آسپرین درمانی روزانه – درک مزایا و خطرات

آگهی های بازرگانی به طور منظم در مورد فواید آسپرین با دوز پایین، عمدتاً توسط سازندگان آن، اجرا می شود. مزیت اصلی که تبلیغ شده این است که می تواند خطر حمله قلبی را کاهش دهد. در حالی که به نظر می رسد این درست باشد، این دارو بسیار بیشتر از جلوگیری از حمله قلبی است.

از جنبه مثبت، آسپرین نیز مسکن خوبی است. حتی قبل از تبدیل آن به قرص، مردم از پوست درخت بید (همان ماده شیمیایی) برای بسیاری از دردها و دردهای جزئی استفاده می کردند. همچنین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

چند نکته منفی وجود دارد، اما اکثر آنها آنقدرها هم بد نیستند. با این حال، دو مورد از آنها می توانند مشکلات بزرگی ایجاد کنند.

حساسبزرگترین ترس در مواجهه با حساسیت به آسپرین این است که شوک آنافیلاکتیک را تجربه کنید. اگر این اتفاق بیفتد، مگر اینکه مداخله سریع انجام شود، شما خواهید مرد. کشتن تو هم طولی نمی کشد. از ثانیه تا دقیقه و نه بیشتر. از آنجایی که آسپرین گاهی با داروهای دیگر مخلوط می شود، بهتر است عادت به خواندن برچسب ها داشته باشید.

نقرس: این یک وضعیت پزشکی بسیار دردناک است که به دلیل تجمع کریستال های اسید اوریک در جریان خون ایجاد می شود. مطالعات نشان می دهد که آسپرین، حتی در دوزهای پایین، میزان اسید اوریک را در جریان خون افزایش می دهد. این باعث می شود که بیمار نقرس سه گزینه داشته باشد. آسپرین را نادیده بگیرید و در معرض خطر حمله قلبی یا نقرس قرار بگیرید یا دو یا سه داروی دیگر را به لیست موجود خود اضافه کنید.

خونریزی رودهآسپرین تقریبا همیشه باعث خونریزی گوارشی می شود. اگر قبلاً در این زمینه مشکل دارید، آسپرین احتمالاً داروی انتخابی شما نخواهد بود. عوامل خطر را با پزشک خود در میان بگذارید تا بهترین راه برای مقابله با مشکل را بیابید.

ناراحتی معدهزمانی که آسپرین برای اولین بار ساخته شد، تنها ماده تشکیل دهنده آن بود، سالیسیلیک اسید. با این حال، حتی هنگام غذا خوردن، افراد دچار ناراحتی شدید معده می شوند. عامل بافر مخلوط شده است و می توان مقداری تسکین به دست آورد. با این حال، شما نباید آن را با معده خالی مصرف کنید. با انجام این کار، خطر این مشکل بسیار کاهش می یابد.

یا یا: آسپرین رقیق کننده خون است. به همین دلیل برای افرادی که در معرض خطر حملات قلبی هستند تجویز می شود. لخته خون می تواند به جلوگیری از تشکیل لخته در جریان خون کمک کند که می تواند در قلب، ریه ها یا مغز قرار گیرد. از سوی دیگر، اگر در حال حاضر در لخته شدن خون مشکل دارید، آسپرین ممکن است ایده بسیار بدی باشد.

همیشه مهم است که با پزشک خود در مورد هر برنامه مکمل جدیدی صحبت کنید، حتی اگر آسپرین باشد. این از عوارض جانبی و تداخلات دارویی جلوگیری می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر