ایران و روسیه در کنار نبأ خبر، خط قرمز آمریکا در منطقه بازی می کنند.


دولت بایدن با وضعیت منحصر به فردی مواجه است. با تداوم «تهدید ایران»، از یک طرف، این کشور با حمله روسیه و موضع خصمانه آن در قبال اروپا و همچنین تلاش چین برای تسلط بر اقیانوس آرام مواجه است. همه اینها در عربستان سعودی است. نسبت به متحدان آمریکا در منطقه مانند امارات متحده عربی و دولت صهیونیستی بی تاب است. در عین حال، توجه واشنگتن را در جاهای دیگر جلب کرد.

به گزارش نبأخبر، واشنگتن پست گزارش می دهد که روسیه و ایران در خاورمیانه، به دلیل عملیات نظامی این کشور در منطقه، پیش از اقدام نظامی آمریکا در خاورمیانه پیش می روند. به جای ایجاد درگیری گسترده تر،

اواخر ماه گذشته، ژنرال مایکل اریک کوریلا، ارتش آمریکا که فرماندهی مرکزی ایالات متحده را بر عهده گرفت، اواخر ماه گذشته با ۳۰۰ کارآموز خارجی در یک پایگاه نظامی ایالات متحده در سوریه دیدار کرد. این نشست در سطح عالی چند روز پس از حمله هواپیماهای جنگی روسیه به یک پایگاه نظامی ضد دولتی در سوریه برگزار شد. ایالات متحده گفته است که تا ۳۵ دقیقه بعد به ارتش ایالات متحده اطلاع خواهد داد.

هیچ سربازی در حمله روسیه به یک پایگاه آمریکایی آسیب ندید، اما کوریلا گفت این حادثه بخشی از تلاش گسترده تر “دشمنان ایالات متحده برای به دست گرفتن کنترل منطقه” بوده است. “.

متحدان آمریکا در منطقه نسبت به قدرت نظامی این کشور تردید دارند.
واشنگتن پست افزود که دولت بایدن با یک وضعیت منحصر به فرد مواجه است. با تداوم «تهدید ایران»، از یک طرف، این کشور با حمله روسیه و موضع خصمانه آن در قبال اروپا و همچنین تلاش چین برای تسلط بر اقیانوس آرام مواجه است. همه اینها در عربستان سعودی است. نسبت به متحدان آمریکا در منطقه مانند امارات متحده عربی و دولت صهیونیستی بی تاب است. در عین حال، توجه واشنگتن را در جاهای دیگر جلب کرد.

کوهن، محقق مسائل استراتژیک و ایدئولوژی نظامی در شرکت رافائل اس. رند، گفت: «بزرگترین مشکل پیش روی سیاستگذاران ایالات متحده، عربستان سعودی است. اسرائیل اگر در مقطعی امارات و متحدانش تصمیم بگیرند که ایالات متحده نمی تواند ایران را متوقف کند، آنها باید راه هایی برای انجام این کار به تنهایی پیدا کنند.»

ایران قوی ترین رقیب آمریکا در غرب آسیا است.
در ماه ژوئن آمریکا به انجام خصومت بین ایران و روسیه متهم شده است.

واشنگتن پست گزارش می دهد: «تقابل با روسیه تا حدودی به دلیل تشدید خصومت ها توسط ایران است. ایران، قوی ترین رقیب ایالات متحده در خاورمیانه، برای فرماندهان سنتکام نگران کننده است. در چارچوب این نشریه، این روزنامه به تحلیل ان‌بی‌سی نیوز استناد می‌کند و می‌گوید از ماه اکتبر، ایران ۲۹ حمله به اهداف آمریکایی انجام داده است، بدون اینکه هیچ واکنش قاطعی از سوی ایالات متحده وجود داشته باشد.

پادگان های تنف در امتداد مرز اردن، عراق و سوریه همچنان بر اثر حملات نیروهای نزدیک به ایران در ماه اکتبر زخمی می شوند. نشانه های حمله هواپیمای بدون سرنشین را می توان در محل ساخت و ساز نزدیک فرماندهی ارتش آمریکا مشاهده کرد.

واشنگتن پست علت این وضعیت را «پیام های واشنگتن» ارزیابی می کند. در این مقاله، دولت بایدن اذعان می کند که نمی تواند موضع سختی در قبال ایران و روسیه اتخاذ کند.

ایران رفتار مطلوب خود را در آمریکا ایجاد می کند.
ویلیام وکسلر، مدیر برنامه های خاورمیانه برای شورای آتلانتیک و یکی از مقامات ارشد سابق پنتاگون گفت: «ایران به طور معمول تلاش می کند تا حد امکان خطوط قرمز آمریکا را آزمایش کند. آنها سعی می کنند رفتاری را ایجاد کنند که ایالات متحده می خواهد و ما واقعاً این استانداردها را می پذیریم.

وی در ادامه به تشریح راه های حفظ قدرت آمریکا پرداخت و در پایان گفت: ترس از قدرت آمریکا در ۲۰ سال گذشته کمرنگ شده است. ایالات متحده قدرت نظامی خود را پس از چندین دهه جنگ به ویژه در خاورمیانه و افغانستان از دست داده است. اکنون ایالات متحده باید در ارزیابی های خود دقت بیشتری داشته باشد».