بایدن و بنت در دیداری در اورشلیم اعلامیه ضدایرانی امضا کردند. اخبار ایران و جهانبه گزارش مهر به نقل از خلیج میل، مقامات ارشد رژیم صهیونیستی اعلام کردند که انتظار دارند نخست وزیر تل آویو و رئیس جمهور آمریکا در سفر روز سه شنبه جو بایدن این بیانیه را امضا کنند. “اعلامیه اورشلیم”

در این بیانیه آمده است که این بیانیه روابط استراتژیک بین تل آویو و واشنگتن را تقویت و تثبیت کرده است. این مقاله چند صفحه ای در سال های اخیر به موضوعات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پرداخته است. خلاصه ای از توافقات دوجانبه در حوزه های امنیتی و اقتصادی. به گفته این منابع، بیانیه اورشلیم به طور کامل ماهیت روابط تل آویو و آمریکا را منعکس می کند.

مقامات رژیم صهیونیستی می گویند این بیانیه برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته، چارچوبی برای مشارکت راهبردی آمریکا و اسرائیل در سال های آینده فراهم می کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که ایالات متحده «حق» دولت عبری برای دفاع از خود را به رسمیت خواهد شناخت.

واشنگتن و تل آویو در یکی دیگر از اعلامیه های طرفدار ایران متعهد شدند که بخش جدایی ناپذیر روابط آمریکا و اسرائیل هرگز اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته ای را نخواهد داد. برای رسیدن به این هدف خودشان از همه قابلیت ها استفاده خواهند کرد.

در این بیانیه همچنین بر اهمیت کمک های امنیتی آمریکا به رژیم صهیونیستی و تاثیر آن بر اوضاع منطقه تاکید شده است. مقامات تل آویو و واشنگتن هنوز در مورد این گزارش اظهار نظری نکرده اند. پیش از این مقامات آمریکایی گفته بودند که اشغال فلسطین توسط بایدن علاوه بر اهداف اقتصادی، دنبال کردن برخی اهداف اقتصادی و منطقه ای است.