آخرین اخبار سفر به اربعین و صدور کارت سفر موقت


به گزارش تجارت نیوز، اگر این روزها به سفر بروید، اربعین خبر را در زیر بخوانید.

مسیر ویژه سفر اربعین

به گزارش ایسنا، سخنگوی فراجا گفت: بلیط های ویژه تردد اربعین – بلیط ویژه اربعین یا کارت های موقت اربعین حداکثر تا ۷۲ ساعت و از طریق پست به آدرس متقاضیان ارسال می شود. راهپیمایی عظیم و معنوی اربعین حسینی (ع) است.

وی همچنین درباره نحوه درخواست این اوراق گفت: مردم عزیز برای درخواست برگه تردد ویژه اربعین؛ +۱۰ به دفاتر پلیس مراجعه کنید و به هیچ عنوان به دفاتر گذرنامه مراجعه نکنید.

بر اساس اطلاعیه سایت پلیس، سخنگوی فرجا گفت: مراجعه به مراکز صدور گذرنامه صرفا جهت تمدید اعتبار گذرنامه های فاقد اعتبار است.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، تاریخ صدور گذرنامه قبل یا بدون تاریخ صدور گذرنامه آنها قبل از ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ می تواند برای خدمات به “دفاتر پلیس +۱۰” ارجاع شود. این افراد با دریافت «برگ ویژه اربعین» به عنوان سند سفر و به جای گذرنامه می توانند با هزینه ای معادل از مزایای سفر یکباره برون مرزی به عتبات عالیات در ایام اربعین امسال بهره مند شوند. – یک دهم پاسپورت معمولی.

سردار علی ذوالقدری گفت: بلیت ویژه اربعین یک دهم هزینه گذرنامه بین المللی فقط برای کشور عراق و مراسم اربعین است. این یک مسئله مهم است. سردار علی ذوالقدری گفت: مردم باید از این بلیت های ویژه اطلاع داشته باشند. فقط برای سفر به عراق در ایام اربعین است.

وی در خصوص مدت زمان عبور خودروهای ویژه نیز گفت: طبق توافق ما و عراق، بلیت ویژه اربعین برای زائران صادر می شود. این اوراق توسط اداره پلیس +۱۰ صادر می شود.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فرجا افزود: کارت های تردد بعد از مراسم اربعین دیگر اعتبار نخواهد داشت. دارندگان این کارت ها تنها تا روز اربعین پس از خروج از ایران مجاز به ورود به عراق خواهند بود. این افراد پس از تور عراق می توانند به ایران بازگردند. لازم به ذکر است این گذرنامه از تاریخ خروج از ایران به مدت یک ماه در کشور عراق اعتبار خواهد داشت. بنابراین زائران باید به دو نکته توجه کنند، اول اینکه در صورت داشتن آن مدرک قبل از اربعین از کشور خارج می شوند و دوم اینکه حداکثر یک ماه می توانند در عراق بمانند.

۵۰ درصد تخفیف بلیط اتوبوس اربعین

به گزارش مشرق نیوز، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد از امروز تا سوم شهریورماه زائرانی که از ۶ گذرگاه مرزی به میانمار باز می گردند، نه تنها ۷۵ درصد افزایش نرخ بلیت اتوبوس، بلکه بلیت دریافت می کنند. ۵۰ درصد تخفیف.

نرخ حمل و نقل عمومی جاده ای در اربعین

به گزارش ایسنا، به گفته داریوش باقرجوان، مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری، نرخ های مصوب برای حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای بر اساس نظر ستاد مرکزی است. اربعین در برقراری ارتباط با تمام ایالت های سراسر کشور، زائران معمولاً از وب سایت های اختصاصی استفاده می کنند. برای تهیه بلیط دروازه های مرزی اربعین حسینی می توان به دفاتر فروش بلیط و پایانه های مسافربری سطح شهر مراجعه کرد.

علاوه بر خدمات موجود و برنامه ریزی شده، نیاز به ارائه خدمات ویژه به مقاصد مرزهای اربعین به ایالت ها و شرکت های حمل و نقل سراسر کشور اعلام شده است. الزام بدون در نظر گرفتن تعداد زائران متقاضی بلیط؛ برنامه ریزی و طراحی برای حرکت آسان حج به سمت مرز اربعین.

آیا امکان خرید بلیط رفت و برگشت از مدیرکل اداره کل حمل و نقل مسافر وجود دارد یا خیر. بدون شرایط بازگشت پیچیده است و به دلیل ازدحام ترافیک، کشتی ها قادر به رسیدن در اوج زمان بازگشت نخواهند بود. به موقع به مرز می رسند و یا ممکن است زائران به موقع به مرز نرسند. اگر به مرز نرسد، شکاف بین این دو موضوع می تواند مشکل ساز شود. بنابراین به دلیل نامشخص بودن آمار و اطلاعات صحیح، برنامه ریزی بازده غیرممکن می شود. برای زمان فروش بلیط رفت و برگشت، کار دیگری انجام شده است.

این شماره را به خاطر بسپار

۲۰۰۰۱۴۱ باقرجوان با اشاره به راه اندازی سامانه آمار و پیمایش گفت: – هر زائری که در مسیر برگشت درخواست استفاده از خط اتوبوسرانی بزرگراه را داشته باشد. با ارسال پیامک به شماره ۲۰۰۰۱۴۱ ورود خود را اعلام می کند و بر این اساس. ناوگان خطی است و مسیری را حفظ می کند که پس از رسیدن زائران می توان از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه امکان رفت و برگشت به یکباره و ایجاد ترافیک وجود دارد، بیان کرد: زائران اربعین حسینی باید شماره پیامک ۲۰۰۰۱۴۱ را به خاطر بسپارند و در مسیر بازگشت به مرز برای هماهنگی های لازم به این شماره پیامک ارسال کنند. در این زمینه باید ظرفیت موجود ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر تامین شود.

اختلال در سامانه فروش بلیت اربعین

به گزارش فردا، به دلیل برخی مشکلات و تقاضای زیاد، سامانه فروش بلیت برخی ایرلاین ها از دسترس خارج شده است.

مسئولان ستاد اربعین به زائران توصیه کرده اند در خرید بلیت عجله نکنند و همزمان با شرکت های هواپیمایی تماس بگیرند زیرا سایت های فروش از دسترس خارج هستند و امکان تهیه بلیت را ندارند.

قیمت بلیط تهران-نجف و هزینه کنسلی پرواز

به گزارش تسنیم، بر اساس اطلاعیه قبلی سازمان هواپیمایی کشوری. قیمت بلیط رفت و برگشت تهران نجف از ۲۴ تا ۳۰ شهریور ۶ میلیون تومان است.

مشهد-نجف-مشهد، کرمان-نجف-کرمان برای سفرهای یزد – نجف – یزد و زاهدان – نجف – زاهدان؛ قیمت بلیط از ۶ تا ۷ میلیون متغیر است.

رئیس روابط عمومی ایران ایر هزینه لغو این پروازها را در هر مسیر ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد. هواپیمایی ایران ایر اربعین فقط از تهران

قربانعلی افزود: بلیت فروشی گروه های زیر ۹ نفر از طریق باجه فروش بلیط ایران ایر و سایت هما انجام می شود. قیمت بلیت بزرگسالان ۶ میلیون تومان; برای کودکان ۶ میلیون تومان و برای کودکان زیر دو سال ۱۰ درصد بهای بلیت خواهد بود.

وی گفت: مبلغ ۳ میلیون مسافری که در حین پرواز در فرودگاه حضور پیدا نکرده‌اند، تومان مسترد می‌شود. ۹۰ درصد برای زائرانی که از قبل پرواز خود را کنسل می کنند قیمت بلیط من حساب می کنم.

رئیس روابط عمومی ایران ایر گفت: نرخ استرداد بلیت پروازهای اربعین در هر مسیر ۵۰۰ هزار تومان است. هزینه کنسلی پرواز رفت و برگشت از تهران یک میلیون تومان است.

قربانعلی اعلام کرد در حال هماهنگی با بانک ها برای استرداد سریع بلیت های لغو شده اربعین است و کمک هزینه هر زائر ۳۰ کیلوگرم است.

هزینه عجیب پارک در مرز مهران

به گزارش تجارت آنلاین، مجری برنامه باب القبا به عوارض عجیب پارکینگ در مرز مهرانی اعتراض کرد.

نکاتی برای زائران اربعین

به گزارش ایسنا، اربعین حسینی رئیس دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت به زائران توصیه کرد دوره واکسیناسیون کرونا را برای رسیدن به سفری سالم تکمیل کنند.

فرشید رضایی با اعلام این خبر افزود: زائران اربعین در صورتی که بیش از شش ماه از مهلت واکسیناسیون آنها می گذرد تذکری نسبت به واکسن کرونا داشته باشند.

زائران محترم آبه هنگام پیاده روی مایعات کافی و آب سالم بنوشند. غذاهای تازه پخته شده؛ میوه های پوست کنده و شسته شده باید بیشتر مصرف شوند.

وی افزود: زائران چند روز قبل از اربعین پیاده روی منظم داشته باشند و برای سلامت زانوهای خود در حین پیاده روی از عصا استفاده کنند. از کفش های پیاده روی راحت و یک جفت جوراب یا جوراب حوله ای استفاده کنید. با استفاده از کوله پشتی مناسب از حمل بارهای اضافی و سنگین خودداری کنید.

مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت فهرست اقلام ضروری زائران را صادر کرد. ۱۰ روز برای بیماری های زمینه ای؛ داروی یبوست پودر نمک نمک آلو خشک و انجیر خشک (برای جلوگیری از یبوست)؛ قاشق و لیوان یک جفت کفش صابون چراغ قوه باش

در فواصل منظم استراحت کنید.

فشیدی گفت: زائران در فواصل زمانی معین استراحت کنند و از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب خودداری کنند. عینک آفتابی برای محافظت در برابر نور خورشید و نور شدید خورشید؛ فشیدی گفت: باید از کلاه نازک و ضد آفتاب استفاده شود. لباس مناسب با نخ بپوشید.

وی گفت: زائران هنگام پیاده روی مایعات کافی مصرف کنند. در مکان های شلوغ از ماسک استفاده کنید و در صورت داشتن علائم، ماسک بزنید، از دیگران دوری کنید و به مرکز پزشکی اطلاع دهید.

وبا یک بیماری اسهالی عفونی خطرناک است.

وبا آب است، رئیس اداره آموزش و ارتقای سلامت خاطرنشان کرد: اسهال عفونی از غذا و دست‌های آلوده سرایت می‌کند و زائران باید مرتب دست‌های خود را با آب و صابون بشویند و به‌طور سالم از آن استفاده کنند. غذای تازه و گرم پخته شده؛ میوه های پوست کنده و شسته شده.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، فرشیدی گفت: زائران حبشی سالاد و سبزی می خورند; ماهی ها وی گفت: از مصرف لبنیات غیر پاستوریزه و غذاهای حاوی سس و شیر تغلیظ شده خودداری شود. بیماری سرفه کردن ضایعات پوستی اگر دچار اسهال و استفراغ شدید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

قرنطینه بعد از بازگشت

در پایان، وی دستور داد زائران اربعین پس از بازگشت از سفر و به ویژه زنان باردار قرنطینه شوند. سالمندان از افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و افراد دارای نقص ایمنی خواسته می شود از خودداری کنند.