بر اساس این گزارش ، بلاسیو در جریان انتخابات ناموفق ریاست جمهوری از منابع عمومی سوء استفاده کرد

بر اساس این گزارش ، بلاسیو در جریان انتخابات ناموفق ریاست جمهوری از منابع عمومی سوء استفاده کرد


بر اساس گزارش جدید وزارت تحقیقات ، شهردار بیل دو بلاسیو مرتباً از وجوه عمومی هم در مبارزات ناموفق ریاست جمهوری و هم در زندگی شخصی فرزندانش سوء استفاده کرده است.

در گزارش 47 صفحه ای مشخص شد که مالیات دهندگان شهر با وجود قوانین مشخصی که مانع از استفاده منابع برای فعالیت های سیاسی می شود ، تقریباً 320،000 دلار برای هزینه های امنیتی شهردار در پیشنهاد سال 2019 کاخ سفید هزینه کردند. اما بلاسیو تا کنون از بازپس گیری شهر خودداری کرده است ، نقض اخلاقی احتمالی که می تواند حاکمیت شایعه را ناکام بگذارد.

این تحقیقات دو ساله همچنین تعدادی نقض اخلاقی را در مورد جزئیات امنیتی شهردار فاش کرد. در یک مورد ، از یک ماشین پلیس و چند افسر NYPD برای کمک به دختر د بلاسیو ، کیارا استفاده شد تا از آپارتمانش در سانست پارک به عمارت گراسی نقل مکان کند. محققان این پرونده را “سوء استفاده از منابع NYPD برای اهداف شخصی” توصیف کردند.

همچنین مشخص شد که اعضای اطلاعات امنیتی به دانته دو بلاسیو ، پسر شهردار ، به محل کار خود در بروکلین و کالج نیوهیون رانده شده اند. در حالی که فرزندان شهردار از ایمنی برخوردار هستند ، تحقیقات شواهد کمی یافتند که این سفرها مربوط به حفاظت از وی است.

مارگارت گارنت ، کمیسر DOI در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در عمل ، این امنیت نیست ، بلکه اساساً یک سرویس دربان ، در درجه اول برای دانته است.” یا امنیت خوبی ندارد ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو ».

تیم امنیتی همچنین برای بازرسی از اموال شخصی شهردار در بروکلین مستقر شد – گارنت گفت رئیس جمهور سابق ترامپ معادل ارسال سرویس مخفی برای بررسی هتل ها است.

بیشتر بخوانید: ترامپ و دی بلاسیو مشترک هستند: مالیات دهندگان هزینه های امنیتی کمپین خود را تأمین می کنند

این گزارش همچنین می تواند پیامدهای جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، سرپرست NYPD ، هوارد ردموند داشته باشد ، که ادعا شده است “با تخریب تلفن خود و امتناع از تحویل پرونده ها” مانع این تحقیقات شده است “.

گارنت گفت رفتار او به دفتر دادستان منطقه منهتن ارجاع شد. سخنگوی NYPD فاش نکرد که آیا ردموند هنوز کار می کند یا خیر.

دانیل فیلسون ، دبیر مطبوعاتی دله بلازیو ، در بیانیه ای ، این تحقیقات را “گزارشی نادرست بر اساس مفروضات نامشروع و دیدگاه های ساده لوحانه درباره چالش های پیچیده امنیتی پیش روی مقامات منتخب” توصیف کرد.

وی افزود: “کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی باید تصمیم بگیرند که چگونه شهردار و خانواده اش را در امان نگه دارند ، نه بازرسان غیرنظامی.”

این اولین بار نیست که یک راننده نیویورکی به دلیل استفاده از رانندگان مالیاتی مالیات دهندگان تحت بازجویی قرار می گیرد. در اوایل سال جاری ، اندرو کوئومو فرماندار سابق به دلیل استفاده از سربازان دولتی برای خانواده خود برای اولویت بندی آزمایش های کووید انتقاد شد.

اگرچه این گزارش تصدیق می کند که قوانین ایمنی فرزندان شهردار ممکن است ضعیف تعریف شده باشد ، وی خاطرنشان می کند که شورای تضاد منافع به وضوح استفاده از منابع شهری برای فعالیت های سیاسی را ممنوع کرده است.

این هیئت تصمیم خواهد گرفت که آیا دو بلاسیو مجبور می شود مبلغ 319،794.20 دلار را که برای اطلاعات امنیتی خود در طول انتخابات ریاست جمهوری خرج کرده است به شهر بازپرداخت کند.

اما سخنگوی مطبوعاتی بلاسیو گفت که این شهر در حال حاضر از تصمیم قبلی هیئت مدیره در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدید نظر می کند و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

درخواست های هیئت مدیره عودت داده نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *