تاثیر تغذیه کم بر سلامت دهان و دندان


زیبایی یک مفهوم نسبی است و هر کس ایده خود را دارد. می توانید یک صفت خوب و چیزی را که دوست شما فکر نمی کند خوب یا حتی به ندرت بد باشد ، توصیف کنید. یکی از مسائلی که بیشترین تأثیر را بر دیدگاه ما و زیبایی شما دارد ، رسانه و تبلیغات است. تبلیغات در تعیین کیفیت خدمات دیگر نقش دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های خاص و مهمی است که علاوه بر بهبود کیفیت زندگی انسان ، زیبایی او را نیز افزایش می دهد. به تازگی ، اندامی که بیشتر مورد توجه مردان و زنان قرار گرفته است ، اندامی باریک است. بنابراین ، انواع مختلفی از رژیم های غذایی جای خود را در بین مردم پیدا کرده اند ، درست یا غلط مصرف می شوند. معمولاً مهمترین چیزی که همه را به خود جذب می کند کاهش وزن به موقع و با کمی تغذیه است. افراد کمی به آثار منفی این رژیم های کوچک برای کاربران خود توجه می کنند. این مواد مغذی و مواد مغذی می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر گذاشته و عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند در جهت مثبت یا جهت منفی باشد.

یکی از قسمتهای بدن که مستقیماً تحت تأثیر تغذیه نامناسب قرار می گیرد دهان و دندان است. مقاوم در برابر آب نیست و صرف نظر از محصول هر نسخه ای ، تغذیه می تواند دندان های شما را از سلامت دور کند. برای بهتر شدن و آشنایی بیشتر با این واحد با ما همراه باشید.

  • ارتباط غیر قابل تعویض بین تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • کاهش و اثرات آن بر سلامت دندان های شما!
  • 4 راه جلوگیری از پوسیدگی دندان در هنگام کاهش وزن

ارتباط غیر قابل تعویض بین تغذیه و سلامت دهان و دندان

بین تغذیه و سلامت دهان و دندان رابطه ای جدایی ناپذیر وجود دارد که اگر یک طرف رابطه مشکل ساز باشد ، می تواند تأثیر بسزایی در طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر از مواد مغذی لازم برای صاف نگه داشتن دندان های خود استفاده نکنید ، با گذشت زمان دندان های خود را از دست می دهید و این امر در جویدن ، گاز گرفتن و صحبت کردن اختلال ایجاد می کند.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالمی ندارید ، نمی توانید انواع غذاها را بخورید و در واقع ، علاوه بر از دست دادن یکی از بزرگترین لذت های دنیا ، یعنی خوردن ، غذای خود را کاهش می دهید. پس اندازهای تغذیه ای بدن

اگر غذای ضعیفی بخورید ، دندان های خود را در معرض پوسیدگی قرار می دهید. به عنوان مثال ، شکر یکی از خطرناک ترین مواد غذایی موجود برای دندان های انسان است و استفاده از این ماده باید متوسط ​​و برای مراقبت های بهداشتی باشد. یا خوردن غذاهای اسیدی به مدت طولانی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند و حل این مشکل تنها با اصلاح سبک تغذیه ای است.

کاهش و اثرات آن بر سلامت دندان های شما!

جی! آیا می دانید که کاهش وزن بر دندان ها و لثه شما تأثیر می گذارد؟ این باید آخرین چیزی باشد که هنگام رژیم کاهش وزن به ذهن شما می رسد ، احتمالاً اصلا شما را اذیت نمی کند! اما باید توجه داشته باشید که کاهش وزن و کاهش وزن تأثیر مستقیمی بر روی دهان و دندان دارد. همانطور که کاهش ناگهانی وزن می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بگذارد ، وزن مناسب نیز می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بسزایی داشته باشد. روغن هایی که باعث تحریک و ایجاد اختلال در دیدگاه بدن شما نمی شوند ، روی دندان های شما نیز تأثیر گذاشته است.

تحقیقات نشان داده است افرادی که وزن کم کرده و چربی بدن خود را از دست داده اند نسبت به سایر افراد چاق از سلامت دهان و دندان بهتری برخوردارند. در واقع کاهش میزان چربی خطر بیماری لثه را کاهش می دهد و همچنین از شدت بیماری می کاهد. بنابراین به یاد داشته باشید که “دندانهای چربی کمی ، سالم” دارید!

4 راه جلوگیری از پوسیدگی دندان در هنگام کاهش وزن

تقریباً همه ما می دانیم که اضافه وزن باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما با مزایای بزرگ ، باید معایب آن را نیز بشناسید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن با آنها آورده شده است.

  • سبزیجات و میوه های بیشتری بخورید. رژیم های گیاهی به شما کمک می کند سریع و م loseثر وزن خود را کاهش دهید ، در حالی که سلامت دندان خود را به دلیل ویتامین ها و مواد معدنی فراوان حفظ می کنید. بنابراین یکی از مهمترین نکات ما این است که مقدار زیادی میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود قرار دهید. مزیت دیگر این غذاها این است که صورت آنها هنگام جویدن دندان های خود را با برس و بشقاب و بشقاب های دیگر مسواک می زنند.
  • از شکر استفاده نکنید. در مورد پاداش ، شیرینی های بدون قند و جویدن را امتحان کنید. قطع مصرف قند به طور قابل توجهی چربی را کاهش می دهد و همچنین دندان های سالم را حفظ می کند.
  • آب کافی بنوشید. مصرف بیش از حد آب نقش مهمی در حفظ سلامت و پوست و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که اگر آب کافی بنوشید ، نه تنها پوست و کلیه ها ، بلکه دندان های شما نیز بهتر محافظت می شوند.
  • به اندازه کافی خوابیدن. شاید با خواندن این مطلب تعجب کنید. جای تعجب نیست! خواب کافی ، علاوه بر حفظ سلامتی ، به حفظ سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

برای اطمینان از سلامت دندان های خود ، در کلینیک دندانپزشکی دکتر نیکزاد مورد معاینه قرار می گیرید تا ببینید وضعیت شما طبیعی است. برای یافتن مکانی به سایت drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *