اولین آمریکایی که واکسن کووید زد ، اکنون یادآوری دریافت کرده است. در اینجا نحوه دریافت مالکیت خود را مشاهده می کنید.

اولین آمریکایی که واکسن کووید زد ، اکنون یادآوری دریافت کرده است.  در اینجا نحوه دریافت مالکیت خود را مشاهده می کنید.


دسامبر گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی و آمریکایی بود که علاوه بر یک کارآزمایی بالینی ، یک دوز واحد COVID-19 را تجویز کرد. در نزدیک به 300 روز پس از آن ، 216 میلیون نفر در نبرد برای مهار اپیدمی در ایالات متحده به او ملحق خواهند شد.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودیان لورت آیلند در Northwell Health ، در آن زمان پیشگام همه موج های کروناویروس بود ، از جمله موج اخیر که توسط نوع دلتا رانده شد.

و روز چهارشنبه ، لیندسی ، که دارای مدرک دکترا است ، و دو واکسیناسیون اولیه دیگر نیز تقویت کننده بودند.

دکتر لیندسی گفت: “من احساس فوق العاده ای دارم. من بلند شده ام. مثل این که به دو عکس اول واکنش نشان دادم.”

در حال حاضر ، مردم در سراسر کشور عکس های بیشتری از واکسن Pfizer-BioNTech دریافت می کنند ، که در حال حاضر تنها واکسن واجد شرایط برای دوز سوم است. دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرنا باید فعلا منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل هایی است که نیویورکی ها قبل از رفتن به داروخانه برای تزریق اضافی باید بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

به هر حال ، چرا من به یک دوز تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید برای پیشگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار مناسب است. و همچنین خطر عفونت را کاهش می دهند. (یادآوری: واکسن های Pfizer و Moderna در ابتدا به دو واکسیناسیون نیاز داشتند ، در حالی که جانسون و جانسون یک دوز واحد دریافت کردند.)

با این حال ، مطالعات نشان می دهد که محافظت از Pfizer در برابر عفونت و بستری شدن در طول زمان ممکن است ضعیف شود. علیرغم اینکه واکسن mRNA است ، تزریق Moderna در حال حاضر طولانی تر از داروی Pfizer است.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماری های واگیر و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو می گوید: “من تعجب نمی کنم اگر توصیه ها برای دریافت کنندگان Moderna تا حدودی محدودتر از Pfizer باشد.” به

به نظر می رسد کاهش وزن در افراد مسن ، افراد دارای نقص ایمنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی شایع تر است.

کارگران خط مقدم همچنین در حدود شش ماه کاهش اثر واکسن را تجربه می کنند.

نسخه دلتا دلیل کاهش این کارآیی است ، اگرچه تا حدی به دلیل بهبود اقتصادی و افزایش میزان مواجهه روزانه است.

“ما نگران امواج احتمالی زمستان هستیم. ما و خواهران خسته شده ایم. ”دکتر لیندسی گفت. “ما از این که چند نفر را از دست دادیم ناراحت هستیم.” آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. “

همراه با کاهش طبیعی ایمنی ، این بدان معناست که ما می توانیم برخی از ما را تحریک کنیم.

خوب ، پس چه کسی به یادآوری نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز پیشگیری و کنترل بیماری واکسیناسیون تقویتی را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال که شرایط سلامتی آنها را در معرض بیماری جدی قرار می دهد و ساکنان بزرگسال مراکز مراقبت طولانی مدت توصیه می کنند.

بزرگسالان جوان نیز واجد شرایط خاصی هستند ، هرچند کلمه رسمی CDC این است که افراد در این گروه ها باید بر اساس مواجهه فردی و خطر بیماری جدی تصمیم گیری کنند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد این جوانان گفت: “این گروه علامت سوال است.” “اما اگر سوالی دارید ، با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در محیط های پرخطر-مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها-و افرادی که در محیط های مشابه زندگی می کنند نیز دارای شرایط مشابه هستند.

چه زمانی واکسن ها برای سایر واکسن ها آماده می شوند؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا باید در حال حاضر سخت کار کنند ، حتی اگر واجد شرایط باشند. CDC می گوید به محض دریافت اطلاعات لازم توسط آژانس های فدرال ، راهنمایی هایی را در مورد تقویت کننده های گروه به اشتراک می گذارد.

جانسون اند جانسون اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با سازمان غذا و دارو است. شرکت مستقر در نیوجرسی اعلام کرد که دریافت واکسن دوم می تواند اثر واکسن را از 79 تا 90 درصد افزایش دهد و آن را با رقبای مجاز هماهنگ کند.

قرار است کمیته مشورتی FDA در 14 و 15 اکتبر برای بررسی ارتقاء مدرن و جانسون و جانسون تشکیل جلسه دهد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer اجازه ثبت مارک دیگر را می دهند یا برعکس – اما توسط موسسه ملی بهداشت در حال بررسی است.

دکتر گوندر در Science Friday گفت: “NIH در حال حاضر در حال مطالعه تمام ترکیبات احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است – کدام یک ابتدا آن را خریداری کرد و کدام یک به عنوان یک آمپر بود.” “ما باید تا اواسط و اواخر اکتبر اطلاعاتی درباره همه این دستورات مخلوط داشته باشیم.”

دکتر Chloe Teasdale ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشگاه بهداشت عمومی CUNY ، خاطرنشان کرد: با این وجود ، این افراد هنوز از مزایای اولین واکسیناسیون کامل برخوردار هستند.

وی گفت: “اثربخشی واکسیناسیون همچنان بالا است.” مردم هنوز باید بدون تقویت کننده احساس امنیت کنند. “

فرض کنید من واجد شرایط هستم. چه زمانی یادآوری دریافت می کنم؟

اگر شش ماه یا بیشتر از شلیک Pfizer دوم گذشته باشد ، CDC می گوید می توانید با آرامش خاطر شروع کنید. برای سادگی ، دکتر بوکولز پیشنهاد می کند که به سادگی شش ماهگی دوز دوم را انتخاب کنید.

تنها استثنا این است که در دو دوز اول دچار نقص ایمنی شده اید – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی. در این صورت ، شما 28 روز پس از واکسیناسیون دوم ، دوز اضافی COVID را دریافت می کنید. این از نظر فنی یادآور نیست – بلکه یک دوز اضافی است که ایمنی افراد دارای نقص ایمنی را با سایر سطوح جمعیت واکسینه شده برابر می داند.

همچنین دریافت یادآوری همزمان با واکسن آنفولانزا خوب است.

بسیار خوب ، من واجد شرایط هستم شش ماه گذشت. آیا باید برای ضبط به مرکز جاویتس برگردم یا چه؟

برخی از سایتهای واکسیناسیون دسته جمعی در نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شدند و برخی دیگر تخریب شدند. بنابراین بهترین راه حل داروخانه محلی شما ، پزشک مراقبت های اولیه یا کلینیک جامعه است. شهر نیویورک ، دولت ایالتی و فدرال همگی ابزارهای جستجوی واکسن را ارائه می دهند که امکان غربالگری توسط تولیدکننده را فراهم می کند تا مطمئن شوید از وب سایت واکسن Pfizer دیدن می کنید. این شهر همچنین دارای یک برنامه زمان بندی آنلاین مفید است که می توانید برای تعیین وقت قبلی در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای واکسیناسیون را برای ساکنان معلول نیویورک و افراد مسن ارائه می دهد. می توان در 877-VAX-4NYC (877-829-4692) ترتیب داد. واکسن کووید -19 و آنفولانزای شهر همچنین به کاربران اجازه می دهد تا سایتهای واکسیناسیون موجود را انتخاب کنند. و می توانید برای قرار ملاقات واکسیناسیون در خانه خود از طریق اینترنت ثبت نام کنید یا با خط تلفن بالا تماس بگیرید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از برنامه ملاقات واکسن ایالت خود استفاده کنند یا با شماره تلفن 1-855-568-0545 1-85 برنامه ریزی کنند تا واکسیناسیون تقویتی انجام شود.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر بوکولز می گوید احتمالاً در مورد آنچه که پس از دوز دوم Pfizer تجربه کرده است. حتی بعد از دومین ضربه و عکس یادآوری ، بازویش درد می کرد و کمی خستگی می کرد. دکتر لیندسی همچنین درد در محل تزریق را گزارش کرد.

من هنوز به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت در نیویورک یک وب سایت یادآوری کامل با اطلاعات و منابع زیادی در مورد ضبط های بعدی ایجاد کرده است. CDC همچنین با واجد شرایط بودن بیشتر صحبت می کند و اسلایدها و صورتجلسات کمیته مشورتی در مورد اقدامات واکسیناسیون به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *