اصول تهیه غذا: تهیه مرغ خوشمزه

اصول تهیه غذا: تهیه مرغ خوشمزه


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب سرکش دیگر خوش آمدید. شما به سمت یخچال – و دسته ای از مواد اولیه ای که در قسمت ارگانیک فروشگاه مواد غذایی مورد علاقه خود انتخاب کرده اید – حرکت می کنید و امیدوارید که بتوانید انرژی خود را برای تهیه یک غذای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند ، جمع آوری کنید. شما به خاطر دارید که مرغ خریدید و یک مرغ سرخ شده زیبا با پوست ترد ، لعاب کره ای زیبا و کمی تزئین رزماری را تصور کنید. این یک فرصت وسوسه انگیز بود – اما او دقیقاً در مورد آن فکر نمی کرد وقتی رژیم خود را شروع کرد و به کره گفت که به سفر بروید. شما همچنین سینه مرغ بدون پوست خریدید. او برمی گردد و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بیند و فکر می کند: “چرا مرغ طعم بیکن بی افرا عسلی ندارد؟ باهاش ​​چیکار کنم؟ “

این امر شما را مجبور می کند بپرسید: “چگونه می توانم این منبع اولیه و خشک پروتئین را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند طاقت فرسا باشد و تهیه یک غذا می تواند بسیار عالی باشد ، به خصوص اگر از خوردن مدام مرغ خسته کننده خسته شده اید ، اما با گزینه های ترشی و شیرینی ، می توانید زمانی برای خوردن غذاهای خوشمزه و سالم داشته باشید. غذا. کمی آماده سازی طول می کشد ، اما ارزش این گام ساده اضافی را دارد تا غذای مورد نظر خود را بدست آورید.


زیبایی هجوم

در بسیاری از فرهنگ های مختلف از ترشی برای حفظ ، چاشنی و نرم کردن گوشت به گونه ای استفاده می شود که در غیر این صورت امکان پذیر نبود. چند روش برای ترشی مرغ وجود دارد. اولین روش ، و احتمالاً رایج ترین ، نمک نمناک است که به شما نیاز دارد مرغ را در حمام نمک غوطه ور کنید. دستور العمل متوسط ​​به 3/4 فنجان نمک به یک لیتر آب نیاز دارد و می توانید شکر ، گیاهان و ادویه ها را برای طعم بیشتر اضافه کنید. مانند برگ بو و گیاهان پرووانس.

مرغ را حداقل 4 ساعت در دمای اتاق در آب نمک بگذارید یا یک شب در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، بهتر است آنها را کره کنید تا طعم ها بهتر توزیع شوند. قبل از اینکه کره شود حداقل 15 دقیقه در آب نمک بجوشانید و نباید بیش از 6 ساعت باشد. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، شما نمی خواهید برای مدت طولانی ترشی کنید زیرا بافت آن را خراب می کند.

نمک مرطوب از طریق اسمز عمل می کند ، آب و نمک به پروتئین مکیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات و سپس بستن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من این است که مرغ را در حین پخت مرطوب کرده و در آب نمک بریزید. وقت گیرتر است ، اما مرغ خوشمزه خواهد بود و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ سرخ شده مورد علاقه اوینا

در این روش ، من ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما می توانید قسمت های مرغ را نیز سرخ کنید.

فر را روی 350 درجه گرم کنید. از تابه ای متناسب با مرغ استفاده کنید ، مانند یک تابه 200 هتل ، و مرغ را داخل تابه بگذارید ، در حالی که پرنده کامل است ، سمت سینه بالا باشد. دو فنجان آب در تابه بریزید. مرغ را نمک زده و مزه دار کنید. به مدت 30 دقیقه در دمای 350 درجه بپزید ، سپس مرغ را از فر بیرون آورده و در تابه ای که تازه از آن می پزد سرخ کنید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و هر 10 دقیقه ، 2-3 بار بپزید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت کاهش دهید و هر 5 دقیقه بپزید تا مرغ قهوه ای طلایی شود. برای پوست ترد ، فر را بچرخانید تا بپزد و به شکل ترد دلخواه بپزید. من این روش را بهترین می دانم زیرا آب ، نمک و ادویه جات ترشی جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ خارج می کند. شما اساساً سینه مرغ را در آبگوشت طبیعی – و سایر پرندگان نیز سرخ می کنید. زمان برتر است ، اما طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد زیرا مرغ روزها مرطوب می ماند.

ترشی یک ابزار ضروری برای پخت مرغ مرطوب ، سرخ شده یا سرخ شده است ، و همچنین می تواند برای سایر گوشت های بدون چربی استفاده شود.

