استفاده از واکسن و ماسک


واکسن‌های تولید شده توسط Pfizer و Moderna در پیشگیری از بیماری‌های کشنده جدید مانند Code-19 فوق‌العاده مؤثر هستند، اما مشخص نیست که آیا آنها با گسترش ویروس کرونا مرتبط هستند یا خیر. چگونه آن را به طور کامل مسدود کنیم. در واقع، در مراحل آزمایش واکسن های فایزر و مدرنا، تنها تعداد افرادی که واکسینه شده بودند مشخص بود.

۱۹. این نشان می دهد که برخی از افرادی که واکسینه شده اند ممکن است دوباره به این بیماری مبتلا شده باشند بدون اینکه علائمی از خود نشان دهند. این افراد می توانند بی سر و صدا ویروس کرونا را به دیگران منتقل کنند. مخصوصاً زمانی که با افراد دیگر نزدیک هستند یا ماسک نمی زنند.

اگر افراد واکسینه شده بتوانند ویروس را بی سر و صدا منتقل کنند، می توانند ویروس را به افراد خانواده و محله خود منتقل کنند و آنها را در معرض خطر قرار دهند که واکسینه نشده اند.

مایکل تال، ایمونولوژیست، که در دانشگاه استنفورد تدریس می کند، گفت: بسیاری از مردم تعجب می کنند که چرا پس از واکسینه شدن باید از ماسک استفاده کنند. این یک نقطه عطف برای آنها بود که متوجه شدند اگر ماسک نزنند ممکن است دوباره به این بیماری مهلک عود کنند.

بیشتر عفونت‌هایی که بر دستگاه تنفسی تأثیر می‌گذارند، از جمله ویروس کرونا، نقطه اصلی ورود به بینی هستند. تعداد ویروس ها در بینی به سرعت افزایش می یابد و سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار می دهد که منجر به تولید آنتی بادی های مخصوص غشای مخاطی، غشای مخاطی می شود. غشای مخاطی پوششی بافتی است که دیواره های بینی، دهان، ریه ها و معده را می پوشاند. دارد رخ می دهد.

اگر همان فرد دوباره ویروسی را که با واکسن واکسینه شده است آلوده کند، آنتی‌بادی‌ها و همچنین سلول‌های ایمنی که ویروس را می‌شناسند، می‌توانند به سرعت ویروس را در بینی قبل از اینکه هر قسمتی از بدن را آلوده کند، آلوده کنند. بستن
واکسن کرونا با تزریق عضلانی تزریق می شود، بنابراین این دارو عمیق می شود و سیستم ایمنی را برای تولید آنتی بادی تحریک می کند.

این فرآیند تا حد زیادی از بیماری واکسن جلوگیری می کند، زیرا برخی از این آنتی بادی ها شروع به گردش در خون می کنند و به مخاط بینی می روند و سپس متوقف می شوند، اما این مشخص نیست. اگر پاسخ خیلی مثبت نباشد، ویروس تعداد خود را در بینی افزایش می دهد و ویروس به راحتی با عطسه یا بازدم منتقل می شود. به مردم نیز منتقل می شود.

به گفته ماریون پپر، ایمونولوژیست در دانشگاه واشنگتن در سیاتل، این مانند مسابقه است. بستگی به این دارد که آیا ویروس به سرعت تکثیر می شود یا اینکه سیستم ایمنی بر ویروس غلبه می کند. کارشناسان می گویند به همین دلیل است که واکسن مورد استفاده برای مخاط بینی مشابه اسپری بینی یا واکسن فلج اطفال خوراکی است.

این بهتر از تزریق عضلانی برای محافظت در برابر ویروس های تنفسی است. نسل بعدی واکسن‌های کرونا همچنین ممکن است در بینی و بقیه دستگاه‌های تنفسی، جایی که بیشترین نیاز است، مصونیت داشته باشند، اما افراد می‌توانند آن‌ها را به ماهیچه‌ها نیز تزریق کنند، که بر غشاهای بزاقی تأثیر می‌گذارد و سیستم ایمنی را در بینی بیدار می‌کند. و گلو و باعث تولید آنتی بادی های محافظ می شود.

واکسن‌های کرونا ثابت کرده‌اند که سپر قدرتمندی در برابر این بیماری کشنده هستند، اما تضمینی برای موثر بودن آن‌ها در بینی وجود ندارد. ریه ها نسبت به بینی یا گلو دسترسی بیشتری به ریه ها برای پخش آنتی بادی دارند. کانون یا محل علائم شدید است، اما امکان محافظت آسان از بینی و گلو را فراهم می کند.

دیپتا باتاچاریا، ایمونولوژیست از دانشگاه آریزونا، می گوید: گاهی اوقات اجتناب از بیماری های جدی آسان است، اما اجتناب از جوانه های ملایم لوبیا سخت است و محافظت از آنها در برابر همه عفونت ها سخت ترین است. این واکسن ۹۵ درصد در درمان علائم بیماری مؤثر است، بنابراین مطمئناً مؤثرتر از آن واکسن نیست.

برخی دیگر از کارشناسان می گویند امید زیادی دارند که واکسن ها ویروسی را که از طریق بینی و گلو وارد می شود کنترل کند و افرادی که با این واکسن واکسینه شده اند بتوانند ویروس را به افراد دیگر منتقل کنند. من فکر نمی کنم وقتی واکسن یک سیستم ایمنی موثر و قوی ایجاد کند، خطر بیمار شدن از بین نمی رود.

این را آکیلو ایوازاکی، ایمونولوژیست در دانشگاه ییل بیان کرد.
آزمایش‌های واکسن، اطلاعاتی درباره تعداد افرادی که واکسینه شده و مجدداً به ویروس آلوده شده‌اند، نشان نداده است، اما هیچ علامتی نداشته‌اند. نتایج در ماه نوامبر منتشر شد و نشان داد که این واکسن می تواند از برخی عفونت ها جلوگیری کند.

به گفته یکی از سخنگویان فایزر، جریکا پیتس، این شرکت آزمایش آنتی بادی علیه پروتئین ویروسی به نام N انجام خواهد داد که در آن تعداد کمی از داوطلبان شرکت خواهند کرد.

https://www.visit-easy.com/presentation?r=13058

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/