افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی ارتباطی با بودجه دولت ندارد.


افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی ارتباطی با بودجه دولت ندارد.

حسن صادقی گفت: مستمری بگیران غیرحداقلی تامین اجتماعی منتظر تصمیم دولت برای پس گرفتن ابلاغیه از مجلس و دولت هستند.

به گزارش ایلنا، حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری غدیرخم در مراسم جشن عید سعید فطر گفت: من معلم نیستم، معلم هستم.

در زندگی اجتماعی انسان بسیار حائز اهمیت است و یکی از مهمترین موضوعاتی که اسلام بر آن تاکید دارد، توجه به حفظ حقوق و اموال مردم و به طور کلی برقراری عدالت اجتماعی است.

دنیای انسان جهان شیعه و اولین امام آن حضرت علی (ع) به عدالت شناخته شده است. در واقع عدالت وجه تمایز شیعیان و سایر فرقه های اسلامی است. قبل از اینکه به عدالت از منظر فردی بنگریم، امام علی علیه السلام جنبه اجتماعی آن را مد نظر قرار می دهد. عدالت به عنوان یک افتخار بزرگ اسلامی تلقی می شد و از هر چیز برتر شمرده می شد. بدون هیچ دلیل و غرضی نمی توانست کوچکترین انحراف و نرمشی برای او بیابد. این تنها چیزی بود که مشکلات زیادی برای او ایجاد کرد.

نکته مهم دیگری که در کلام گرانقدر پیامبر در خصوص عدالت اجتماعی به چشم می خورد، نقش عدالت در برقراری عدالت اجتماعی است. از نظر حضرت علی (ع) می توان تعادل اجتماعی را حفظ کرد و همه را شاد کرد. اصلی که جسم جامعه را سالم و روح آن را در آرامش نگه می دارد، عدالت اجتماعی است. عدالت یک راه مدنی عالی است که همه می توانند در آن شرکت کنند و بدون مشکل بگذرند.

با گذشت ۴ ماه از سال جاری هنوز جامعه کارگری بازنشسته کشور شاهد عدالت نیست و افزایش حقوق سایر مستمری بگیران با وجود این واقعیت در بلاتکلیفی است. افزایش حقوق سالانه بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی منوط به مصوبه شورای کار و در مبحث ۱۱۱ و ۹۶ قانون تامین اجتماعی و بند ۴۱ قانون کار تصریح شده است، اما در درخواست این افزایش ها تاخیر وجود دارد. حدیث مکرر بازنشستگان شده و از عدالت به دور است امام علی (ع) فرمودند این قوانین مربوط به تامین اجتماعی است و باید در مورد بازنشستگان و مستمری بگیران اعمال شود. بنابراین ربطی به بودجه دولت ندارد. در انتظار تصمیم و مسئولیت آن است.

بر اساس سیاست های ابلاغی رئیس جمهور، تامین اجتماعی باید عدالت را تامین کند. اما متاسفانه، در خصوص افزایش حقوق مستمری بگیران، اقدامات دولت و همایش انقلاب نه تنها موجب تحقق عدالت نشده، بلکه موانعی در اجرای سازمان تامین اجتماعی ایجاد کرده است. سیاست های صادر شده توسط صدراعظم

امروز مستمری بگیران غیرحداقلی تامین اجتماعی منتظر خروج دولت از مصوبه مجلس و ابلاغ آن به دولت هستند و تاکنون به جای عمل فقط وعده های تشویقی را شاهد بوده اند. شورای انقلاب با لغو دستور دولت عدل علی(ع) را برای بازنشستگان اجرا کند.

انصاف در گرو عدالتی است که علی (ع) برقرار کرده است. ما شانس خود را از دست نخواهیم داد. ما سرشار از اشتیاق هستیم و برای حفظ منافع بازنشستگان حد و مرزی نمی شناسیم. نابخشودنی است به خصوص اگر صاحبان حقوق صاحبان انقلاب و سربازان دیروز باشند. همه ما یک صدا بازنشسته هستیم و مستحق علی (ع) هستیم.

در پایان، عدالت عدالت واقعیت صداقت به همه دوستداران پاکی و نیکی، امیدوارم شاهد تحقق حضرت علی (ع) در همه شئون اعتقادی و مسلکی باشیم. (ع) عدالت برای بازنشستگان دولت و مجلس در سایه الطاف الهی. مقامات این انقلابیون باید باشند که برای پیشرفت و توسعه ایران عزیزمان به عنوان کشوری سالم و سربلند گام های بلندی بردارند.

انتهای پیام/