اروند آزاد از فعالان رسانه ای منطقه تجلیل کرد.


اروند آزاد از فعالان رسانه ای منطقه تجلیل کرد.

دیدارنیوز_سرویس خوزستانبه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد اروند، همزمان با سالروز تصدی این خبرنگار، اصحاب رسانه شهرستان های آبادان و خرمشهر با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره دیدار کردند. مدیران و دستیاران این سازمان برای اظهار نظر و بررسی موارد.
در این دیدار اصحاب رسانه به تشریح دغدغه‌های خود در خصوص رسانه‌ها و چالش‌های منطقه پرداختند و خواستار توضیح درباره برخی موضوعات پیرامون شایعات شدند.
در این نشست که بنا به درخواست محمدرضا اسکندری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اصحاب رسانه در خصوص حمایت از اصحاب رسانه بحث و تبادل نظر کردند. نحوه اعمال بخش ۶۵ قانون احکام دائمی محلی؛ آخرین وضعیت ساختمان متروپل و آخرین فعالیت های ستاد اربعین منطقه آزاد اروند. آنها از متولی نهاد حاکمیتی محلی سوال کردند و در مورد شایعاتی مانند انتشار مکاتبات مربوط به بازنشستگی جویا شدند. تاریخ مدیرعاملی سازمان آزاد اروند و توضیح ردیف های بودجه سازمان.
امام حسین (ع) مدیر عامل و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در پیامی فرا رسیدن روز عزاداری و روز خبرنگار ۲۷ مرداد ماه را تسلیت گفت. اشاره شد که آبادان و خرمشهر فوت کردند و پیش از آن آبادان و خرمشهر در وضعیت قابل قبولی از خدمات قرار داشتند که باید در سطح کشور بهبود و پیگیری شود. مقرر شد کارگروهی برای حل مشکلات این دو شهرستان تشکیل شود.
وی افزود: جلسات مختلفی به منظور تامین شرایط وام برای خروج از وضعیت فعلی برگزار شد. که در ابتدای مرداد ماه برگزار شد، میزان اعتبار و میزان پروژه ها مصوب و مجری آن نیز مشخص شد و سقف آن به مدت پنج سال تعیین شد.
اسکندری گفت: آب و فاضلاب؛ درمان زیبایی ۸۰ هزار میلیارد تومان فقط برای پروژه هایی که در جلسه گذشته برای احداث پارک ها مصوب شد، ارزیابی شده است اما این بودجه باید به تصویب دولت برسد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه نیاز دو شهر را دریافت کردم، گفت: بر این اساس پروژه تعریف و شناسایی شد تا بتوانیم طبق مهلت مقرر طرح را انجام دهیم. وی با تایید رئیس جمهور نسبت به محاسبه و شناسایی وام و نیاز اجرایی خود اهتمام داشت.
وی با اشاره به اینکه آبادان و خرمشهر توانستند با دولت و شخص رئیس جمهور به توافق برسند، ادامه داد: همه مسائل زیرساختی شهرهای آبادان اکنون به پروژه تبدیل شده و دولت نیز این مسائل را پذیرفته است.
وی تاکید کرد: تمامی سازمان های منطقه ای بر اساس قوانین حاکم بر مسئولیت پاسخگویی به گروه منطقه آزاد اروند هستند و اینکه اصل ۶۵ تنها در یک دوره آزمایشی یک ساله در منطقه ایجاد شود، صحت ندارد. مدیر یک سال پس از اجرای اصلاحیه توسط رئیس جمهور این اصلاحیه را به تصویب رساند.
بنابراین هر سازمانی که در برابر اجرای این ماده مقاومت کند به جای لغو اجرا به عنوان تلاش برای ترک قانون به قوه قضائیه معرفی می شود. برخی از سازمان ها در برابر اجرای آن مقاومت کرده اند، در حالی که برخی دیگر اکنون از آن پیروی می کنند. اما هرگونه مقاومتی با پاسخ این دولت همراه خواهد بود.

مدیرعامل منطقه آزاد اروند استانداران دو شهرستان آبادان و خرمشهر را بر اساس اصل ۶۵ و مصوبه وزارت کشور پیشنهاد کرد اما اساس ما همکاری متقابل است. نباید اصولاً با نهادها مقابله کرد، اما همه فعالیت ها بر عهده این سازمان نیست و همه نهادها باید وظایف ذاتی خود را برای توسعه فعالیت ها انجام دهند.

سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به وضعیت نهایی ساختمان متروپل پس از واگذاری پروژه به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به عنوان کارفرما معرفی شد که هیچکس این کار را نپذیرفت. مدل های ارزیابی و ارائه شده برای تخریب بقایای ساختمانی چندین بار به این سازمان ارائه شده است، اما هر بار اشکالاتی در محاسبات ظاهر شده است.

اسکندری اضافه کرد: انجام نوعی تخریب بر روی این ساختمان غیرممکن بود، بنابراین انتخاب شکل تخریب زمان بر بود، حتی برای آزمایش ستون های ساختمان به تهران رفتیم و حتی بحث تغییر پیمانکار را نیز مطرح کردیم. در شورای تامین اما پیمانکار قول داده که از هفته اول مردادماه شروع به کار کند. به دلیل کمبود تجهیزات در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) عملیات به تاخیر افتاد. امروز یا فردا وارد آبادان می شود و از هفته آینده عملیات تخریب آغاز می شود.

مدیرعامل گروه منطقه آزاد اروند در خصوص نحوه حمایت از تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در لیگ دسته اول گفت: کمک مالی به باشگاه های حرفه ای تحت هیچ عنوانی برای عقد قرارداد اسپانسری با مدیران این باشگاه الزامی نیست. کل هزینه فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند ۴۴ میلیارد تومان است و ۱۵ میلیارد با حمایت هواداران تیم صنعت نفت و صنعت نفت به این باشگاه اختصاص می یابد. قرارداد اگر بودجه اصلاح شود بدهی فرهنگی ما افزایش می یابد. این افزایش بودجه شامل کمک به باشگاه صنعت نفت می شود. کمک به باشگاه صنعت نفت از جمله مدیران این باشگاه است که باید با حضور در اروند روی عقد قرارداد اسپانسری تمرکز کنند. گروه منطقه آزاد

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد اروند، پس از این دیدار صمیمانه به اصحاب رسانه منطقه آزاد اروند هدایایی و لوح سپاس تقدیم شد.