آلمان سفیر روسیه را احضار کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که سرگئی نیچایف سفیر روسیه را به دلیل الحاق سرزمین های جدید به روسیه احضار کرده است.

وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که نیکایف روز یکشنبه به دلیل برگزاری همه پرسی توسط روسیه در شرق اوکراین در دونباس احضار شد.

در همین حال، ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای دولتی روسیه، روز دوشنبه اعلام کرد که بررسی پیش نویس قانون اساسی و تصویب معاهدات مربوط به مناطق جدید روز دوشنبه انجام خواهد شد.

رئیس دومای روسیه در گفت و گو با «پاول زاروبین» در برنامه مسکو- کرملین- پوتین گفت: فردا اصلاحات قانون اساسی و تصویب معاهدات بین المللی را بررسی خواهیم کرد.

در بیانیه‌ای که در وب‌سایت دادگاه قانون اساسی روسیه منتشر شد، دادگاه پیوستن دونتسک و لوهانسک به روسیه و توافق‌های مربوط به مناطق زاپوریژیا و خرسون را بر اساس قانون اساسی به رسمیت شناخت. فدراسیون روسیه.

لازم به ذکر است که همه پرسی الحاق به ۴ منطقه مذکور از هفته گذشته آغاز و سه شنبه گذشته به پایان رسید و پس از رای موافق اکثریت شرکت کنندگان در همه پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود را مبنی بر پیوستن به روسیه ارائه کردند.

اوکراین و غرب این همه پرسی را جعلی و غیرقانونی خواندند. الحاق این مناطق به روسیه به این معنی بود که مسکو منطقه وسیعی از پرتغال را به خاک خود اضافه کرد.

در همین حال ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه دونتسک و لوهانسک و زاپوریژیا و خرسون را به روسیه ضمیمه کرد.

پوتین در مراسم الحاق این کشور سخنرانی کرد و عصر روز جمعه مراسم جشنی را در میدان سرخ مسکو برگزار کرد.