آب و هوای ایران؛ آلودگی ۷ روزه و هشدار زرد برای گروه های بحرانی


آب و هوای ایران؛  آلودگی 7 روزه و هشدار زرد برای گروه های بحرانی

دیدارنیوز: بر اساس نقشه ها و تحلیل های آینده نگاری تیم هواشناسی، امروز بر فراز ارتفاعات زاگرس در جنوب غرب و ارتفاعات استان های یزد و کرمان افزایش ابر مشاهده می شود. وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود که به هوای خوب تبدیل می شود. سایر نقاط کشور.

شرق فارس روز یکشنبه. شمال و غرب هرمزگان; یزد با عبور امواج هوای متوسط ​​بر فراز جنوب کرمان و شمال سیستان و بلوچستان. ابرها باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید. بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد و گرد و خاک از روز دوشنبه در مناطق مذکور ادامه دارد. در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای اکثر نقاط کشور آسمان صاف و هوای مطبوع پیش بینی می شود.

از امروز تا آخر هفته. تهران با ایجاد فضایی باثبات و باثبات در نیمه شمالی کشور. گاراژ، تبریز ارومیه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت اراک و اصفهان شاهد هستیم. غلظت آلودگی هوا به تدریج در حال افزایش و کیفیت هوا در حال کاهش است. طی (۲) روز آینده موج ملایمی در خلیج فارس رخ خواهد داد.

توضیحات سیستم: پایداری جوی

زمان شروع: ۱۳۰۱/۰۸/۲۹ یکشنبه

زمان پایان: سه شنبه ۰۹/۰۱/۱۴۰۱

طبقه بندی خطر: رکود هوا و افزایش غلظت آلاینده های هوا.

مناطق تاثیر: اراک، اصفهان، تبریز، ارومیه، کرج و تهران.

اثرات مضر: افزایش سطح آلودگی هوا. افزایش شاخص های آلودگی هوا؛ کاهش کیفیت هوا به سطوح ناسالم برای گروه های حساس؛ و منابع آلودگی (ثابت و متحرک) به سطوح ناسالم برای همه اگر ظرف چند ساعت کنترل نشود. تیم ها

توصیه: مدیریت بهینه استفاده از سوخت های فسیلی. کاهش ترافیک غیر ضروری و ورزش در فضای باز. مخصوصا افراد مسن کودکان و افرادی که سابقه بیماری قلبی و تنفسی دارند.