ایران به مدت ده سال بزرگترین مصرف کننده بنزین در جهان است. – اخبار


یارانه بنزین

برخی کارشناسان در بحث صحت قیمت بنزین به بحث قیمت بین المللی و نرخ ارز می پردازند زیرا سوء مدیریت اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی در سال های گذشته نمی توانست ابزاری برای افزایش قیمت بنزین باشد. واقعیت های محلی کشور باید ملاک تصمیم گیری باشد.

به گزارش نبأخبر، رئیس کانون نویسندگان کشور، نمودار مصرف بنزین در دو دهه گذشته تلخ اما رو به افزایش است و بر اساس آمارهای بین المللی، ایران دهمین مصرف کننده بنزین در جهان است. در این مورد، این ایالات متحده است، چین روسیه ما در حال رقابت با کشورهایی مانند هند و برزیل هستیم که چند برابر بیشتر از ما جمعیت دارند.
اسدالله قلی زاده گفت: دولت ها با اجرای برنامه های جیره بندی توانسته اند مصرف را کنترل کنند اما مدت هاست که موفق نشده اند، تقاضا برای مصرف افزایش یافته و کارشناسان دلایل مختلفی برای این امر اعلام کرده اند. . وی افزود: مصرف بنزین طی ۱۰ سال گذشته به طور متوسط ​​۲۰ میلیون لیتر در روز افزایش یافته است که بیش از دو برابر مصرف فعلی کشوری مانند ترکیه است. جالبتر اینکه پمپ بنزین های کشور با وجود رتبه بالای توزیع و مصرف بنزین، از نظر سودآوری در رتبه صدم قرار دارند. این بدان معناست که سیاست ها از تولید تا توزیع، سیاست هایی هستند که همه از آن ناراضی هستند. رئیس هیأت مدیره صاحبان محل فروش فرآورده های نفتی در کشور با بیان اینکه امروز دولت نه تنها یارانه قیمت خالص سوخت را ارائه می کند، گفت: برای آن تلاش می کند. هزینه سالانه حمل و نقل و توزیع، مانند هر کالای دیگری، در قیمتی که از مردم دریافت می‌شود، لحاظ نمی‌شود، در نتیجه بار دولت‌ها برای پوشش هزینه‌های بخش خصوصی کاهش می‌یابد. حمل و نقل و توزیع مشکلات زیادی را ایجاد کرده است و در واقع وضعیت فعلی بسیار نگران کننده است. واقعیت های اقتصادی کشور را به طور کامل بررسی کنید و برای رفع آنها برنامه ریزی کنید، به ویژه آنهایی که درآمد پایینی دارند. ، راه رو به جلو ممکن است. قلی زاده در ادامه مصرف بالای خودرو؛ ثبات قیمت و تغییر کیفیت بنزین در طول سالیان متمادی عامل مهمی در افزایش مصرف و سایر تلفات بوده است. به گفته وی، برخی کارشناسان می گویند در بحث قیمت بنزین، افزایش قیمت بین المللی و نرخ ارز صحت ندارد. به دلیل سوء مدیریت اقتصادی و عدم توانایی در استفاده ابزاری از ارز برای افزایش ارزش پول کشور در سال های گذشته. قیمت سوخت و واقعیت های اقتصادی و منطقه ای کشور باید ملاک تصمیم گیری باشد.

کد خبر: ۱۹۰۹۲۸