استفاده هیوندای از کار کودکان در آمریکا


پلیس محلی آلاباما اعلام کرده است که یکی از شرکت های تابعه هیوندای از کار کودکان برای تولید قطعات خودرو استفاده می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، پلیس شهرستان مونتگومری آلابامای آمریکا اعلام کرد که کارخانه ای متعلق به شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی از کار کودکان در تولید قطعات خودرو استفاده می کند.

در برخی موارد، این کودکان تا ۱۲ سال سن دارند و به گفته خانواده ها و برخی از کودکان، آنها در بخش فلزکاری کارخانه اسمارت آلاباما کار می کنند. هیوندای یکی از سهامداران عمده اسمارت است و قطعات مهم خودروهای هیوندای را تولید می کند.

هیوندای اعلام کرده است که روش های استخدام غیرقانونی در واحدهای تولیدی این شرکت را تحمل نخواهد کرد و تمامی شرکت های تابعه داخلی باید از رویه ها و سیاست های تعیین شده این شرکت تبعیت کنند.

در بیانیه ای جداگانه، هوشمند منطقه ای است، این کشور انطباق با قوانین ایالتی و فدرال را اعلام کرده و اتهامات مربوط به به کارگیری خردسالان را رد کرده است.

اسمارت می‌گوید: او از آژانس‌های کاریابی محلی برای تامین نیروی کار موقت خود استفاده می‌کند و انتظار دارد این آژانس‌ها در استخدام کارگران از قوانین محلی پیروی کنند.

موضوع کودک آزاری در کارخانه اسمارت هیوندای در آلاباما در فوریه زمانی که یکی از آن کودکان ناپدید شد مورد توجه عموم قرار گرفت. این دختر که در این ماه ۱۴ ساله شد به همراه دو برادر ۱۲ و ۱۵ ساله اش امسال مدرسه را رها کرد و به شرکت اسمارت پیوست. پدر این بچه ها پدرو تزی این موضوع را تایید کرد.