اگر منشا مشکل را پیدا نکنیم دوباره تکرار می شود/ گفت و گوی ملی باید گسترش یابد.


موضوع گفت و گو در کشور باید گسترش یابد و به یک فرهنگ عمومی معطوف به گفتگو تبدیل شود.

به گزارش «ناباخبر»، محسنی آژی با اشاره به آیه «فبشیر عباد الدین یستمعون قول فیطَّبعون احسانه» گفت: خداوند به بندگانش بشارت داده است که سخنان او را می شنوند و بهترین را انتخاب می کنند. این مکاشفه ارزش و اهمیت بالای گوش دادن و انتخاب کلمات را به خوبی آشکار می کند.
محسنی اجیعی رئیس قوه قضائیه گفت: موضوع گفت و گو باید در کشور گسترش یابد و گفت و گو به فرهنگ عمومی تبدیل شود. وی گفت: این روند دستوری و دستوری نیست و برای مدت زمان خاصی در نظر گرفته نشده است. زمان၏

به گزارش رسانه مرکزی قوه قضائیه، طی (۱۵) ماه گذشته مطابق رویه و سیاست قوه قضائیه می‌توان با اقشار مختلف مردم و نخبگان کشور دیدار کرد. شهریور)، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی جمعی از دانشگاهیان و نخبگان و علم; تحصیلات فرهنگ اقتصاد آنها در زمینه های مختلف صنعتی و پزشکی ملاقات و گفتگو کردند.

رئیس قوه قضائیه در ابتدای سخنان به تأثیرات مثبت و مؤثر دیدار و گفت‌وگو با همفکران بخش‌های مختلف اشاره کرد. سلسله جلساتی به صورت مستمر در حین انجام وظایف رئیس قوه قضاییه در حال برگزاری است. مقامات منتخب؛ من سعی کرده ام با نمایندگان اقشار و نخبگان مختلف دیدار و گفتگو کنم و معتقدم این جلسه مفید و موثر است. نتایج.

محسنی آژه ای به آیه «فبشیر عباد الإذین یستمعون قول فیتَّبعون احسانه» اشاره می کند: خداوند به بندگانش بشارت می دهد که سخنان او را می شنوند و بهترین را انتخاب می کنند. این مکاشفه ارزش و اهمیت بالای گوش دادن و انتخاب کلمات را به خوبی آشکار می کند.

رئیس قوه قضائیه ابزارها و ابزارهای فرآیند گفت‌وگو محور را تشریح کرد و تصریح کرد: رهبری و ظرفیت بالا یکی از اساسی‌ترین ابزار مشارکت در فرآیند گفت‌وگو محور است. انسان باید به همه حرف ها و صحبت ها گوش دهد و نگرش های فکری و گروه های سیاسی او را تحت تأثیر قرار ندهند تا به حرف های دیگران گوش دهد. آره، گوش دادن کافی نیست. اما بحث و درگیری نیز لازم است. این بحث و تنوع افکار است که به رشد و تعالی می انجامد. در جریان این بحث و اختلاف نظر; عدم تحمل تحقیر خشونت کلامی؛ جایی برای گرمازدگی نیست و باید سازوکارها را ترسیم کرد و مبانی و شاخص های مربوطه را مشخص کرد.

محسنی آژه ای ادامه داد: در مرحله بعدی فرآیند گفتگو محور؛ انسان باید بهترین کلمات و عقاید را انتخاب کند و قدرت تشخیص حرف و نظر درست و حرف و نظر نادرست را داشته باشد. در مرحله دیگری از فرآیند توصیف شده، ممکن است شخصی نیاز داشته باشد که با پدیده یا نوع یا رویداد مورد بحث در میدان و شخصاً مواجه شود.

رئیس قوه قضائیه در این خصوص گفت: «گفتگو را در کشور گسترش دهید و گفت و گو را جهت دهید. اختلاف نظرها و نظرات باید در فرهنگ عمومی ادغام شود. این مقوله باید در بین همه اقشار و افراد جامعه باشد. نخبگان از تجار و بازاریابان؛ به علما و صنعتگران؛ به طور مشخص، این فرآیند سیستماتیک نیست. برای یک دوره زمانی خاص در نظر گرفته نشده است. همه اقشار و افراد جامعه باید تمرین کنند و به سخنان و سؤالات یکدیگر گوش دهند و سخنان و نظرات صحیح را به طور منصفانه دریافت کنند.

