اولین محموله واکسن سالم خبر – برکات وارد نیکاراگوئه شد.سالمخبر: بر اساس تفاهم نامه ای بین ایران و نیکاراگوئه، اولین کشتی حامل ۲۰۰ هزار واکسن وارد ایران شد.

معاون رئیس جمهور نیکاراگوئه روزاریو مورئو اعلام کرد که ۲۰۰ هزار دوز واکسن ایرانی بیکن دریافت کرده است. رسانه های دولتی اعلام کردند: به لطف ورود واکسن ها از جمهوری اسلامی ایران امروز. ما به خصوص سپاسگزاریم. این ۲۰۰۰۰۰ واکسن برای ایمن سازی بیشتر است.

کالاها در بعدازظهر ۲۱ ژوئن (به وقت محلی) به نیکاراگوئه رسید و توسط سفیر ما، Majis Sahi و وزیر بهداشت نیکاراگوئه Matheris به نیکاراگوئه تحویل داده شد.

مسئولین

نیکاراگوئه انتظار دارد افراد بیشتری واکسن کووید-۱۹ را از صادرات واکسن دریافت کنند در حال حاضر، حدود ۹۳ درصد از جمعیت اولین دوز و ۸۵ درصد برنامه ایمن سازی کامل را دریافت کرده اند.

مراسم امضای یادداشت تفاهم برای تحویل واکسن «بیابان متبرک» به نیکاراگوئه روز پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ برگزار می‌شود. امام، سفیر نیکاراگوئه؛ نمایندگان ایران و وزارت بهداشت و امور خارجه؛

محمدحسین نیکنام، معاون بهداشت و امور بین الملل وزارت بهداشت نیز در مراسم امضای این قرارداد اظهار داشت: واکسن برکت تولید شده در کشور در آستانه عرضه محصول ارزشمندی است.

وی گفت: نیکاراگوئه اولین کشوری بود که واکسن برکات را در وهله اول دریافت کرد که این امر حاکی از تعمیق همکاری دو کشور است و قطعا امروز یکی از مهمترین روزهای تاریخ همکاری ایران و نیکاراگوئه خواهد بود. .

آیزاک لنین براوو، سفیر نیکاراگوئه در ایران از مدیران و معاونان وزیر بهداشت گروه دارویی برکت تشکر کرد و به دانیل اورتگا رئیس جمهوری نیکاراگوئه سلام کرد. نژاد

سفیر نیکاراگوئه گفت که رابطه مبارک نیکاراگوئه تقریباً یک سال و نیم پیش آغاز شد.

قابل توجه است که نیکاراگوئه اولین کشور خارجی بود که از این واکسن استفاده کرد.

وی گفت: وزارت بهداشت نیکاراگوئه بر اساس آزمایشات خود این واکسن را برای عموم مردم نیکاراگوئه تایید کرده است و ما به ایمنی این واکسن اعتقاد داریم.

وی گفت: سال گذشته واکسن برکت را دریافت کردم و هیچ عارضه ای نداشتم، سه ماه بعد سیستم ایمنی بسیار بالایی داشتم و این گزارش را به دولت ارائه کردم.

ایزاک لنین براوو گفت: ما معتقدیم که اتحاد ایران و گروه دارویی برکت در تحویل واکسن به نیکاراگوئه گام مهمی در جهت ارتقای استراتژی کنترل بیماری در نیکاراگوئه خواهد بود.