اتحادیه اروپا برای اوکراینی ها چک ۵۰۰ میلیاردی دریافت کرد – مهر نیوز ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، اتحادیه اروپا روز یکشنبه به نقل از منابع کارشناسی اعلام کرد که قصد دارد ۵۰۰ میلیارد دلار کمک مالی به اوکراین اختصاص دهد.

این مقدار زیاد با هدف احیای اقتصاد اوکراین توزیع می شود.

به گفته منابع بلومبرگ، کمیسیون اروپا چگونه باید این مبلغ را تقسیم کند؟

این برنامه ۲۰۰۰ صفحه ای زیرساخت ها، زیرساخت ها و توسعه زیرساخت ها را پوشش می دهد. امنیت؛ آب و هوا شامل برنامه های انرژی و تحول دیجیتال است.

یک ماه پیش، اورسولا ون در لاین، کمیسر اتحادیه اروپا، یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل برگزار کرد و اعلام کرد که اوکراین ۹ میلیارد کمک اضافی برای تقویت اقتصاد خود ارائه خواهد کرد. در همین راستا، رئیس کمیسیون اروپا گفت که کمک اتحادیه اروپا به اوکراین بلافاصله از سر گرفته می شود. زیرا کی یف از ارزش های اروپایی در خط مقدم محافظت می کرد.

اورسولا ون در لاین افزود: ما در تلاش هستیم تا در کوتاه مدت منابع مالی لازم را در اوکراین به دست آوریم. ما تا سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۹ میلیارد کمک مالی جدید به اوکراین ارائه خواهیم کرد.

مسکو بارها هشدار داده است که تلاش‌های اتحادیه اروپا برای ارائه کمک‌های نظامی و غیرنظامی به اوکراین می‌تواند باعث تشدید تنش و تشدید تنش از طریق جریان تسلیحات به کی‌یف شود.