آیا خوردن شکلات واقعا باعث آکنه می شود؟

اکثر ما از آکنه رنج می بریم و احتمالاً بسیاری از شما هنوز آکنه دارید. پیدا کردن علل آن ممکن است به ما کمک کند تا از مشکلات بیشتر جلوگیری کنیم، اما افسانه های زیادی در مورد علل و درمان وجود دارد. قبل از اینکه به سوال پاسخ دهم، در اینجا یک تست درست / غلط برای شما وجود دارد.

۱) خوردن شکلات باعث بروز آکنه می شود.

۲) آکنه به دلیل بسته شدن منافذ ایجاد می شود.

۳) آنتی بیوتیک ها ممکن است به جلوگیری از گسترش آکنه کمک کنند.

۴) آکنه ناشی از عدم رعایت بهداشت است.

۵) لمس کردن موها به صورت باعث ایجاد جوش می شود.

۶) نباید جوش را بچینید یا از سوزن برای بیرون آوردن آن استفاده کنید.

۷) تولید بیش از حد روغن می تواند منجر به بروز آکنه شود.

احتمالاً قبلاً برخی از این موارد را شنیده اید، معمولاً از والدین. برخی از آنها درست است، اما همه آنها درست نیستند. دانستن تفاوت می تواند به جلوگیری از زخم و جوش های بیشتر کمک کند.

۱) خطا. هیچ چیزی که می خورید باعث آکنه نمی شود، از جمله شکلات. تنها راهی که غذای شما روی پوست شما تأثیر می گذارد این است که آن را در آنجا بگذارید و بگذارید برود. سایر غذاهایی که اغلب شامل می شوند عبارتند از: نوشابه های شیرین شده، غذاهای سرخ شده و غذاهای شیرین.

۲) درست: پوست مرده می تواند منافذ پوست را مسدود کند و منجر به التهاب شود. نقص مادرزادی. در صورت عفونت، جوش های سر سیاه و سر سفید را مشاهده خواهید کرد.

۳) درست است: گاهی اوقات فقط با استفاده از نوعی آنتی بیوتیک قابل حل است. پزشک ممکن است آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی تجویز کند. اگر می خواهید یک داروی گیاهی را امتحان کنید، سیر ممکن است مفید باشد.

۴) نادرست: من به دلیل بهداشت ضعیف نیستم. در واقع، هر چه مالش پوست سخت‌تر باشد، احتمال تحریک پوست شما بیشتر می‌شود. هنگام شستن صورت، این کار را به آرامی انجام دهید. این موضوع هنگام استفاده از اسکراب صورت اهمیت بیشتری دارد. حرکات ملایم پوست جدید را تحریک نمی کند.

۵) مخلوط: اگر موهای شما چرب است یا چیزی روی آن وجود دارد (مثل ژل مو)، می تواند ساییده شود و منافذ شما را مسدود کند، اما بعید است. در بیشتر مواقع اصلاً تأثیری نخواهد داشت.

۶) درست: برداشتن تاول یا استفاده از سوزن می تواند باعث ایجاد جای زخم شود. همچنین می تواند در را برای آلوده کردن خون شما باز کند، که به طور بالقوه تهدید کننده زندگی است.

۷) درست: در دوران بلوغ، بدن شما شروع به تولید سبوم بیشتری می کند، روغنی که مسئول تولید ناخالصی هاست. در حالی که لایه برداری شدید صورت ایده بدی است، پیروی از یک رژیم خوب مراقبت از پوست در این مرحله حیاتی است.

شما می توانید محصولات مراقبت از پوست را خریداری کنید، اما بسیاری از آنها گران هستند. همچنین ممکن است به خوبی برخی از مراحل ساده‌تر که در کیف پول شما بسیار آسان‌تر هستند، کار نکند. در فروشگاه مواد غذایی برای صابون تقطیر بلغور جو دوسر و فندق جستجو کنید. اینها محصولات ملایمی هستند که می توانند پوست شما را حفظ کرده و میزان چربی روی صورت شما را کاهش دهند.

اگر به اسکراب نیاز دارید، جو و ذرت می توانند کمک کنند. خیار و گوجه فرنگی (نه با هم) له شده در مخلوط کن می توانند ماسک های موثری درست کنند. یکی از چیزهایی که باید به جای ساختن بخرید ضد آفتاب است. این نیز کمک خواهد کرد. آفتاب به هر حال آکنه را خشک می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع