آیا ماشین آلات عمرانی استانداری تا پایان سال جلو می رود؟


آیا ماشین آلات عمرانی استانداری تا پایان سال جلو می رود؟

دیدارنیوز_خوزستانفرامند هاشمی زاده گفت: حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری یکی از مهمترین حوزه های هماهنگی و نظارت بر فعالیت های عمرانی کشور است، ادارات، وظیفه اصلی هماهنگی تخصیص های مجریان ساخت و ساز شهری و روستایی است. نظارت بر سازمان ها و عملکرد اجرایی آنها.

متاسفانه، این حوزه در تمامی دستگاه های اجرایی کشور تحت تاثیر طوفان های سیاسی به تدریج در حال کوچک شدن است و دو شاخه به اصطلاح معاون اقتصادی و اداری استانداری به وجود آمده است. با توجه به عدم شفافیت و وضوح بین این دو حوزه، مربوط به زیرساخت ها است که دارای بخش های عمرانی و اقتصادی است. رکن دیگری از سازمان برنامه و بودجه که قبلاً موجود بود، به تدریج بخش عمده ای از کار بخش عمران را به عهده گرفت. پیش از این، مسئولیت بخش عمران برای طراحی و تعیین نیازهای ساختمانی ایالت، فرماندار بود که بودجه ساخت و ساز را تعیین می کرد.

هاشمی زاده افزود: عمران; اقتصاد دبیر شورای برنامه ریزی یکی از منابع مهم تخصیص اعتبار آنها در این شورا است که وظیفه تدوین برنامه های فرهنگی و اجتماعی و برنامه ها و بودجه ایالت ها را بر عهده دارد. مهم ترین هرم در حوزه عمرانی به این معناست که در همکاری و نظارت تاثیر زیادی دارد. تقریباً به همان اندازه از آن هرم دور است.

توسعه شهرهای پایتخت؛ عوامل مهم پیشرفت و توسعه، شوراهای شهرداری هستند که به دلیل ترکیب اعضای شهرداری در سطح شهر و روستا شروع به کار کردند. فقدان شوراهای عمرانی و برنامه حکومت داری بلندمدت به دلیل وجود شوراهای اسلامی روستاها و ناهماهنگی و عدم عقلانیت در انتخابات روستاها و نبود برنامه مصوب حکمرانی شهری و روستایی؛ روند کنترل و جلوگیری از شوراها در این منطقه که در توسعه شهری بسیار حائز اهمیت است و حریم خدمات عمرانی ثانویه در روستاها متزلزل شده و کنترل صحیح و هدایت صحیح را با مشکل مواجه کرده است. اصل کار.

هاشمی زاده گفت: به دلیل اینکه انتصاب مدیران ادارات اداری بخشداری در حوزه معاونت عمرانی عمومی و سایر حوزه های استانداری به دلیل تداخل مناطق و سایر حوزه ها عملا از ریل خارج شده است. کار و سردرگمی به وجود آمد.

مروری بر بودجه های انجام شده در سال های گذشته نشان می دهد که هزینه نکردن مناسب و کمبود نقدینگی یکی دیگر از مشکلات اساسی است که پروژه های عمرانی را متوقف کرده است. کار در اعتبارات تخصیص یافته در اینجا باعث طولانی شدن زمان اجرای پروژه ها، افزایش هزینه های آنها و ایجاد هزینه های پنهان برای دولت ها اعم از مادی و معنوی می شود.

از آنجایی که پیمانکاران به دنبال پناه بردن از افراد با نفوذ هستند، تصمیمات ناعادلانه و مخربی را در مورد ساخت و ساز منطقه می گیرند. بنابراین تمامی مشکلات و مسائل در طراحی پروژه، زمان اجرا، کیفیت اجرا؛ هزینه های اجرا؛ اولویت اجرا؛ اتصال پیاده سازی؛ الزامات زیست محیطی؛ فواید و اشکالات و اجرای آنچه در گفتار ذکر شد.

هاشمی زاده در خصوص وضعیت راه های شهری و روستایی گفت: متاسفانه با توجه به کاهش وام و کاهش نقدینگی و تورم و افزایش هزینه تمام بخش ها به دلیل تورم و کاهش کیفیت اجرا. جاده های موجود دچار فرسودگی و فرسودگی هستند و ادارات ذیربط تعمیر و نگهداری جاده ها را اشتباه انجام می دهند تا موترهایشان مجبور به پرداخت هزینه سوخت نشوند. از پروژه ها و فعالیت ها غافل نشوید و فقط به حمایت از هزینه های جاری کارکنان فکر کنید، نظارت و کنترل وظایف کمی و کیفی هستند. راه هایی که ساخته شده از نظر تکمیل و بهره برداری یا نگهداری و تعمیر وضعیت خوبی ندارند.

راه های شهری و جاده های شهری و روستایی از فرسودگی آسفالت ناشی از زیرسازی، بار سنگین خودرو و کاهش قیمت خودرو رنج می برند و باعث فشار اقتصادی شده است. به خانواده.

یکی از معاونان سابق خدمات شهری خوزستان می گوید: تصادفات جاده ای بیشتر به دلیل عدم نگهداری صحیح از جاده ها است. عیوب و عیوب تخصصی؛ این ممکن است به دلایل زیادی رخ دهد، چه ماشین قدیمی باشد و چه هنوز مجوز رانندگی نداشته باشد. رعایت استانداردهای لازم در سایت های ساختمانی. فرهنگ رانندگان؛ عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی؛ نوسازی مناطق حادثه خیز؛ عدم وجود علائم و تابلوهای هشدار دهنده؛ دنبال نکردن علائم خط؛ استفاده نکردن کنترل‌کننده‌ها و دستگاه‌های مدرن از جمله دوربین‌های کنترل سرعت و سایر دستگاه‌ها، عدم رسیدن به موقع تجهیزات امداد و نجات در هنگام تصادفات جاده‌ای و نبود تجهیزات و امکانات مدرن مناسب، تخصیص وظایف؛ عدم شفافیت در تعیین مرز نهادهای مسئول و وظایف آنها. اجرای نشدن پروژه بزرگراه های ایالتی و سایر مسائل برای افزایش تعداد تصادفات و تلفات جاده ای تا حدودی حیاتی است.

وی ادامه داد: این به دلیل حجم بالای تردد کالا در مرحله اول و دوم دولت و نابرابری بسیار زیاد در ایالت از نظر تعداد مسافر در برنامه‌های دولت جدید است. فرودگاه های ایالت؛ بی توجهی به راه آهن و ناوگان حمل و نقل دولتی از دیگر مشکلات کشور است. ساخت و ساز نمایشگاهی است که فعالیت‌های نهادها و سازمان‌های دولتی در حوزه‌های رفاهی و خدماتی اجتماعی را به نمایش می‌گذارد و نمایشگاهی با هدف است و اگر این نمایشگاه و نمایشگاه این فعالیت را به خوبی در دید و علاقه عموم نشان ندهد، این است. قطعا رکورد قابل قبولی وجود نخواهد داشت.

وی گفت: ماهیت کارهای عمرانی گاهی از تصدی دولت فراتر می رود. پشتیبانی مستمر در اجرای پروژه ها به دلیل تفکر و تدارک طرح و طراحی به روز و مصوب با الزامات اداری و ضمانت مالی و اعتباری.

هاشمی زاده گفت: ساخت و ساز عبارت است از آجرچینی برای ساختن ساختمان، جاده، راه پله، بزرگراه و… یکی از الزامات این کار این است که برنامه داشته باشید و برنامه داشته باشید و ثانیاً تیم اجرایی پیمانکار باید متعهد باشد.” ثالثاً اعتبارات کافی برای پیشرفت پروژه ها وجود دارد و چهارم اعتبارات و همچنین اعتبارات نقدینگی.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: متأسفانه مدت هاست که این نیازها به طور کامل و یا جزئی برآورده نشده است و از آغاز دولت یک جمعه گذشته و سال ۱۴۰۱ اولین سال بودجه اجرایی است و در این دولت ما هنوز مشکلات زیادی برای تضمین اعتبار و نقدینگی داریم.» امید است با بازنگری در قوه مجریه، تصویب یا رد پروژه های عمرانی از سوی دولت به دلیل کوتاه بودن بازه زمانی دولت غیرممکن باشد و با تعیین ساختار، تشکیلات و زیرمجموعه های دولت بتوانیم به پیشبرد امور اقدام کنیم. ماشین آلات ساختمانی استانداری بدون اتکا به آنها.