محسنی اجیعی با اشاره به اهمیت نوع کارآمدی و انتخاب و انتصاب کارشناسان برای ارتقای امور و تعالی گفت: باید نوع کارآمدی و تخصص را در بافت و جوهره جامعه تثبیت کنیم. مردم در یک زمینه متخصص هستند. زمانی که بدون تخصص و تجربه به آنها اجازه داده می شود نظرات خود را بیان کنند و از آنها انتظار می رود که به گفته ها و نظرات آنها عمل کنند. این نشان می دهد که تخصص در جامعه ما جایی ندارد. سقوط نمی کند

رئیس کل دادگستری با اشاره به لزوم شناسایی معضل ناکارآمدی و استفاده کم از نیروهای متخصص و نخبه گفت: آیا در یافتن نخبگان و نابغه ها مشکل دارید؟ مشکل میدانی به آنها نمی دهد؟ آیا مشکل به عدم تلاش و پشتکار خودشان برمی گردد؟ آیا در حمایت از آنها اشکالی وجود دارد؟

محسنی آژه ای گفت: کارایی؛ با اشاره به مبحث تخصص و نخبه گرایی: به عنوان مثال، هنگامی که یک ناحیه منفرد به یک نامزد در انتخابات کمک مالی می کند. این کمک مالی دلیلی برای جذب و گزینش است. آیا این موقعیتی است که یک غیر پزشک به نمایندگی از نامزد برنده کمک کند؟ آیا آن نامزد پیروز می تواند شخصیت حزبی و جناحی خود را بدون توجه به تخصص، نامحدود تعریف کند؟

رئیس قوه قضائیه افزود: قضاوت و پیشنهادی اشتباه از سوی کارشناسان گروه ها و گرایش های مختلف است. یک عالم به دلیل تخصص در زمینه و رشته مربوطه باید در جامعه شناخته و قدردانی شود. کارشناس نگرش ها و سلایق سیاسی و فکری به جای خودش. اما ارزش یک متخصص در جامعه باید بر اساس تخصص او در زمینه مربوطه باشد.

شخصا، اجتماعی وی در ادامه به موضوع بسیار مهم و ارزشمند امنیت در جنبه های مختلف تجارت و … اشاره کرد: امنیت; حضور در هر زمینه و زمینه ای در هر فعالیت و زمینه ای؛ غیر ممکنه. با توجه به اتفاقات اخیر بارها گفته ایم که در حال بررسی جداسازی صف معترضان از اغتشاشگران هستیم. ما معتقدیم که علت اصلی این اتفاقات را پیدا کنیم و اگر علت اصلی مشکل را پیدا نکنیم. این برای هر بخش موجود تکرار خواهد شد. همچنین معتقدم عیوب کار در ساختار و عملکرد باید اصلاح شود. اما در عین حال، نباید اجازه دهیم عوامل حواس پرتی زندگی و کار روزمره مردم را مختل کند و زندگی و امنیت روحی آنها را تهدید کند.

محسنی آژه ای با اشاره به اهمیت تقویت بنیان اقتصادی کشور گفت: اقتصاد مقوله بسیار مهم و تاثیرگذاری است و استقلال کشور نیز به این مقوله بستگی دارد. لذا فراهم نمودن زمینه های امنیتی برای سرمایه گذاری، ارائه برنامه ریزی های لازم برای کسانی که قصد انتقال سرمایه به کشور را دارند، حمایت از تقویت اقتصاد و تولید داخلی در چارچوب مقررات داخلی. به نفع شخصی نیز خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به مشکل ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: در ابتدای مسئولیتم به عنوان رئیس قوه قضائیه اولویت مقدمات بازگشت ایرانیان بود. در خارج از کشور زندگی می کنید و برای همه دستگاه ها به کمک نیاز دارید.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به جنگ اقتصادی دشمنان ایران اسلامی گفت: در جنگ اقتصادی کنونی جهش پایه اقتصادی و تولید باید در اولویت قرار گیرد و در این زمینه باید انجام شود. مزیت امکانات موجود. یکی از این امکانات موجود برای ایرانیان ماهر مقیم خارج از کشور است. ما برنامه هایی برای جذب آنها داریم. باید ایده ها و ابتکارات وجود داشته باشد.

رئیس قوه قضائیه می گوید: برای ارتقای بهره وری و اشتغال در قوه قضائیه برنامه و راهکار داریم. در صورتی که صاحب یا متولی یک کارخانه یا شرکت تولیدی در فساد یا جرم دخیل باشد، در مبارزه با فساد به پرونده وی رسیدگی می شود. اقداماتی را انجام خواهیم داد که ممکن است بر چرخه تولید و اشتغال در آن کارخانه یا شرکت تأثیر بگذارد. نه برخی از کارشناسان صاحب نظر و صاحب نظر در زمینه کسب و کار و صنعت می توانند ما را در این امر خطیر یاری کنند و از کمک و نظرات شما استقبال می کنیم.

محسنی آژه ای در پایان به تلاش قوه قضائیه برای مردمی بودن قوه قضائیه بر اساس موازین و مقررات قانونی اشاره کرد و گفت: برگزاری دادگاه ها در مقابل دیدگان مردم با تدابیر ذکر شده در قانون مثبت و مفید است. دیدگاه های مختلف ; آره، ممکن است عوارضی وجود داشته باشد. در اینجا متخصصان ذی‌ربط می‌توانند نظرات و دیدگاه‌های خود را در خصوص مزایا و فواید برگزاری دادگاه‌های علنی و رفع و کاهش عوارض و معایب آن در قوه قضائیه ارائه دهند و از پذیرش این گونه نظرات و نکات اطمینان حاصل کنند. چشم انداز. .