اجرای طرح جامع سه بندر شمالی استان بوشهر آغاز شد. اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد شکیبی نسب صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه اجرای طرح جامع سه بندر شمالی این استان شامل دیلم، گناوه و ریگ به موازات بنادر شمالی آغاز شده است، گفت: این طرح در سایر بنادر کوچک جنوب استان بوشهر نیز اجرا خواهد شد.

این امر به دلیل تأثیر زیاد بر اقتصاد بنادر کوچک و معیشت بنادر است. نشسته هاتوسعه آنها در اولویت راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

شکیبی نسب گفت: طرح جامع بنادر شمال استان بوشهر در سه دوره پنج ساله – دیلم امیدواریم بندر گناوه و ریگ تا پایان سال برنامه ریزی راه اندازی شود. تجارت منطقه ای به کشورهای خلیج فارس؛

در این راستا پیمانکار پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ انتخاب شده و همزمان با هفته دولت کار لایروبی کانال آغاز می شود.

پیش‌بینی می‌شود کار لایروبی بندر گناوه با هدف تسهیل دسترسی شناورهای تا سقف پنج هزار تن از شکیبی نسب ادامه داشته و در مراحل مقدماتی آماده‌سازی قرار دارد. طی چند ماه آینده انجام خواهد شد.

وی هشدار داد: با فعالیت های بعدی در حوزه بنادر شمال؛ رویه ترانزیت خارجی نیز در بندر گناوه ایجاد شده است که نوید رونق این بندر مهم و تجاری را می دهد.

شکیبی نسب در خصوص بنادر جنوبی استان بوشهر نیز از برنامه ریزی های ویژه برای این بنادر گفت. آه تو برنامه های قطر برای میزبانی جام جهانی فوتبال آینده به دلیل نزدیکی بندر دیر به کشور میزبان جام جهانی، توجه ویژه ای را به بندر دیر معطوف کرده است.

وی افزود: این بندر به دلیل موقعیت جغرافیایی مورد توجه قطر قرار دارد و هدف آن تسهیل صادرات تجهیزات در همین راستا است. آه تو عملیات محوطه سازی و محوطه سازی در سه هکتار زمین انجام شد.

شکیبی نسب افزود: همچنین چهار اسکله نیز برای این بندر ساخته می شود. مثل اون انتظار می رود عملیات اجرایی آن به زودی آغاز شود.