بر اساس آخرین گزارش های شهر ، تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش است

بر اساس آخرین گزارش های شهر ، تعداد دوچرخه سواران همچنان در حال افزایش است


بر اساس آخرین گزارش سالانه Cycling In the City که توسط وزارت حمل و نقل منتشر شده است ، در بدترین دوره اپیدمی 2020 ، دوچرخه سواری در نیویورک 33 درصد در زندگی روزمره رشد کرد.

در حالی که این گزارش فقط داده های دوچرخه سواری را از ماه مه تا دسامبر 2019 تا مه تا دسامبر 2020 مقایسه می کند ، واقعیت را بسیاری از نیویورکی ها از تجربه میدانی می دانند. زمانی که دوچرخه سواران جدید سعی می کردند به خیابان ها بیایند و از وسایل نقلیه عمومی در بدترین دوره اپیدمی به دلیل بی میلی و عدم ضرورت استفاده می شد ، کمبود دوچرخه در مغازه های محلی وجود داشت.

این شهر از دوچرخه سواران در پلهای متعلق به DOT ​​، پلهای منهتن ، ویلیامسبورگ ، بروکلین ، کوئینزبورو و پولاسکی و مسیرهای دوچرخه سواری پارک غرب و خیابان کنت عبور کرد. نتایج نشان می دهد که 1.8 میلیون دوچرخه سوار بیشتر در روزهای هفته و 900.000 دوچرخه سوار بیشتر در روزهای آخر هفته حضور داشتند.

این امر به دلیل افزایش رانندگی بی پروا در شهر است.

با این وجود ، هانک گاتمن ، کمیسر حمل و نقل گفت اگر دوچرخه سواران بیشتری در جاده ها وجود داشته باشد ، باید در جاده ها نیز ایمن تر شود.

گاتمن گفت: “این واقعیت که دوچرخه سواران بیشتری در جاده ها وجود دارد و کارهایی که ما از نظر معماری برای ایمن سازی آنها انجام داده ایم ، نمی خواهم آن را خراب کنم ، این تأثیر داشته است.” به – و ما می خواهیم ادامه دهیم و پیشرفت کنیم.

امسال تا کنون 13 دوچرخه سوار جان خود را از دست داده اند. این نیمی از دوچرخه سواری است که در سال 2020 فوت کرد ، یک سال بی سابقه از زمان روی کار آمدن دو بلاسیو و راه اندازی Vision Zero.

از گزارش DOT در مورد دوچرخه سواری در شهر

فلش

از گزارش DOT در مورد دوچرخه سواری در شهر

وزارت راه و ترابری

سازمان حمایت از جایگزین های حمل و نقل همچنین اشاره می کند که نیمی از دوچرخه سواران کشته شده در این سال در برانکس بودند.

چشم انداز صفر قصد دارد همه مرگ و میرهای ناشی از ترافیک را تنها در سه سال به صفر برساند تا سال 2024.

و بیشتر قربانیانی که امسال کشته شدند ، کارگران حمل و نقل بودند. با توجه به پروژه عدالت کارگران ، حدود 10 کارگر حمل و نقل در دوچرخه های الکترونیکی ، دوچرخه های معمولی و روروک مخصوص بچه ها امسال جان خود را از دست دادند.

DOT اصرار داشت تا آنجا که ممکن است خطوط دوچرخه محافظت شده نصب کند تا جاده ها برای دوچرخه سواران ایمن تر شود.

در سال 2020 ، نزدیک به 30 مایل مسیرهای دوچرخه سواری محافظت شده و 10.4 مایل مسیرهای به اصطلاح او یک مکان مخصوص دوچرخه سواری در “مناطق دوچرخه سواری برجسته” یا مکانهایی که مرگ و میر دوچرخه سواری زیاد است ، مانند برانکس ایجاد کرده است.

این شهر امسال 11 مایل مسیرهای دوچرخه سرپوشیده نصب کرده است و پیش بینی می شود تا پایان سال در مجموع 30 مایل را طی کند. این شهر همچنین امیدوار است تا پایان سال 2021 مسیرهای دوچرخه سواری رنگی 50 مایلی بسازد ، اما آنها نمی توانند بگویند که چه تعداد در این مرحله تکمیل می شوند ، با توجه به اینکه در حال حاضر کار در حال انجام است.

انتظار می رود که تعداد دوچرخه ها همچنان در حال افزایش باشد.

اگرچه شهر آمار چندانی از میزان استفاده از مسیر دوچرخه پل بروکلین نداشت ، اما وی خاطرنشان کرد که گذرگاه های پل در پل های منهتن و ویلیامزبورگ از زمان نصب تا کنون کاهش نیافته است. این امر باعث می شود مسئولان شهری تصور کنند که اکثر سواران تازه کار و سوارانی هستند که قبلاً از روی پل دوچرخه سواری نکرده اند.

به گفته گاتمن ، اولویت بعدی DOT افزودن یک مسیر دوچرخه سواری اختصاصی به پل کوئینزبورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *