اما بلازیو قول می دهد برنامه مستعد و مستعد جداگانه ای را در مدارس نیویورک جایگزین کند

اما بلازیو قول می دهد برنامه مستعد و مستعد جداگانه ای را در مدارس نیویورک جایگزین کند


هیئت مدیره de Blasio اعلام کرده است که نحوه شناسایی و شایستگی دانش آموزان “با استعداد” را به شدت تغییر می دهد و برنامه مستعدان و استعدادهای فعلی را کنار می گذارد و در عین حال “آموزش سریع شخصی سازی شده” برای دانش آموزان پایه سوم و بالاتر ارائه می دهد ، اگرچه دانش آموزان در حالت عمومی خود باقی می مانند. کلاسهای آموزشی همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، اداره آزمون با استعداد و استعداد برای کودکان چهار ساله متوقف می شود. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T از نظر نژادی جدا شده در شهر نیویورک مدتهاست که در پنج منطقه و در جامعه آموزش و پرورش کشور کانون توجه بوده است. آزمایش یک ساعته ای که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار گرفت ، بحث برانگیز بود. منتقدان این آزمون استدلال می کردند که این آزمون مناسب سن نیست ، در اندازه گیری استعداد واقعی ناکام است و دانش آموزان را با منابع کمتر مورد تبعیض قرار می دهد.

با استفاده از این آزمون ، در سال تحصیلی 20-2019 ، تنها 6 درصد از دانش آموزان مهد کودک که در کلاس های مهد کودک G&T شهر پذیرفته شده بودند سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها لاتین بودند. وقتی شهر آزمون را با توصیه ها و قرعه کشی جایگزین کرد ، پیشنهادات بیشتری از دانش آموزان در جوامع کم درآمد دریافت شد. در حال حاضر ، مقامات می گویند که این شهر همه معلمان مهد کودک را برای آموزش سریع تربیت می کند – و تعداد مدارس با برنامه نویسی سریع از 80 به 800 افزایش می دهد. معلمان بیشتری را برای تدریس در مناطقی که برنامه های با استعداد کمی وجود داشته یا هیچ برنامه ای با استعداد وجود ندارد ، استخدام خواهد کرد. تمام کلاسهای کلاس سوم برای غنی سازی بیشتر غربالگری می شوند.

اداره د بلازیو برلیان نیویورک را رویکردی جدید برای تسریع یادگیری نامیده و مدعی است که به 65000 مهد کودک خدمات می دهد ، که 26 برابر بیش از 2500 دانش آموز مهد کودک ثبت نام شده در برنامه G&T فعلی است.

“دوران قضاوت در مورد کودکان چهار ساله بر اساس یک آزمون به پایان رسیده است. بیل دی بلاسیو ، شهردار گفت ، نیویورک درخشان برای ده ها هزار کودک آموزش سریع ارائه می دهد. “هر کودک نیویورکی مستحق استفاده از پتانسیل های خود است و این مدل جدید و عادلانه این شانس را به آنها می دهد.”

یک انجمن و جلسات جامعه در سراسر شهر برای بحث در مورد تغییرات برگزار خواهد شد ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات گفتند که کار بر روی برنامه جدید در ماه دسامبر آغاز می شود ، اما سرانجام سرنوشت با شهردار بعدی خواهد بود که تقریباً یک ماه بعد کار خود را آغاز می کند. اریک آدامز ، نامزد شهردار دموکرات ها ، گفته است که از برنامه نویسی با استعداد بیشتر در محله های کم درآمد حمایت می کند ، اما نگفته است که از لغو کامل این برنامه که برای چندین دهه اجرا شده است ، حمایت نمی کند.

اریک این طرح را ارزیابی می کند و به عنوان شهردار این حق را برای خود محفوظ می دارد که بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین سیاست هایی را اجرا کند. ایوان تیس ، مشاور ارشد کمپین و سخنگوی آدامز می گوید ، بدیهی است که وزارت آموزش و پرورش باید عملکرد کودکان مناطق کم درآمد را بهبود بخشد.

اما بلاسیو قول داد که Gifted & Talented را به عنوان بخشی از تغییرات در سیاست پذیرش ، که در اوج همه گیری اعلام کرد ، بررسی کند ، اما در بهار امسال مجوز آزمایش مجدد را صادر کرد. با این حال ، یک هیأت آموزشی شهر قرارداد آزمایش را رد کرد و مرگ آن را تسریع کرد. گفته می شود ریچارد کارانزا ، صدر اعظم مدرسه از تصمیم اولیه شهردار مبنی بر ادامه اجرای این آزمون خشمگین شده بود که به استعفای وی کمک کرد. کارگروه تنوع خود شهردار سالها پیش پیشنهاد حذف G&T را ارائه کرد.

این یک داستان در حال تحول است و ما آن را به روز خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *