آیا دولت از مدیریت قیمت خودروسازان کناره گیری می کند؟ / بهترین استراتژی متعادل برای فروش خودروسازان را ببینید.


/ویژه/ بر ۲ خواسته مهم خودروسازان و قطعه سازان از دولت تاکید دارد.

دولت نگران دو خواسته مهم خودروسازان و قطعه سازان است و یکی از مسئولان صنعت قطعه سازی کشور معتقد است تا زمانی که دولت حاضر به حذف قیمت گذاری دستوری نباشد، قیمت را به عهده خودروسازان می گذارد. عرضه خودرو در بورس کالا می تواند راه حل مناسبی برای خودروسازان برای غلبه بر شرایط فعلی نقدینگی و زیان باشد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، خودروسازان سال هاست که تلاش می کنند از سیاست قیمت گذاری اجباری خلاص شوند اما امسال قیمت کارخانه، تکلیف افزایش یا تثبیت هنوز مشخص نیست. سالهای انتظار بی پایان است.

حذف اجباری قیمت‌گذاری و آزادسازی قیمت‌ها هنوز حامیان زیادی در دولت ندارد، بنابراین خودروسازان ماه گذشته از شورای امنیت ملی خواستند تا به آرزوی دیرینه‌شان دست یابد.

خودروسازان و قطعه سازان که در بحبوحه ارتقای کیفی و جهش تولید از کمبود نقدینگی گلایه داشتند، خواستار رفع آنها با تعیین قیمت شده اند و به همین منظور حدود یک ماه پیش دو پیشنهاد از جمله حاشیه فروش را مطرح کردند. در شورای امنیت ملی حضور می یابند و بازار و عرضه خودرو را به بورس کالا ارائه می کنند تا قیمت ها درست شود.

به گفته خودروسازان و قطعه سازان، آزادسازی قیمت آنها را از مقیاس زیان ده خارج کرده و نقدینگی مورد نیاز برای ارتقای کمی و کیفی محصولات را در اختیار آنها قرار می دهد. لذا یکی از توصیه های ایشان در جلسه ای که در مجلس شورای ملی برگزار شد. شورای امنیت در اواسط ژوئیه مبادله ای برای عرضه خودرو انجام داد.

معتقدم عرضه خودرو در بورس به اندازه کم‌فروشی مفید نیست، اما با این وجود برای رهایی از ضرر و بهبود نقدینگی نسبت به سیاست قیمت‌های ثابت قدمی رو به جلو محسوب می‌شود.

خوشبختانه وزارت حراست پس از بحث و بررسی درباره بیانیه نمایندگان و مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی، از توافق با شورای عالی بورس خبر داده است. خودروها در انبارهای خارج از فرآیند قرعه کشی فروخته می شوند.

به گفته بسیاری از کارشناسان، دولت باید قیمت گذاری دستوری را کنار بگذارد و قیمت گذاری را به خودروسازان بسپارد. فروش خودرو در بورس کالا می تواند راه حلی عادلانه برای خودروسازان برای غلبه بر شرایط فعلی باشد. نقدینگی و عدم زیان.

شفافیت در مبادلات کالا، هم به خودروسازان این امکان را می دهد که با در نظر گرفتن سود معقول، خودرو را به فروش برسانند و هم خریداران بتوانند با توجه به عرضه و تقاضا، کالای مورد نیاز خود را در بازاری شفاف با قیمت مناسب خریداری کنند.

تصمیم بزرگ دولت برای صنعت خودرو چیست؟

محمدرضا نجفی منش در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو با تاکید بر اینکه دولت باید در مورد مطالبه اصلی خودروسازان و قطعه سازان دو تصمیم بگیرد، اظهار کرد: باید دو تصمیم را در این خصوص اتخاذ کند. اگر سرمایه گذاری و مدیریت در صنعت خودرو توسط دولت اجرایی شود بیش از ۹۰ درصد فعالیت های خوب را در صنعت خودرو شاهد خواهیم بود.

محمدرضا نجفی منش

وی در جلسه اخیر با شورای امنیت ملی و پیشنهاد خودروسازان و قطعه سازان گفت: امیدواریم با اجرای پیشنهاد اصلاح قیمت خودرو و فروش خودرو در بورس انجام شود. اخیرا وزیر صمت و شورای عالی بورس با پیشنهادات خودروسازان و قطعه سازان به این شورا موافقت کرده اند و اتفاقات خوبی در حوزه قیمت گذاری خودرو خواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه دخالت دولت در امر تجارت و تثبیت قیمت‌ها ضررهای زیادی را برای شرکت‌های خودروسازی به همراه داشت، خاطرنشان کرد: عرضه خودرو در بورس کالا گام مهمی برای شفاف‌سازی عملکرد خودروسازان با عرضه خودرو است. نوعی کشف قیمت واقعی خودرو می تواند در بازار بورس اتفاق بیفتد.

این مسئول از انجمن قطعه سازان همگن تاکید کرد: طبق قانون; وقتی محصولی در بورس عرضه می شود. قیمتی تعیین نخواهد کرد. بنابراین ارائه خودرو در بورس کالا، قیمت ها را شفاف و واقعی می کند.

نجفی منش افزود: بله. بهترین راه برای حمایت از خودرو، حمایت از سازنده خودرو در قیمت است. در همه جای دنیا قیمت ها را یکسان تعیین می کنند، اما متاسفانه. در کشور ما راه خود را دنبال می کنیم و از اشتباهات گذشته پند نمی گیریم.

نقش دولت در صنعت خودرو ضروری است.

به گفته وی، تا سال ۱۳۹۰ که قیمت خودروهای کارخانه ای ثابت شد، خودروسازان به دلیل تقاضای زیاد در فروش محصولات خود با مشکل مواجه بودند. اما با ورود دولت و شورای رقابت به بحث قیمت، صنعت خودرو از آن روز به بعد رو به افول گذاشت و حجم معاملات کاهش یافت و زیان خودروسازان افزایش یافت که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مورد بوده است. میلیاردها تومان به دلیل تفاوت قیمت آزاد و کارخانه آن در بازار است.

رئیس انجمن همگن قطعه سازی کشور با اشاره به میزان تقاضا برای قطعه از سوی خودروسازان خاطرنشان کرد: امروز. با توجه به این شرایط، فشار نقدینگی برای سازندگان قطعات بسیار سنگین است. بنابراین، یکی از پیشنهادات ما این است؛ خودرو نباید با ضرر فروخته شود.

سرانجام، نجفی منش گفت: دولت باید از قیمت‌گذاری و مدیریت کناره‌گیری کند و نقش تنظیم‌کننده و تقاضاکننده را ایفا کند که در واقع به نفع صنعت خودرو است.