود شاخص سلامت خود ارزیابی شده توسط شاخص تناسب اندام در سال 2020 کاهش یابد.

بسیاری از خانواده ها به دلیل بیکاری خود برای دستیابی به غذای مغذی تلاش می کردند ، زیرا دسترسی محدودی به مغازه های خواربارفروشی داشتند و گروه های زیادی از غذا به دلیل همه گیری در انبار موجود نبود. علاوه بر این ، کودکانی که غذای رایگان و کاهش یافته در مدرسه دریافت می کردند ، در خانه نگهداری می شدند و در نتیجه ، به تغذیه لازم دسترسی نداشتند. با این حال ، برای برآوردن نیازهای غذایی ، منابع غذایی جامعه از جمله اتاق های غذا ، SNAP ها و مراکز توزیع مواد غذایی موقتی جامعه گسترش یافته است. در هر صورت ، دسترسی به غذا و عادات عادی خوردن تحت تأثیر منفی قرار گرفت ، که احتمالاً منجر به این شد که افراد کمتری دوز توصیه شده میوه و سبزیجات را گزارش کنند.

داده ها همچنین نشان می دهد که استرس ناشی از همه گیری ، ترس از عفونت COVID-19 ، مسافرت محدود ، تعطیلی و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان ، افسردگی گزارش شده و مشکلات بهداشت روانی را افزایش می دهد. شواهد مربوط به اضطراب ناشی از این همه گیری ، خرید وحشت زده و ذخیره اقلام اساسی خانه است. شاخصهای مرتبط با شاخص تناسب اندام که احتمالاً تحت تأثیر اضطراب قرار می گیرند عبارتند از تعداد روزهای ضعیف سلامت روانی گزارش شده در ماه قبل و میانگین ساعاتی که پاسخ دهندگان به خواب رفته اند.

فعالیت بدنی کمتر ، رژیم غذایی ضعیف و افزایش استرس از عوامل خطرساز افزایش وزن هستند. بنابراین ، انتظار می رود درصد ساکنان شهرهای چاق یکی از پیامدهای اصلی این همه گیری باشد. انتظار می رود که افزایش چاقی در کودکان و بزرگسالان مشاهده شود ، زیرا کودکان شخصاً مدرسه را ترک کرده اند و در نتیجه کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه کم شده است. در عوض ، آنها چندین ساعت نشسته به تماشای صفحه نمایش پرداختند تا یاد بگیرند ، بازی های ویدئویی انجام دهند و از آن لذت ببرند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. در حالی که همه شهرها و ساکنان آنها همه گیری COVID-19 را در سال 2020 تجربه کردند ، ممکن است تأثیر بر شاخص های تناسب اندام ساکنان در همه شهرها یکسان نباشد زیرا نرخ عفونت تغییر کرده و مدیریت شهر محدودیت ها و اقدامات ایمنی مختلف را اعلام کرده است. در زمانهای مختلف سال

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و مطمئناً دیدن نتایج جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده هایی که شرایط قبل از شروع همه گیری را توصیف می کند ، در دسترس است.

منابع:

نویسنده:

Jessie Fudge، MD، FACSM، Kaiser Permanente and Terrell W. Zollinger، DrPH، Professor Emeritus، University Indiana

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *