آموزش برای چرخه آموزش فاز محور


آموزش فاز محور

بدن شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. بدون شگفتی ، درست است؟ پس چرا بسیاری از زنان – از جمله من – به مدت طولانی! – آیا آنها دائماً عملکرد و نتایج یکسانی را از بدن خود انتظار دارند ، صرف نظر از جایی که در چرخه خود قرار دارند؟

به عنوان مثال ، هنگامی که انرژی فوق العاده ای را در PMS احساس می کنید ، برنامه ریزی برای تمرین اصلی HIIT فقط از عرق می ترسد. از سوی دیگر ، واقعاً منطقی نیست که به یک روز مرخصی که انرژی زیادی دارید ، ادامه دهید.

بسیاری از زنان از همراهی با جریان بهره مند می شوند و منظور من از جریان جریان واقعی چرخه قاعدگی ما است. با آموزش متناوب ، این اساساً به این معنی است که شما برنامه تمرین خود را در چرخه قاعدگی خود برنامه ریزی می کنید ، راهی برای سازگاری با بدن خود پیدا می کنید. و بهترین قسمت این است که می توانید تمرینات برنامه LSF را برای خود تنظیم کنید!

اگر می خواهید تمرینات مرحله ای را انجام دهید تا ببینید آیا این کار کمک می کند ، تقریباً می توانید چرخه را درک کنید و آنچه واقعاً از بدن شما انتظار می رود در همه مراحل

درک اثرات فیزیکی چرخه قاعدگی ما

مطالعات علمی قانونی نشان می دهد که عملکرد ما با چرخه قاعدگی ما در نوسان است. بیایید به قسمت های اصلی چرخه قاعدگی و اثرات آنها نگاهی بیندازیم:

کی شروع می شود قاعدگی (قاعدگی)

هنگامی که جریان ما برای اولین بار وارد می شود و در پنج روز آینده ، ما در موقعیت بسیار خوبی برای عضله سازی هستیم. این به این دلیل است که سطح تستوسترون ما در بالاترین حد خود قرار دارد. ممکن است تمایلی به انجام تمرینات شدید نداشته باشید ، اما قطعاً باید برخی از تمرینات تناسب اندام را مهم بدانید. پیلاتس یا یوگا می توانند گزینه های خوبی در اینجا باشند. برای به دست آوردن نتایج بهتر در حین تمرین عضله سازی ، مقداری پروتئین اضافی به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بلافاصله پس از پایان (فاز فولیکولی).

شما احتمالاً روحیه بسیار خوبی دارید ، و معلوم می شود که این تنها به این دلیل نیست که بدترین ها پشت سر شما هستند. پس از توقف قاعدگی ، سطح استروژن افزایش می یابد و این می تواند به شما انرژی دهد. از این فرصت استفاده کنید و برخی از تمرینات کالری سوز مانند تمرینات HIIT یا دو سرعت را انجام دهید. اگر می خواهید هنگام مصرف آب میوه کمی به تمرین خود اضافه کنید ، Daily 10 را در برنامه LSF قرار دهید!

دختر مناسب با زمینه صورتی کار می کند

حدود یک هفته بعد (تخمک گذاری).

حدود دو هفته پس از شروع آخرین قاعدگی ، بدن شروع به تخلیه تخمک از تخمدان می کند. در طول تخمک گذاری ، سطح پروژسترون افزایش می یابد – و این به ویژه برای بهبودی مهم است. تخمک گذاری معمولاً حدود یک هفته طول می کشد و زمان خوبی برای تکیه بر روزهای استراحت و تمرینات تعادل با شدت کم (LISS) مانند پیاده روی ، شنا ، دوچرخه سواری یا پیاده روی طولانی است.

در طول PMS (مرحله لوتئال).

در چند روز گذشته قبل از شروع مجدد خونریزی ، احتمالاً بسیاری از علائم ناخواسته (سلام ، اضطراب ، گرفتگی و جوش!) را درمان خواهید کرد. اما روی کاناپه فرود نیایید تا منتظر بمانید. ماندن در حرکت می تواند به درمان علائم PMS کمک کند ، به خصوص اگر تمریناتی را انتخاب کنید که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ، مانند استفاده از LSF. اگر PMS واقعاً شکست بخورد ، افزودن Miss Congeniality به روال شما می تواند کمک کند!

در خط خود باشید

این یک مرور نسبتاً گسترده از آنچه در طول چرخه قاعدگی خود انتظار دارید است. اما همه بدنهای ما متفاوت است. و اگر شما با آنچه از نظر جسمی و روحی در حال رخ دادن است سازگار شوید ، آموزش مبتنی بر مرحله بسیار مفیدتر خواهد بود.

ترفند این است که شروع به توجه دقیق به چرخه خود و احساسات خود در طول چرخه کنید. احتمالاً متوجه برخی الگوها خواهید شد. سپس می توانید برنامه تمرینی خود را برای هماهنگ سازی با بدن خود شروع کنید.

یک چیز سریع در اینجا: تفاوت بزرگی بین عدم احساس روحی و احساسی جسمی وجود ندارد. قبل از تصمیم به لغو تمرین ، واقعا ثبت نام کنید. آیا بدن جسمانی شما برای استراحت التماس می کند؟ اگر چنین است ، حتماً از آن روز استفاده کنید. سعی کنید یک حمام سبک و یک حمام آرامش بخش داشته باشید.

چربی سوزی هنگام خواب ، خواب ، چربی سوزی ، دستور العمل ها ، دستور العمل های شکلات سالم

اما اگر می خواهید تمرینات را کنار بگذارید زیرا انگیزه یک چالش است یا از نظر روحی بیمار هستید ، دوباره فکر کنید. اگر به عرق برنامه ریزی شده پایبند هستید ، فقط باید فضای سر را معکوس کنید. چالش من این است که این کار را ده دقیقه انجام دهم. اگر هنوز بعد از ده دقیقه احساس وحشتناکی دارید ، استراحت کنید. اما در بسیاری از مواقع کافی است فقط بر این مانع اولیه غلبه کنید.

اساساً ، تمرینات مرحله ای نباید از زندان خارج شود تا تمرینات را کنار بگذارند. و این نمی تواند دلیلی برای عبور باشد ، حتی اگر بدن شما به استراحت نیاز داشته باشد. در عوض ، این راهی برای تنظیم خود و درک بهتر چرخه قاعدگی شما بر شما است. سپس می توانید تمرینات خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

در اینجا برخی از بهترین نکات من برای گنجاندن آموزش مبتنی بر مرحله در برنامه معمول شما آمده است:

  • اگر احساس خستگی می کنید:
    • سعی کنید یک فیلم LSF را دنبال کنید – می تواند به شما انگیزه دهد
    • وزنه ها را با تمرینات وزنه ای جایگزین کنید
  • وقتی احساس خوبی دارید:
    • تمرینات LISS برنامه ریزی شده خود را با HIIT جایگزین کنید تا از انرژی خود استفاده کنید
    • وزن بیشتری اضافه کنید تا ببینید آیا می توانید به بهترین عملکرد شخصی خود برسید

https://www.youtube.com/watch؟v=TMvr1_X4iIg

من عاشق استفاده از LSF برای تمرینات مبتنی بر مرحله هستم زیرا به من اجازه می دهد تا در عین انجام تنظیمات مناسب ، به روال خود پایبند باشم و واقعاً به نفع بدن و اهدافم باشد! با تنظیم برنامه تمرینی خود و تنظیم آن بر چرخه قاعدگی خود ، می توانید به # اهداف فیزیکی و مراقبت از خود در همان زمان کمک کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *