بهترین دوره درمان درمان درمانی کلینیک تغذیه و متخصص تغذیه


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین روش درمانی چی؟ تعادل یکی از نگرانی هایی است که اکثر مردم با آن روبرو هستند و آنها همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی سالم و زیبا بوده اند.

افراد می توانند اضافه وزن یا لاغری داشته باشند زیرا عوامل مختلفی مانند وراثت ، تیروئید ، تغذیه نامناسب و غیره وجود دارد که می تواند ناامید کننده باشد و به متخصص تغذیه مراجعه کنید.

بهترین روش درمانی

جی! بهترین درمان دارویی چیست؟

رژیم درمانی شامل یک لایه رژیم غذایی روزانه است که شامل یک رژیم اصلی و چندین میان وعده است.

این درمان پزشکی برای افراد مختلف متفاوت است و برای نیازهای روزانه هر فرد به قدرت و وضعیت جسمانی طراحی شده است.

به طور کلی می توان گفت ، بهترین روش درمانی این یک رژیم غذایی است که:

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت فرد کمک کنید.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، آب ، مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری جدی ، کاهش وزن و افزایش وزن تامین می کند.

نحوه ایجاد رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای رژیم درمانی به متخصص تغذیه مراجعه کنند ،

دکتر مهدی شادنوش ، پس از تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه می کند و با توجه به سن و جنسیت هر فرد ، طرحی را که مناسب اوست تهیه می کند.

رژیم غذایی مورد نیاز برای کاهش وزن یا چاقی خوب خواهد بود اگر فرد آن را با دقت و در مدت زمان تعیین شده رعایت کند متخصص تغذیه ، آن را دنبال کنید

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه درمان اولیه بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با سندرم متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند در کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش توصیه هایی در مورد درمان تغذیه ارائه می دهد ، که یک پشتیبانی عالی و رفتاری برای ترویج تغییرات طولانی مدت است.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک بیماری نادر است که با سطح بالای قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. دیابت با HbA1c در سطوح 5.7 تا 6.4 درصد تشخیص داده می شود و دیابت کامل در سطوح 6.5 و بالاتر تشخیص داده می شود ، در صورت عدم کنترل گلوکز ، گلوکز (از دست دادن بینایی) مراحل اصلی است.
خبر خوب این است که بسیاری از موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زود هنگام از طریق تغذیه قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد چگونگی غذا خوردن و حمایت از رفتارهای شخصی برای کنترل سلامت شما ارائه می دهد. پروتکل های آنها با شیوه زندگی فعلی شما طراحی شده است و بر اهداف شخصی شما تمرکز می کند تا پایداری بلند مدت را به حداکثر برساند.

مقالات تغذیه درمانی برای کنترل دیابت

 • درک محور قند-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را محدود کنید
 • دیابت و تغذیه دارویی را برای جلوگیری از افزایش قند خون هماهنگ کنید

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که دستیابی به هدف بلند مدت کاهش وزن چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک بیشتر متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده ای از رژیم غذایی ، ورزش و هورمون ها را آشکار کرده است که نقش مهمی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و قدرت دارد.

با پیاده سازی یک فرآیند تغذیه مداوم از طریق تغییر رفتار ، ما می توانیم به شما در کشف یک سبک زندگی روزانه کمک کنیم و به شما در ارتقاء زندگی در آرامش با بدن خود و لذت بردن از یک سبک زندگی سالم کمک کنیم. دکتر شادنوش با هدف ایجاد نگرش مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از دستیابی به هدف دلخواه وزنتان باز می دارد ، ارزیابی کاملی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. طبق وعده غذایی برنامه ریزی کنید و غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا خوردن و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت بیضه
 5. برنامه تمرین
 6. تکنیک های ایجاد انگیزه و انگیزش

بیماری های قلبی عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط بین فرآیندهای قلبی عروقی و التهابی در سراسر بدن و شیوه زندگی سالم را به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان نشان می دهد.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم برای درمان بیماری های قلبی عروقی

اگرچه علم پشت شیوه زندگی سالم در حال ظهور است ، تلویزیون و اینترنت با اطلاعات گیج کننده و گاه گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم به ما حمله کرده اند.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه ای را از مطالب داستانی و غیر داستانی جدا کرده و یک پروتکل علمی پایه ارائه می دهد که ضمن به حداقل رساندن التهاب ، نیازهای سلامتی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. او موارد زیر را در نظر می گیرد:

 • کاهش فشار خون
 • کاهش وزن و چاقی
 • مقایسه کلسترول و تری گلیسیرید
 • نگرش مثبت نسبت به ورزش داشته باشید
 • مصرف آب و نمک را کنترل کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

مشکلات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، بیماریهای حساس روده و بیماریهای گوارشی شایع هستند. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً ناشی از تغذیه نیستند ، اما اعتقاد بر این است که تغذیه در فرایند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات تغذیه ای بسیار شخصی است و غالباً نیاز به مدیریت سیستمیک دارد تا مثر واقع شود. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه مجرب می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً با بهترین درمان تغذیه به شما کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی در اختلالات دستگاه گوارش

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • تغذیه ممنوع
 • FODMAP برای اختلالات حساس روده
 • رژیم غذایی کربوهیدرات ویژه ، برای بیماریهای گوارشی
 • برنامه ریزی رژیم غذایی برای آلرژی غذایی
 • تغذیه معده با تزریق در خانه

بهترین روش درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

تغذیه کتوژنیک ، که به دلیل مزایای کاهش وزن مشهور است ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روشها در تمام درمانهای تغذیه بالینی است ، از دهه 1920. کتونها در کبد. بدن از کتون به عنوان منبع عالی و خالص چربی استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که تغذیه کتوژنیک می تواند ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای اکثر بیماری ها رو به افزایش است. شواهد قوی و قابل اطمینان از مزایای بالینی در موارد زیر یافت شده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلبی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهد جدیدی در مورد مزایای زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • بیماری تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

جی! آیا همه می توانند از این تغذیه استفاده کنند؟

با این حال ، تغذیه کتوژنیک برای همه مناسب نیست و بدون مدیریت مناسب پیاده سازی آن دشوار است. اساساً ، برای افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند ، همکاری نزدیک بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر شادنوش ارزیابی دقیق و جامعی از سلامت تغذیه برای تعیین مناسب بودن و اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک معمولی که بدن برای زندگی انجام می دهد) به عنوان راهی برای ساده سازی و کارآیی هرچه بیشتر استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *