اولین قاتل ایران خودرو دیزل “آتامان” برنامه تولید قاتل آتامان ۵۰۰ را در سال ۱۴۰۱ راه اندازی کرد.


۶۲ سال بعد ایران خودرو دیزل بنز از چهره جدید خود رونمایی کرد

۶۲ سال بعد ایران خودرو دیزل قاتل دماغه نارنجی بنز خود را با تقاضای بازار تطبیق داده و اولین کشنده پرقدرت خود را با اتاقی جدید به نام پلت فرم بنز و آتامان روانه بازار کرده است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، جواد توسلی مهر در مراسم رونمایی از اولین پیام رسان مرگ این شرکت به نام «آتامان» اظهار داشت: ایران خودرو دیزل طی ۱۶ ماه گذشته ۱۰ محصول جدید طراحی کرده است که به طور میانگین هر دو ماه یک محصول تولید می شود. در زنجیره ارزش داخلی شرکت آشکار شد.

یکی از شاخص‌های کلیدی توسعه ملی، توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل است و خودروسازی تجاری به‌عنوان یک صنعت استراتژیک یکی از چالش‌های اصلی است که همچنان مشکل بزرگ کشور است. در حوزه خودروهای تجاری، مسائل ملی و تمامی خودروسازان تجاری تحت تاثیر قرار گرفت.

تقاضا برای ۱۱ هزار فروند کشتی باری داخلی / ۳۷ درصد تجارت کشور از بین رفته است.

در ۶۲ سال گذشته حدود ۲۳۰۰۰۰ دستگاه خودرو تجاری تولید و وارد بازار شده است. ۳۷ درصد از این تعداد در حال حاضر منسوخ شده است و ما ۳۲۱۰۰۰ دستگاه از ۷۷۹ دستگاه خودرو در کشور داریم. ماشین آلات نیاز به تعمیر دارند.

بر اساس آمار، علاوه بر نوسازی ۳۲۱ هزار شناور تجاری قدیمی، ناوگان حمل و نقل کشور نیاز به افزودن ۱۱ هزار خودروی جدید دارد، در واقع برای تکمیل ۳۲۱ هزار فروند شناور، سالانه ۴۰ هزار خودرو طی ۸ سال نیاز به تعمیر دارند.

خودرو دیزل، مدیرعامل ایران، ۷۰ درصد خودروهای تجاری را در آلودگی هوای شهری هدف گذاری کرده و با در نظر گرفتن سهم خودروهای تجاری در آلودگی هوا، سالانه ۴ میلیارد و ۶۲۱ میلیون لیتر سوخت تولید می کند. تا زمانی که ۸ سال آینده ۳۷ میلیارد لیتر سوخت تمام شود، ۳۷ میلیارد لیتر با نوسازی ناوگان صرفه جویی خواهد شد.

تولید خودروهای ایرانیان دیزل پنج برابر شد.

توسلی مهر با اشاره به اهمیت افزایش تولید خودروهای تجاری از افزایش پنج برابری تولید این شرکت خبر داد و خاطرنشان کرد: تولید ایران خودرو دیزل از ۲۲۰ دستگاه در سال ۹۹ به ۳۷۰۰ دستگاه و در ۱۴۰۰ دستگاه به ۷۰۰۰ دستگاه رسیده است. در عین حال، تنها در سه ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۳۸۲ دستگاه خودروی تجاری در خودرو دیزل ایران تولید شده است.

توسلی مهر

به گفته وی، با تولید جهشی این شرکت، خودرو دیزل ایران به سودآورترین تولیدکننده خودروهای تجاری کشور تبدیل شده است. این شرکت طی ۱۰ سال ورشکسته ترین خودروساز کشور بوده و رتبه کاری آن، با وجود کاهش ۳۰ درصدی، این شرکت در حال حاضر نزدیک به ۱۲۰۰ کارمند جدید به دلیل افزایش بهره وری و صدور مجوز برای جذب ۴۰۰۰ نفر استخدام می کند.

ضرر ایران خودرو دیزل صفر است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل از خرید ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی در صنعت خودرو خبر داد. پیش بینی می شود این رقم در سال جاری به ۴۰ هزار میلیارد تومان برسد.

توسلی مهر با تشریح سود عملیاتی شش سال بعد و روند کاهش زیان پس انداز شرکت طی ۱۸ ماه گذشته گفت: در حال حاضر زیان انباشته ایران خودرو دیزل ۱.۹۷۰ میلیارد تومان تا پایان است. شهریور امسال به صفر رسید.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو دیزل، این شرکت در حال حاضر با جذب ۵ میلیارد دلار افزایش سرمایه از فرابورس، سودآورترین شرکت بازرگانی جهان است.

بهبود ۲۰ درصدی کیفیت محصولات تجاری ایران خودرو در یک سال.

توسلی مهر با اشاره به کیفیت محصولات این شرکت خاطرنشان می کند: سال گذشته سه محصول ایرانی خودرو دیزل با ۲۰ درصد بهبود کیفیت محصولات، ستاره های کیفی دیگری را کسب کردند.

وی افزود: این شرکت اتوبوس به ترکمنستان، کامیون و سطل زباله به کویت صادر می کند و به دنبال بازارهای جدید در برخی از کشورهای آفریقایی و افزایش تولید است.

یک مقام خودروساز با انتقاد از مسئولان شهری تهران شهزدری را واردکننده اتوبوس های فرسوده عنوان کرد: شهردار تهران خواستار واردات از کارخانه شده است. این اتوبوس عمده فروشان خودروهای دست دوم را از خارج از کشور ارائه می دهد.

در پایان، توسلی مهر از کامیون جدید فرشته مرگ محصول شرکتی به نام “آتامان” رونمایی کرد – تاکنون روس ها درخواست خرید این محصول جدید را داشته اند که از گیربکس زداف بنز و موتور ۴۳۰ اسب بخاری با شاسی بنز استفاده می کند. ظرفیت حمل و نقل برای روز جهانی دارد و امسال در ۵۰۰ دستگاه در دسترس خواهد بود.