امروز «فقر» کمر مردم را زخمی کرده است – نبأخبر


آیت الله العظمی جوادی آملی افزود: در روایات می خوانیم که عذابی دردناکتر از فقر نیست و امروز این بلا کمر مردم را داغان کرده است و مسئولان باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند.

به گزارش نبأخبر، آیت الله العظمی جوادی آملی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام (ص) نان ما را برکت دهد و ما را از آن جدا نکند. زیرا بدون نان نمی توان نماز خواند و روزه گرفت. در این فلسفه نان به معنای تجارت است. کسب و کار را نمی توان با سوء استفاده و طالع بینی ساخت. اگر اقتصاد سالم نباشد دین هم نخواهد بود.

آیت الله العظمی جوادی آملی فرمودند: در روایات می خوانیم که هیچ مصیبتی دردناکتر از فقر نیست و امروز این مصیبت کمر مردم را داغان کرده است و مسئولان باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی; امام جمعه و نماینده فقها در کاشان; شیعیان مرجع تقلید بهترین سخنی که در خطبه نماز جمعه می توان گفت، رحاد نورانی اهل بیت است. آل بیت علیهم السلام.

آیت الله العظمی جوادی آملی با اذعان به معرفی امام صادق (علیه السلام) خاطرنشان کرد: امام صادق (علیه السلام) فرمودند اگر اراده قوی شود بدن هم قوی می شود. معنای این حدیث این است که روح ذات است نه بدن. بنابراین اگر روح شجاع باشد، بدن نیز به او کمک می کند.

آیت الله العظمی جوادی آملی با تاکید بر لزوم استواری خاطرنشان کرد: انسان باید از خدا بخواهد که در مسیر دینی ثابت قدم باشد. تنها در این صورت است که فریب حوادث را نخواهد خورد و فریب شیطان را نخواهد خورد. قرآن بر این نکته تأکید دارد که انسان بر هدف خود ثابت قدم باشد. یک وقت انسان در راه استقامت دارد، یک وقت قبل از شروع کار و در حین نیت این را از خدا می خواهد. روش دوم ارزش بیشتری دارد.

آیت الله العظمی جوادی آملی ادامه داد: مؤمن با هیچکس بازی نمی کند; هیچ کس نمی تواند بازی کند چون او بر نفس خود غلبه کرده است، سبک ترین بت ها بت های سنگی هستند. سنگین ترین بت نفس است.

آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به انواع تبلیغات گفت: تبلیغ روزگاری یک نوع بیان بود. تاثیر خودش را دارد. زمان تبلیغات عملی است. اگر به دردسرهای مردم برسید، انجام تبلیغات کاربردی موثرتر است.

آیت الله العظمی جوادی آملی ادامه داد: «پیامبر اسلام (ص) فرمودند: خداوند نان ما را برکت دهد و ما را از آن جدا نکن. زیرا بدون نان نمی توان نماز خواند و روزه گرفت. در این فلسفه نان به معنای تجارت است. کسب و کار را نمی توان با سوء استفاده و طالع بینی ساخت. اگر اقتصاد سالم نباشد دین هم نخواهد بود.

آیت الله العظمی جوادی آملی افزود: در روایات می خوانیم که عذابی دردناکتر از فقر نیست و امروز این بلا کمر مردم را داغان کرده است و مسئولان باید برای رفع مشکلات تدبیری بیندیشند.