آیا احساس می کنید روی کتو گیر کرده اید؟ سعی کنید سریع چاق شوید!

Feeling stuck on keto? Try a fat fast!


اکثر ما نام روزه را شنیده ایم ، اما آیا نام روزه چربی را شنیده اید؟ اگر به دنبال راهی برای تقویت کمی رژیم کتو هستید ، ممکن است بخواهید گرسنگی چرب را امتحان کنید. روزه چربی شامل مصرف است ، حدس زده اید ، مخصوصاً چربی ها! بسیاری از افراد از این روش برای شکستن فلات های کاهش وزن یا ورود به کتوز بعد از یک روز مراقبت استفاده می کنند.

این روش روزه داری فقط باید به عنوان مکمل کوتاه مدت برای تسریع کاهش وزن استفاده شود و باید از چند قانون ساده پیروی کند. در حالی که روزه داری چربی می تواند یک ابزار م effectiveثر باشد ، درک نحوه پیروی صحیح از دستورالعمل ها برای به دست آوردن بیشترین اهمیت است. بیایید به آن بپردازیم!

روزه چربی چیست؟

روزه سنتی به این معنی است که شما معمولاً در طول یک دوره معین چیزی نمی خورید و فقط در زیر پنجره های تغذیه خاصی غذا می خورید. روزه چربی در این زمینه واقعا سریع نیست در حقیقت ، درست برعکس است. در طول روزه داری ، از خوردن خودداری نمی کنید ، بلکه غذاهایی را مصرف می کنید که به بدن کمک می کند وارد کتوز شود. بنابراین از نظر فنی ، این یک روزه سنتی نیست ، اما به بالا بردن مولکول های کتون در خون کمک می کند ، که به سرعت منجر به کتوز می شود. این پاسخ بدن را به روزه گرفتن تقلید می کند. به عبارت دیگر ، شما را به یک دستگاه چربی سوز تبدیل می کند!

روزه داری چربی معمولا 2-5 روز طول می کشد و مملو از غذاهای کم کالری و پرچرب است. شما بین 1000 تا 1200 کالری در روز می خورید و 80-90٪ از این کالری از چربی های سالم تامین می شود. در اینجا چند نمونه از چربی های سالم آورده شده است.

 • ماهی سالمون
 • ساردینیا
 • تخم مرغ
 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • آووکادو
 • روغن MCT
 • پنیرهای پرچرب
 • کره گردو و گردوی پرچرب
 • شیر نارگیل
 • کره و خامه سنگین

روزه چربی و رژیم کتو به طور مشابه عمل می کنند ، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. به طور کلی ، هنگام پیروی از رژیم کتو ، نسبت درشت مغذی های توصیه شده 75٪ چربی ، 20٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات است. همانطور که در بالا ذکر شد ، 80-90 calories کالری از چربی در طول روزه چرب تأمین می شود.

فواید روزه چربی

هستند مزایای زیادی برای روزه داری از جمله:

لیپولیز

یکی از بزرگترین مزایای شرکت در روزه چربی این است که بدن شما را به لیپولیز می رساند. در طول لیپولیز ، بدن از چربی برای سوزاندن چربی به جای سوزاندن چربی از طریق گلوکز از غذاهای پر قند و کربوهیدرات بالا استفاده می کند.

دستیابی به موفقیت در فلات کاهش وزن

فلات های کاهش وزن نه تنها طبیعی هستند بلکه در هر رژیم غذایی می توان انتظار داشت. در نهایت ، اکثر افرادی که رژیم دارند ، صرف نظر از رژیم غذایی که دنبال می کنند ، به نوعی از فلات می رسند که دیگر به نظر نمی رسد وزن خود را کاهش دهند. فلات کاهش وزن به عنوان کاهش وزن به مدت 4 هفته یا بیشتر در نظر گرفته می شود. اگر در روزه چربی شرکت می کنید ، می توانید از فلات عبور کنید ، دوباره شروع به کاهش وزن کنید و به مسیر اصلی خود بازگردید.

به یک معنا مشابه ، اگر از رژیم کتو استفاده می کنید و روزی از آن لذت می برید ، می توانید به کتوز بازگردید و هوس های خود را با یک روزه کوتاه کنترل کنید.

نکاتی قبل از آن ویا شروع کنید روزه داری

قبل از شروع روزه داری ، مواردی وجود دارد چیزهای بیشتر شما باید به خاطر داشته باشید که ایمن باشید و از روزه بیشترین بهره را ببرید.

اثرات جانبی

در حالی که چربی سریع است ، آگاهی از آنفلوآنزای کتو بسیار مهم است. علائم شبیه آنفولانزا که ممکن است هنگام سازگاری با کتوز تجربه کنیم. اکثر رژیم های کتو از این موضوع آگاه هستند و خوشبختانه راه هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. هیدراتاسیون مناسب ، افزایش الکترولیت ها و روغن MCT نیز نکات مهمی برای جلوگیری از بیماری است. اگر هنوز مکمل های غذایی مصرف نمی کنید ، باید مولتی ویتامین با کیفیت بالا را نیز در نظر بگیرید.

هیچ تمرین گسترده ای وجود ندارد

در حالی که بافت چربی شما سریع است ، ممکن است بخواهید به راحتی تمرینات گسترده را انجام دهید. این بدان معناست که شما نباید تمرینات گسترده ای را در روزهای روزه داری برنامه ریزی کنید. این بدان معنا نیست که نمی تواند فعال باشد. فقط باید به ورزش سبک پایبند باشید

به عنوان مثال ، می توانید تمرینات قلبی سبک را با سرعت زیاد ، مانند پیاده روی انجام دهید. همچنین می توانید تمرینات قدرتی را در خانه و با استفاده از حرکت های کششی و اسکات انجام دهید. با این حال ، مطمئن باشید که این کار را راحت انجام می دهید و تمرینات خود را کوتاه نگه می دارید. شما بدن خود را بهتر می شناسید ، بنابراین به آن توجه کنید و در ورزش زیاده روی نکنید.

ردیابی کالری

اگرچه پیگیری کالری ضروری نیست ، اما می دانیم که برخی از بیماران این روش را ترجیح می دهند. یک راه آسان برای اطمینان از اینکه روزه خود را به درستی دنبال می کنید این است که 4-5 وعده غذا در روز بخورید و حدود 200-250 کالری در هر وعده غذایی داشته باشید. اگر در ردیابی کالری خود مشکل دارید ، برنامه ای که می تواند غذای شما را ردیابی کند می تواند مفید باشد. البته ، می توانید این کار را روی کاغذ انجام دهید ، اما استفاده از یک برنامه به این معنی است که اطلاعات را به راحتی از دست نمی دهید. صرف نظر از نوع دستگاهی که دارید ، برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای پیگیری ماکروها و کالری سوزانده شده خود استفاده کنید. همچنین ممکن است یکی را پیدا کنید که مخصوص چنین رژیم هایی طراحی شده باشد.

غذاهایی که باید در طول روزه داری مصرف شود و از آن اجتناب شود

وقتی در روزه چربی شرکت می کنید ، غذاهای خاصی وجود دارد باید بخورید و نباید بخوریدبه در اینجا لیستی از غذاها آمده است خوب در روزه داری چرب بخورید:

محصولات حاوی چربی های سالم

 • گوشت / غذاهای دریایی پرچرب مانند بیکن ، ساردین و ماهی آزاد
 • روغن هایی مانند روغن زیتون ، روغن نارگیل ، روغن آووکادو و روغن MCT
 • چربی هایی مانند کره و چربی
 • تخم مرغ (کامل) ، شامل تخم مرغ شیطان و زرده تخم مرغ
 • میوه های پرچرب مانند آووکادو و زیتون
 • آجیل های پر چرب و کره آجیل مانند آجیل ماکادمیا یا پیکان
 • سبزیجات کم کربوهیدرات ، اما فقط در مقادیر کم همراه با کره و روغن سرو می شود
 • محصولات لبنی پرچرب ، شامل خامه سفت و پنیر خامه ای
 • بمب های چربی

در اینجا چند نمونه از غذاهای مورد نظر شما آورده شده است اجتناب کردن هنگام چربی ناشتا

 • همه لوبیا
 • همه میوه ها به جز آووکادو و زیتون
 • همه غلات
 • گوشت بدون چربی یا ماهی بدون چربی
 • سبزیجات (به جز در مقادیر بسیار کم و فقط با کره یا روغن مصرف می شود). کدو سبز ، کلم پیچ و اسفناج گزینه های قابل قبولی هستند
 • محصولات لبنی بدون چربی مانند شیر بدون چربی ، پنیر کم چرب و ماست کم چرب

آیا باید روزه داری چربی را امتحان کنم؟

بستگی دارد. اگر در حال حاضر رژیم کتو را دنبال می کنید و کاهش وزن مداوم را تجربه می کنید ، به کتوز می رسید و احساس خوبی دارید ، نباید روزه بگیرید. پس از همه ، روزه چرب معمولاً فقط در موارد کمی استفاده می شود. برای ورود سریع به سطوح عمیق کتوز پس از مراقبت یا شکستن فلات یا رژیم غذایی طولانی مدت.

این روش رژیم غذایی دو تا پنج روز طول می کشد و بر مصرف غذاهای پرچرب تاکید می کند. به خاطر داشته باشید که روزه های چربی فقط برای مدت بسیار کوتاهی است و نباید بیش از 5 روز باشد. روزه گرفتن بیش از مدت توصیه شده می تواند کمبود مواد مغذی ضروری را به خطر بیندازد. با این حال ، اگر به درستی انجام شود ، روزه داری چربی می تواند تقویت زیادی کند.

اگر هنوز در مورد روزه چربی برای خود مطمئن نیستید ، قبل از استفاده از این روزه ، با پزشک خود مشورت کنید. سلامت شما از همه مهمتر است. همه افراد منحصر به فرد هستند و برخی ممکن است برای کاهش وزن ایمن به راهنمایی خاصی نیاز داشته باشند. ارائه دهندگان مجرب لاغری ما به شما در رژیم غذایی شخصی خود کمک خواهند کرد. در صورت داشتن هرگونه سوال یا تمایل به تعیین وقت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *