به گفته سازمان بهداشت جهانی ، بیشتر موارد کووید در آفریقا تشخیص داده نمی شود

به گفته سازمان بهداشت جهانی ، بیشتر موارد کووید در آفریقا تشخیص داده نمی شود


آمارهای رسمی در مورد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آفریقا این تصور را ایجاد می کند که قاره از بدترین وضعیت همه گیری اجتناب کرده است. با این حال ، دکتر Matshidiso Moeti ، مدیر آفریقایی آفریقا می گوید ، با این حال ، در قاره ای که بیشتر مرگ و میرها به طور رسمی ثبت نشده است و بسیاری از کشورها در تلاش برای واکسیناسیون مردم خود هستند ، اکثریت قریب به اتفاق موارد کروناویروس – که از شش مورد از هفت مورد تخمین زده می شود – بدون توجه می ماند. سازمان بهداشت جهانی.

دکتر معتی روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که سازمان بهداشت جهانی تخمین می زند که حدود 59 میلیون نفر در آفریقا بین شروع اپیدمی و 10 اکتبر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. تنها بیش از 8 میلیون مورد به طور رسمی ثبت شده است.

دکتر موتی گفت: “زمان حمله به کووید -19 و همکاری با جوامع محلی برای ایجاد اختلال در زنجیره انتقال و جلوگیری از شیوع گسترده بیماری ها فرا رسیده است.”

تجزیه و تحلیل WHO از ماشین حساب کروناویروس تهیه شده توسط یک سازمان جهانی بهداشت عمومی به نام Resolve to Save Lives ، که متخصص بیماری های قلبی عروقی و پیشگیری از همه گیری است. به گفته WHO ، ماشین حساب کروناویروس تعداد عفونت ها را بر اساس تعداد موارد گزارش شده و مرگ و میرها و “میزان مرگ و میر عفونت ها بر اساس مطالعات مبتنی بر جمعیت” تخمین می زند.

آفریقا همچنان قاره ای است که کمترین میزان واکسیناسیون را دارد. بر اساس گزارش WHO ، تقریباً 2 درصد از جمعیت تقریبا نیمی از کشورهای آفریقایی واکسینه شده علیه کووید -19 به طور کامل واکسینه شده اند.

دکتر موتی گفت که با تعداد محدودی از آزمایشات ، بسیاری از جوامع در آفریقا “کورکورانه پرواز می کنند” و افراد بدون علامت بدون انتقال آن به ویروس انتقال می دهند.

برای جلوگیری از انتقال ، این سازمان مبتنی بر جامعه برای افزایش آزمایش کرونا در هشت کشور اعلام کرده است: بروندی ، ساحل عاج ، جمهوری کنگو ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، گینه بیسائو ، موزامبیک ، سنگال و زامبیا به این ابتکار شامل استفاده وسیع تر از تشخیص آنتی ژن ، یک نوع آزمایش نسبتاً ارزان است که در حدود 15 دقیقه نتیجه می دهد و یک استراتژی آزمایش داوطلبانه “مبتنی بر حلقه” برای هر کسی که در فاصله 100 متری یک مورد مثبت زندگی می کند.

دکتر موتی گفت موارد کروناویروس در اکثر کشورهای آفریقایی روند “کاهشی یا رو به افزایش” را نشان می دهد ، اگرچه برخی از آنها همچنان از جمله آنگولا ، گابون و کامرون گزارش افزایش می دهند. در رواندا ، جایی که یکی از شدیدترین بسته شدن قاره ها اجرا شد ، بارها در اواخر سپتامبر ، پس از 18 ماه تعطیلی ، بازگشایی شدند.

بسیاری از کشورهای آفریقایی همچنین با شیوع بیماریهای عفونی دیگر از جمله ویروس کشنده ابولا روبرو هستند. به گفته دکتر موتی ، ساحل عاج اولین بیماری ابولا را پس از نزدیک به 30 سال در آگوست تایید کرد و جمهوری دموکراتیک کنگو از آن زمان تاکنون دو مورد مرگبار ابولا را گزارش کرده است. اوایل امسال شیوع بیماری در گینه رخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *