آیا خار مریم باعث فشار خون بالا می شود؟

مهم است که بتوانید علائم فشار خون بالا را بشناسید، اما همچنین مهم است که بدانید چه چیزی می تواند باعث فشار خون بالا شود، بنابراین اگر مستعد فشار خون بالا هستید، می توانید از این عوامل اجتناب کنید. به عنوان مثال، نه تنها برخی غذاها و داروها می توانند بر فشار خون تأثیر بگذارند، بلکه برخی از داروهای گیاهی طبیعی را نیز تحت تأثیر قرار می دهند. در واقع، فشار خون بالا ناشی از خار مریم، گیاهی که معمولا برای درمان افسردگی خفیف استفاده می شود، می تواند برای کسانی که فشار خون بالا دارند یا در معرض خطر ابتلا به آن هستند، خطرناک باشد.

مخمر سنت جان یک گل زرد روشن است. از گلبرگ های آن به عنوان یک داروی گیاهی استفاده می شود که می تواند به عنوان یک پماد موضعی برای التیام سوختگی استفاده شود، اما در درجه اول به عنوان یک مکمل غذایی خوراکی برای درمان افسردگی خفیف استفاده می شود. مطالعات نشان داده است که یکی از St. ترکیبات فعال خار مریم، هایپریسین، بر انتقال دهنده های عصبی (مواد شیمیایی مغز) به روشی مشابه داروهای ضد افسردگی تأثیر می گذارد. دلیل موثر بودن این ماده فعال این است که یک مهارکننده مونوآمین اکسیداز (MAO) را که در داروهای اصلی ضد افسردگی است، معکوس می کند.

چگونه مخمر سنت جان باعث فشار خون بالا می شود؟

خار مریم می تواند باعث افزایش فشار خون شود زیرا جزء شبه بازدارنده مونوآمین اکسیداز Hypericin وقتی با اسید آمینه تیرامین مخلوط می شود واکنش قوی و خطرناکی ایجاد می کند. تداخلاتی که در صورت مصرف بیش از حد این گیاه تیرامین رخ می دهد شامل افزایش سریع فشار خون، سردرد شدید و ضربان قلب نامنظم است. با این حال، همچنین باید توجه داشت که اگرچه این واکنش‌ها ممکن است رخ دهند، هیچ گزارش مکرری از وقوع چنین واکنش‌هایی وجود نداشته است.

با این حال، تا زمانی که اطلاعات بیشتری در مورد این تعامل درک شود، فردی که st. خار مریم باید به میزان قابل توجهی از غذاها یا نوشیدنی هایی که حاوی تیرامین هستند، از جمله:

ماهی یا گوشت کهنه، خشک، دودی، ترشی یا فرآوری شده (به عنوان مثال، بولونیا، سالامی، پپرونی، شاه ماهی و غیره)

– جگر مرغ

– پنیر کهنه

– من بید هستم

عصاره مخمر / پروتئین

– حبوبات

میوه های رسیده

انجیر یا کشمش

نوشیدنی های الکلی از جمله آبجو، شراب قرمز، شری و مشروب.

همچنین پیشنهاد می شود که فرد از st. خار مریم همچنین مصرف کافئین را محدود می کند.

علاوه بر این، جدای از اینکه می‌دانید خار مریم به دلیل اثر متقابل تیرامین باعث افزایش فشار خون می‌شود، باید بدانید که مانند همه گیاهان، این خطر وجود دارد. خار مریم ممکن است با سایر داروها، از جمله داروهایی که برای کنترل فشار خون بالا استفاده می شوند، تداخل داشته باشد. علاوه بر این، برخی از مصرف کنندگان این گیاه نیز ابتلا به خنثی را گزارش کرده اند. هنگامی که سایر داروهای ضد افسردگی و داروهای بدون نسخه با آن مصرف می شدند، خار مریم باعث افزایش فشار خون می شد.

اگرچه مطالعات نشان داده اند که هنگام مصرف سایر داروها با St. خار مریم، به طوری که تحقیقات بیشتر می تواند عوارض جانبی یا خطرات ناشی از مصرف داروها همراه با این گیاه را استنباط کند، به شدت توصیه می شود که کسانی که از این گیاه استفاده می کنند. خار مریم برای افسردگی خفیف از هیچ نوع داروی دیگری استفاده نکنید و همچنین فشار خون خود را به طور مرتب چک کنید.

در نهایت، از آنجایی که خار مریم به طور بالقوه فشار خون بالا است، افراد مبتلا به فشار خون بالا، که قبلاً فشار خون بالا داشته اند یا در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند، باید از مصرف این گیاه خودداری کنند. در مورد سایر درمان های جایگزین که در صورت داشتن افسردگی خفیف خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش نمی دهند، با پزشک خود صحبت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر