آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس با تراشه قدیمی A15 حتی سریعتر هستند.


در چند ماه گذشته، ما گزارش‌هایی را دیده‌ایم که اقدامات شدید را شرح می‌دهند. سیب امسال، آیفون برای تمایز بین مدل‌های Pro و غیر Pro تلاش خواهد کرد. انتظار می رود بزرگترین تفاوت بین این دو خط تولید یکسان باشد. پردازنده اپل A15 Bionic سال گذشته به مدل‌های غیر پرو آیفون ۱۴ امسال قدرت می‌دهد. این بدان معناست که تنها آیفون ۱۴ پرو و ​​۱۴ پرو مکس دارای تراشه A16 Bionic هستند. اما قبل از اینکه مدل‌های غیرپرو با تراشه‌های قدیمی‌تر را کنار بگذاریم، امروز گزارش جدیدی منتشر شد مبنی بر اینکه آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس با چیپست A15 سریع‌تر از سری آیفون ۱۳ هستند.

A15 و iPhone 14, 14 Max سریعتر از iPhone 13 هستند.

طبق توییت اخیر یکی از مشاوران ShrimpApplePro، مدل‌های غیر پرو آیفون ۱۴ امکان پذیر است. سخت افزار اپل با وجود قدیمی تر بودن، تغییراتی در پردازنده A15 برای بهبود سرعت این گوشی ها ایجاد کرده است. مشاور پیشنهاد می کند که “حالت سلولی جدید، طراحی داخلی جدید و غیره” می تواند عملکرد کلی را نسبت به نسل قبلی سری آیفون ۱۳ بهبود بخشد.

این بدان معناست که پردازنده A15 Bionic در آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس کمی قدرتمندتر از سری آیفون ۱۳ غیر پرو خواهد بود. اما می تواند عملکردی برابر با سری آیفون ۱۳ پرو ارائه دهد. این احتمال وجود دارد که مدل های غیر پرو آیفون ۱۴ بتوانند پردازنده A15 را با پردازنده گرافیکی ۵ هسته ای اجرا کنند. طبق شایعات، آیفون ۱۴ دارای ۶ گیگابایت رم در مقایسه با رم ۴ گیگابایتی آیفون ۱۳ است. از سوی دیگر، پردازنده A16 Bionic از TSMC مبتنی بر گره منطقی N5P (همان A15) خواهد بود. برخی از بهبود عملکرد و عملکرد را ارائه می دهد.

این توییت در حال حاضر وارد جزئیات نمی شود، اما اگر این اطلاعات درست باشد، ارتقا به آیفون ۱۴ یا ۱۴ مکس به نفع کاربران قدیمی آیفون خواهد بود. با این حال، در این مرحله می خواهیم به شما یادآوری کنیم که مدل های غیر پرو آیفون ۱۴ از ارتقای شگفت انگیز نسخه های پرو امسال خودداری می کنند.

اسلات طراحی تبلت iPhone 14 Pro

همچنین در بخش طراحی، برخلاف بریدگی کوچک‌تر سری آیفون ۱۴ مانند مدل‌های سال گذشته، مدل‌های آیفون ۱۴ پرو به طراحی ناچ شایعه‌ای روی خواهند آورد. آره، اپل اواخر امسال از شر این ناچ خلاص خواهد شد. یک صفحه نمایش ارتقا یافته که از نمایشگر همیشه روشن در مدل های حرفه ای پشتیبانی می کند. همچنین دارای یک پردازنده جدید A16 با رم LPDDR5 ارتقا یافته و مهمتر از آن یک دوربین ۴۸ مگاپیکسلی است.

از این رو، آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس ممکن است از نظر عملکرد عالی نباشند و می‌توانند در اواخر سال جاری برای توجیه قیمت درخواستی، تغییراتی را انجام دهند. نظر شما درباره تصمیم اپل برای استفاده مجدد از چیپست سال گذشته چیست؟