ترشی تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش کمی پیچیده تر برای آماده سازی است و هنگام تهیه ماریناد برای مرغ ، به خلاقیت نیاز دارد. این موضوع به حفظ رطوبت مربوط نمی شود ، بلکه به طعم خوب مرغ مربوط می شود. ماریناد معمولاً از ترکیب روغن ، اسید ، ادویه جات و گیاهان آسیاب شده یا خرد شده تشکیل شده است. همچنین می توانید مرکبات و دیگر میوه ها و سبزیجات خاصی را به نان اضافه کنید تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

ماریناد باید از مشخصات طعم مشخصی پیروی کند. به عنوان مثال ، ممکن است یک طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات را دوست داشته باشید ، یا یک نیمرخ جنوب غربی با سس چیپوتل شیرین و تند و سس عسل. امکانات بی پایان است. اگر نمی خواهید در آشپزخانه آزمایش زیادی انجام دهید ، دستورالعمل های زیادی برای ترشی خوب در اینترنت وجود دارد. مانند محلول های نمکی نمکی ، مرغ نباید زیاد بماند ، در این مورد تا 4 ساعت در ماریناد حاوی مرکبات ، زیرا این می تواند باعث له شدن و تفت دادن گوشت شود.

اگر مرغ را به مدت طولانی در ماریناد حاوی مرکبات یا سرکه نگه دارید ، نرم تر نمی شود. از طرف دیگر ، از آنجایی که مارینادها فقط طعم سطحی می دهند ، هرچه مدت بیشتری مارینت کنیم ، مرغ طعم ترشی را بهتر حفظ می کند – و این در مورد همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

ماریناد چیپوتل عسل اوینا

یکی از جفت های مورد علاقه من برای سینه مرغ مخلوط چیپوتل عسل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه های مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان برای 4+ ساعت یا یک شب برای بهترین نتیجه ترشی کنید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان در 30 دقیقه آماده سرخ کردن یا کباب شدن است.

هنگام سرخ کردن سینه مرغ ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و قبل از سرو اجازه دهید 5 دقیقه استراحت کنند. با خیال راحت خلاق باشید و کم و بیش هر طعمی را به آن اضافه کنید.


چه موقع باید از نمک و ماریناد استفاده کنم؟

تفاوت های روشنی بین دو روش تهیه مرغ وجود دارد و آنها باعث تفاوت در تولید مرغ می شوند. ترشی یک روش مبتنی بر نمک است که در درجه اول برای نرم کردن و مرطوب نگه داشتن مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ بدهد ، اما طعم آن به مراتب قوی تر از زمان ترشی نیست. ترشی برای سرخ کردن و سرخ کردن مرغ عالی است ، اما هنگام کباب مرغ انتخاب چندان خوبی نیست.

طعم دادن یک روش عالی برای طعم دادن است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت آنقدر مرطوب نخواهد بود ، مخصوصاً مارینادهای حاوی قند و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، طعم ترش و طعم آن بهتر می شود.

هر دو روش به مرغ نیرو می بخشد و شام را سرگرم کننده تر می کند.

A Brining در مقابل فواید ماریناد برای سلامتی

به طور کلی ، من معتقدم ترشی راه حل بهتری است زیرا می تواند رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کند در حالی که طعم را اضافه می کند. اگر روز مرغ در آب نمک بود ، بیشتر از مرغ لذت می برید ، در حالی که مرغ ترشی برای غذایی که بلافاصله بعد از پخت می خورید بهتر است.

ممکن است از تمام نمک های مورد استفاده در نمک زدن شگفت زده شوید. آیا مقدار زیاد نمک شما را ناسالم نمی کند؟ اگر فکر می کنید کل مرغ را یکجا نمی خورید ، متوجه می شوید که از پرخوری با سدیم خود نسبتاً ایمن هستید. برای اکثر مردم ، دوز معمول پروتئین 4 تا 6 اونس ، تقریباً یک مشت است. یک وعده 4 اونس مرغ که قبل از پخت ترشی شده است به طور متوسط ​​300 تا 400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم و بیش از 2300 میلی گرم سدیم در روز مصرف نکند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک دقت کنید ، یک وعده 400 میلی گرم مرغ برای شام واقعاً زیاد نیست. بقیه بشقاب می تواند تا 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و تنها در صورتی که بیش از حد به غذا نمک بزنید. بشقاب شام معمولی برای افرادی که مراقب سلامتی هستند می تواند یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که تقریباً 430 میلی گرم سدیم دارد. اگر معمولاً این غذا را خودتان تهیه می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *