آمار کروناویروس: پیگیری همه گیری در نیویورک

آمار کروناویروس: پیگیری همه گیری در نیویورک


از زمان شیوع بیماری ، سرویس خبری WNYC / Gothamist از داده ها برای ایجاد پوشش COVID-19 ما استفاده کرده است. ما صفحه آمار COVID-19 را تغییر داده ایم تا بر شاخص هایی که در سال دوم همه گیری مهمتر هستند تمرکز کنیم: واکسیناسیون ، انواع مختلف و آخرین روندهای نیویورک.

نسخه آرشیو شده طرح اصلی را می توانید در اینجا پیدا کنید. WNYC / Gothamist از تلاش فوق العاده ای که Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen برای حفظ سمت آمار در 16 ماه اول انجام داده اند ، قدردانی می کند.

در اینجا مدارس NYV COVID Tracker را بررسی کنید.

آیا معیارهای متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً س questionsالات یا نظرات خود را به [email protected]wnyc.org ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودارها آمار اولیه COVID را در شهر نیویورک طی 90 روز گذشته نشان می دهد. پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، میزان مثبت برای بقیه تابستان ، بسته به نوع دلتا ، افزایش یافت. این شهر در 14 آگوست میلیونمین مورد ابتلا به کووید را ثبت کرد. انتقال در هفته های اخیر از سر گرفته شده است.

این نقشه بر اساس میزان مثبت نشان می دهد که کروناویروس اخیراً کجا شکوفا شده است. میزان مثبت تعداد آزمایش هایی را نشان می دهد که عفونت پشت را نشان می دهد. مثبت بودن بالا می تواند تشخیص دهد که کجا ویروس سریعتر در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت / انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالا – بالای 5 – – همچنین می تواند مکانهایی را نشان دهد که در آنها فقط آزمایشات کافی برای پیگیری موارد شدید وجود دارد ، اما موارد خفیف نیست.

این نقشه درمان های بیمارستانی COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. میزان بستری شدن در بخشهایی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

بسیاری از داده های شهر نیویورک با سه روز تاخیر منتشر می شود. داده های روزهای اخیر معمولاً موقتی است. این وزارتخانه داده های مربوط به تاریخهای قدیمی را هنگام محاسبات جدید بررسی می کند ، بنابراین ممکن است اعداد هر تاریخ در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسیناسیون

ایمنی گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر نمی تواند گسترش یابد زیرا حفاظت از جامعه بالا است. این هدف برای COVID-19 ناشناخته است ، اما برخی کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن دست یافت که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا ملت در برابر عفونت ها مصون باشند. شهر نیویورک آمار واکسیناسیون را در وب سایت وزارت بهداشت و سلامت روان ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون برای شهر نیویورک با یک سکسکه اولیه شروع شد که عمدتاً به دلیل آب و هوای سخت و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer ایجاد شد. شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم قرار ملاقات آنلاین برای نیویورک های ارشد که در استخدام اولویت دارند ، پیشرفت را نیز با مشکل مواجه کرده است. مقدمه بر روی کدپستی غنی تر و کم تنوع در روزهای اولیه متمرکز بود. نرخ واکسیناسیون همچنان در مناطق مختلف متفاوت است – از بیش از 40 درصد در برخی از مناطق بروکلین تا 100 درصد در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که تنها 1 of از ساکنان واکسینه شده نیویورک به طور کامل واکسیناسیون و مرگ و میر COVID را بین ژانویه و اواسط ژوئن تشکیل می دهند.

در اواخر ماه فوریه ، ضبط روزانه افزایش یافت ، تا حدی با انتشار واکسن جانسون و جانسون در 27 فوریه. تعداد افراد تازه وارد پس از پایان ماه مارس افزایش یافت زیرا حق افراد جدید برای افراد بالای 50 سال ، هزاره ها و سپس افراد بالای 16 سال باز شد. جهش مشابهی پس از تأیید واکسن برای نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 اوت ، افراد دارای نقص ایمنی در نیویورک واجد شرایط دریافت دوز سوم COVID-19 شدند. در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو ، حق واکسیناسیون تقویتی را برای افراد مسن ، افرادی که در معرض بیماری های جدی قرار دارند و افرادی که محل کارشان شانس ابتلا به ویروس را افزایش می دهد ، مانند معلمان و کارکنان مراقبت های بهداشتی ، افزایش داد.

تقاضا پس از هر دور توسعه واجد شرایط بودن افزایش یافته و سپس کاهش می یابد. این الگو معمولاً برای کمپین های واکسیناسیون است. پرشورترین مردم برای شلیک سریع می شتابند و تنها تردیدها ، عدم دسترسی یا کمبود منابع را برای بازدید از واکسن باقی می گذارند. شکست فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز علیرغم این واقعیت که علت (لخته شدن خون غیر معمول) در نهایت بسیار نادر است منجر به ترک تحصیل شد. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با برخی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال عصبی مرتبط دانست. مانند لخته های خون غیر معمول ، Guillain-Barré بسیار نادر است و تنها 100 مورد از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان می دهد که اعتماد به نفس برای واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است اما در مورد واکسن های فایزر و مدرنا همچنان بالاست.

پس از واکسیناسیون های جدید در اوایل تابستان ، تعداد واکسن های اولین بار افزایش یافته است – از کمتر از 8200 کاربر جدید در روز 10 جولای به بیش از 13400 در هفته در 14 سپتامبر.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن COVID-19 را برای میلیون ها نفر در اختیار مردم قرار داده اند ، برخی از مشخصات جمعیتی اصلی همچنان شکاف های عمده ای را نشان می دهند.

به طور متوسط ​​، حدود 80 درصد از ساکنان نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما قدیمی ترین ساکنان نیویورک هنوز عقب هستند: کمتر از 60 درصد از افراد بالای 85 سال کاملاً واکسینه شده اند. سیاهان نیویورکی نیز واکسینه نشده بودند ، در حالی که نیویورکی های اسپانیایی نسبت به ساکنان سفیدپوست نرخ واکسیناسیون بالاتری داشتند.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریبا 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال در حال حاضر واجد شرایط نیستند ، اگرچه در اوایل اکتبر Pfizer درخواست مجوز اضطراری برای واکسیناسیون علیه COVID در کودکان 5 تا 11 ساله کرد.

شهر نیویورک در طول موج اول و دوم کروناویروس مقادیر زیادی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این مصونیت طبیعی ، همراه با حفاظت ارائه شده توسط واکسن ، موارد ، بستری شدن و مرگ و میر را کاهش می دهد.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن ماهها ، اگر نه سالها ، ادامه یابد. اما انواع جدید به احتمال زیاد از ایمنی طبیعی ناشی از ترمیم های قبلی جلوگیری می کند ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می مانند.

تغییرات

ویروس ها ، مانند هر میکروارگانیسم یا موجودی که حاوی ژنوم است ، جهش می یابند. انواع ویروس کرونا تهدیدی مداوم برای افراد واکسینه نشده است تا اینکه میزان عفونت به صفر برسد.

در ماه های اخیر ، نوع دلتا غالب شده است ، در حال حاضر اکثر قریب به اتفاق موارد تعیین شده را تشکیل می دهد. وی همچنین نسخه B.1.621 ، موسوم به “mu” را توسط سازمان بهداشت جهانی برای ردیابی شهر اضافه کرد. این قبیله کلمبیایی است که در اروپا نوع جالبی محسوب می شود.

تا به امروز ، واکسن های کووید -19 توانسته اند انواع مختلف آزمایشات آزمایشگاهی را خنثی کنند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های ناشی از نوع دلتا م asثر نباشند. بستری شدن و مرگ و میر برای کسانی که واکسیناسیون کامل دریافت می کنند کم است.

همه گیر شدن نیویورک در طول زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن در هر منطقه و شهر تکامل یافته است.

همه گیری COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

بخشهایی از نیویورک در خارج از پنج ناحیه از موج دوم ایالت بیشتر از موج اول ، که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کرد ، آسیب بیشتری دید. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت به طرز چشمگیری کاهش یافته است زیرا واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گرفته اند ، اگرچه مورد اول در حال احیا است. از اوایل اکتبر ، انتقال جامعه در همه استانهای این سه ایالت “زیاد” یا “قابل توجه” است و از آستانه کل پوشش داخلی CDC برای کل منطقه فراتر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *