آیا فروش خودرو در بورس رکوردشکنی می کند؟


گروه بهمن فروش فاز دوم بورس کالا را از ۱۳ خرداد آغاز کرده است، اما سوال مهم این است که آیا بورس رکورد فروش خودرو را شکسته است؟

به گزارش «پرشین خودرو»، امروز در شرایطی که بازار خودرو متلاطم است و خریداران و فروشندگان سردرگم هستند، قیمت خودرو در حال افزایش است.

گروه بهمن همزمان با ثبت سفارش دو محصول دیگنیتی پرایم و فیدلیتی پرایم، فاز دوم بورس کالا را در بورس کالا از سوم خرداد آغاز کرد. این یک بازار کامل و شفاف است.

باید منتظر ماند و دید که در فاز دوم عرضه محصولات گروه بهمن چگونه با دیگنیتی پرایم و فیدلیتی پرایم به عنوان خودروهای خانوادگی برخورد خواهد شد. طبق قوانین صرافی، هرکسی که کد پایاپای داشته باشد تنها در صورت درخواست خرید خودرو می تواند ثبت نام کند.

پس از اعتراضات فراوان به طرح عرضه خودرو در بورس کالا، سرانجام در هشتم اردیبهشت ماه، فاز اول کاروان ۶۰۰ خودرو با خط تولید بهمن آغاز شد و برنده اصلی کارا بود که خودرویی ارزان قیمت را بدون واسطه خلق کرد. از بازار هم خرید می کنند و شاهد کاهش قیمت وانت های موثر در بازار هستند.

در این بازار پیچیده خودرو که کنترلی بر قیمت های پیچیده خودرو ندارد، ما شاهد افت قابل توجهی در بازار هستیم و پیدا کردن یکدیگر برای خریداران و فروشندگان بسیار دشوار است.

برخی از کارشناسان معتقدند که این رویکرد فروش می تواند این رابطه را به هم نزدیکتر کند و منجر به شفافیت عرضه و تقاضا شود.

در صورت تداوم افزایش عرضه از سوی تولیدکننده به دلیل قرار گرفتن خودروها در مکانیزم عرضه و تقاضا و کشف قیمت واقعی، شاهد تعادل قیمتی در بازار خودرو با افزایش عرضه و توزیع خواهیم بود. همچنین باعث بهبود مصرف کنندگان خودرو می شود.

از سوی دیگر خودرو به دست مشتری واقعی می رسد و مجموعه خودرو را در دست برخی از دلالان نمی بینیم.